Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Jaką oktę kupić ?

    Pytanie do korzystających z softboxu tylpu okta
    zastanawiam się*nad jakimś uniwersalnym rozwiązaniem, nie mogę się*zdecydować na rozmiar okty - 120 czy 150cm? a może soft 70x140 ?
    moc lampy 600Ws, ma służyć w studiu i plenerze,

    okta posłuży mi do fotografowania ludzi zarówno pojedyncze osoby, jak i małe grupy (3-4). Co waszym zdaniem się najlepiej sprawdzi ?

    Czy rozkładanie i składanie takiej okty z quantuum'a to jakis straszny problem (po kazdym plenerze trzeba będzie tą*czynnosc powtorzyc) ?
    D810 | D800 | 2x D610 | N50 1.8 | N 10.5 2.8 | T 11-16 2.8 | N 24-70 2.8 | N 70-200 2.8 VR | 105 VR

  2. #2

    Domyślnie

    pomyśl o takich szybkorozkładanych dostępnych w fripers.pl. ponoć faktycznie się dobrze sprawdzają, sam zamierzam kupić takową.
    Mamiya + Sony

  3. #3

    Domyślnie

    Jak masz "murzyna" albo obciążniki dobre do statywu to bierz 150cm. Jak nie to załatw sobie takowe

    Niestety sam myślałem że dam radę z oktą 120cm w plenerze i sie przeliczyłem... Jeden egzemplarz złamałem, dobrze że zamortyzowało upadek lampy...

  4. #4

    Domyślnie

    ta lampka to quantuum dual power, ma dosc ciezki generator, wiec chyba da rade.
    Czyli bezkompromisowo, im wieksza tym lepsza ?
    D810 | D800 | 2x D610 | N50 1.8 | N 10.5 2.8 | T 11-16 2.8 | N 24-70 2.8 | N 70-200 2.8 VR | 105 VR

  5. #5

    Domyślnie

    Uwierz mi że ja mam dwa Dual powery z bateryjkami i porównując np do tronixa XT SE to jest to piórko (tamten waży 8-12Kg)

    Im większa tym lepiej oświetlisz obiekt/modelkę i łagodniejsze cienie będziesz miał

  6. #6

    Domyślnie

    zgadza się, okta 150 + generator + ciężki statyw + zabezpieczenie w postaci asystenta, jeśli nie dmucha asystent będzie tylko przenosił sprzęt

  7. #7

    Domyślnie

    Oj w plenerze box 80x80 przy wietrze to i żagiel jest... Coś o tym wiem

  8. #8

    Domyślnie

    Oj nie przesadzajmy. Jakoś ludzie dają sobie radę, strzelają niezłe foty i nie jojczą że im coś lata...

  9. #9

    Domyślnie

    Polecam "szybkorozkladane" z okty (zreszta inne softy tez) z fripersa
    zajmuja troche wiecej miejsca, ale rozlozenie zajmuje 2 sek, podobnie jak pozniejsze zlozenie

  10. #10
    LucyInTheSky
    Gość

    Domyślnie

    Tak w temacie softboxów oktagonalnych - przy założeniu, że na razie będę korzystać z dużego softa Quantuuma, to czy będę potrzebować jeszcze jakiegoś dodatkowego oświetlenia?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •