Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Obudowa + czytnik

    Jako że koszty w firmie trzeba robić, stopniowo zatem zamierzam sobie modyfikować kompa

    Na pierwszy ogień, chciałbym zmienić obudowę plus czytnik kart pamięci do niej, bo obecnie nie mam żadnego, a przydaje się to to

    I tak - czy kojarzy ktoś obudowę, która najlepiej spełniałaby takie kryteria:
    • Midi ATX
    • włącznik, panel wyprowadzonych złącz (usb, audio itp) w górnej części - obudowa będzie stała na podłodze
    • z wyprowadzonych portów USB przynajmniej jeden w standardzie 3.0 (na razie nowość, z czasem pewnie coraz więcej obudów z tym standardem usb)
    • możliwość montażu wentylatorów 120mm z przodu, z boku, oraz u góry - przedni i boczny zasysać będą chłodne powietrze, górny wyciągać ciepłe - tylny wentyl nie wiem czy będę montował, bo 6-8cm za komputerem jest ścianka biurka, utrudniająca swobodne odprowadzenie ciepłego powietrza
    • 3 zewnętrzne zatoki 5,25", ewentualnie 2x 5,25 + 1x 3,5" (albo więcej)
    • obudowa minimalistyczna, żadnych światełek, ekraników itp (a przynajmniej jak najmniej) - im nudniejsza tym lepsza
    • zasilacz montowany w dolnej części - ale to już raczej standard
    • filtry przeciwkurzowe/przeciwpyłowe
    • miłym dodatkiem będzie wygłuszenie obudowy, silikonowe/gumowe podkładki pod dyski itp
    • wiatraków w komplecie mieć nie musi, kupię/wymienię je na wybrane przez siebie
    • cenowo zdecydowanie nie chciałbym przekraczać 400zł, najlepiej w okolicach 300zł


    Chyba tyle.
    Z obudów które zwróciły moją uwagę, mógłbym wymienić:

    przy czym moimi "liderami" są trzy pierwsze pozycje.

    Ale może kojarzycie jeszcze jakieś produkty spełniające jak najwięcej w/w warunków, które byście polecili?


    Osobna kwestia, to czytnik kart pamięci do takowej obudowy.
    Potrzebuję by ów czytnik obsługiwał karty CF i SD, reszty może nie być. Tylko co znowu ważne - żeby był szybki
    Lepiej szukać czytnika "wewnętrznego" 3,5" do komputera, podpinanego najlepiej pod FireWire albo USB 3.0 - o ile są w ogóle takie, możecie mi wskazać jakieś konkretne modele?
    Czy olać takie rozwiązanie i poczekać chwilę na Lexar Professional USB 3.0 Dual-Slot Reader?? (m.in. po to, albo do zewnętrznych dysków 2,5" potrzebne mi to USB3.0 na obudowie).
    Wychowany na Fuji...

    Obecnie - "jedną nogą" w Nikonie... =]

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Azazel85 Zobacz posta
    Jako że koszty w firmie trzeba robić, stopniowo zatem zamierzam sobie modyfikować kompa

    Na pierwszy ogień, chciałbym zmienić obudowę plus czytnik kart pamięci do niej, bo obecnie nie mam żadnego, a przydaje się to to

    I tak - czy kojarzy ktoś obudowę, która najlepiej spełniałaby takie kryteria:
    • Midi ATX
    • włącznik, panel wyprowadzonych złącz (usb, audio itp) w górnej części - obudowa będzie stała na podłodze
    • z wyprowadzonych portów USB przynajmniej jeden w standardzie 3.0 (na razie nowość, z czasem pewnie coraz więcej obudów z tym standardem usb)
    • możliwość montażu wentylatorów 120mm z przodu, z boku, oraz u góry - przedni i boczny zasysać będą chłodne powietrze, górny wyciągać ciepłe - tylny wentyl nie wiem czy będę montował, bo 6-8cm za komputerem jest ścianka biurka, utrudniająca swobodne odprowadzenie ciepłego powietrza
    • 3 zewnętrzne zatoki 5,25", ewentualnie 2x 5,25 + 1x 3,5" (albo więcej)
    • obudowa minimalistyczna, żadnych światełek, ekraników itp (a przynajmniej jak najmniej) - im nudniejsza tym lepsza
    • zasilacz montowany w dolnej części - ale to już raczej standard
    • filtry przeciwkurzowe/przeciwpyłowe
    • miłym dodatkiem będzie wygłuszenie obudowy, silikonowe/gumowe podkładki pod dyski itp
    • wiatraków w komplecie mieć nie musi, kupię/wymienię je na wybrane przez siebie
    • cenowo zdecydowanie nie chciałbym przekraczać 400zł, najlepiej w okolicach 300zł

    Moja propozycja to Lancool K58 - większość wymagań podanych przez ciebie spełnia, niestety nie posiada USB 3.0. Mam i polecam, szczególnie za taka kasę, chyba nic lepszego nie znajdziesz. Recenzje i info nt. firmy --> wujek google
    Ostatnio edytowane przez locos ; 08-06-2011 o 11:30

  3. #3

    Domyślnie

    Fractal ma tylko dwie zatoki - zatoka 3,5" jest konwertowana z jednej z dwóch 5,25". Dlatego właśnie jej nie kupiłem. U mnie stanęło na CM Dominator II 692 Advanced. Po części z lenistwa - chciałem wszystko kupić w jednym sklepie a nie mieli wersji "nie-advanced" (różni się brakiem ramienia na kartę graficzną, tylko dwie górne zatoki 5,25 mają system mocowania beznarzędziowego i nie ma miejsca na dysk sata na dachu - jest tylko schowek), problematyczna jest tylko dostępność. Może nie jest najpiękniejsza ale ma kilka ciekawych, uprzyjemniających składanie rozwiązań. Aha, wentyle wymieniłem na beQuiet i tylko delikatnie szumi.

    edit: aha, nie polecam jeśli masz kota w domu - mi futrzak wczoraj nacisnął reset. Pewnie chciał jeść ;oP
    Ostatnio edytowane przez thorcik ; 08-06-2011 o 20:54
    The Iron never lies to you. You can walk outside and listen to all kinds of talk, get told that you’re a god or a total bastard. The Iron will always kick you the real deal.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja też chciałem mieć szybki czytnik w obudowie, ale niestety takiego nie znalazłem. Zainstalowałem jakiś byle jaki, ale okazało się, że prędkości transferu miał tak mizerne, że służył głównie jako zbieracz kurzu więc go odinstalowałem. Teraz używam podobnego Lexara, tyle że w wersji usb 2.0 i jestem zadowolony. No i czytnik mogę zabrać ze sobą wszędzie

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez locos Zobacz posta
    Moja propozycja to Lancool K58 - większość wymagań podanych przez ciebie spełnia, niestety nie posiada USB 3.0. Mam i polecam, szczególnie za taka kasę, chyba nic lepszego nie znajdziesz. Recenzje i info nt. firmy --> wujek google
    potwierdzam - obudowa super, mam i szczerze polecam
    Boxing is like Christmas - it's better to give than to receive

  6. #6

    Domyślnie

    Zerknij na Arc-a midi, Core 3k albo Akase Xone
    Tu ciekawostka SilverStone
    D610 D70 N80-200/2,8 P200/4 N102/2,5 Taku55/1,8 ~135 N18-70, Pixma IP4700+OCP tetenal photo silk & fomei nano pearl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •