Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63
  1. #1

    Domyślnie nikon nikkor mf 135 mm f/2.8

    Witam
    Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tego obiektywu, z góry dziękuję.
    ____________________________________________
    Szczery jestem, uprzejmy bywam.

  2. #2

    Domyślnie

    Stara wersja, Nikkor-Q, oraz Nikkor-Q.C (taki dość gruby): rewelacyjna
    Nowsza wersja: bardzo dobry
    135/2,8 Series "E": również zaskakująco dobry, trochę słabszy kontrast, bo powłoki dość proste
    Tajną bronią jest 135/3,5, który w KAŻDEJ wersji jest rewelacyjny
    Wszystkie wyżej wymienione ładnie pracują z pieścieniami pośrednimi i soczewkami Close-Up. Gorzej z konwerterami
    Generalnie polecam (szczególnie 135/3,5)
    Nikoniarz-majsterkowicz

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin_G Zobacz posta
    Stara wersja, Nikkor-Q, oraz Nikkor-Q.C (taki dość gruby): rewelacyjna
    Nowsza wersja: bardzo dobry
    135/2,8 Series "E": również zaskakująco dobry, trochę słabszy kontrast, bo powłoki dość proste
    Tajną bronią jest 135/3,5, który w KAŻDEJ wersji jest rewelacyjny
    Wszystkie wyżej wymienione ładnie pracują z pieścieniami pośrednimi i soczewkami Close-Up. Gorzej z konwerterami
    Generalnie polecam (szczególnie 135/3,5)
    No ja się podpinam pod temat.
    Czyli najlepsze są wersje Q i 135 3.5?
    Tej drugiej na allegro wiszą 2 szt jedna 219 druga 319 (lepszy stan) tak się zastanawiam, da się do niego podpiąć dandelion? Jest ktoś kto wie jak to zrobić albo może polecić kogoś kto wie?
    Tak, żeby choć orientacyjnie światło mierzył w trybie M (d90)
    Ostatnio edytowane przez mArcoki ; 02-06-2011 o 21:15 Powód: literówki

  4. #4

    Domyślnie

    Do d90 nie zapinaj starszych od Ai, bo cos tam mozna zepsuc. Ai oraz AiS sa swietne.
    Z dandelionem problem, bo trzeba pilowac obiektyw.

  5. #5

    Domyślnie

    Ale do zrobienia? Da się to w domu zrobić czy lepiej komuś zlecić, słyszałem o tym, że trzeba spiłować ale... tylko słyszałem.
    Akurat przymierzam się do kupna 135 3.5 AI.
    Takie jeszcze jedno pytanko, może banalne ale nigdzie nie znalazłem info. Jeśli już dandelion podepnę i ustawię światło w nim na dajmy na to 5.6 to czy w momencie pstryknięcia aparat sam domknie przysłonę, czy trzeba to robić ręcznie i ostrzyć na przymkniętej? Bardzo mnie to ciekawi.

  6. #6

    Domyślnie

    Odnosnie pilowania - to zalezy, czy masz odwage i/lub umiejetnosci, zeby to dobrze zrobic. Balbym sie opilkow w mechanizmie i naruszenia warstwy wyczerniajacej na mocowaniu. Mysle, ze nie warto. Praca na manualu nie jest az taka trudna, jak sie wydaje. Troche praktyki i szybko dojdziesz do wprawy.
    Przynajmniej poprobuj, a potem zadecydujesz, czy ten dosc drogi (jednak) drobiazg jest ci do zycia potrzebny. Chyba ze stanial.

    Obiektywu z dandelionem w reku nie mialem i nie wiem, jak to dziala 'w realu'.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pioter m Zobacz posta
    Odnosnie pilowania - to zalezy, czy masz odwage i/lub umiejetnosci, zeby to dobrze zrobic. Balbym sie opilkow w mechanizmie i naruszenia warstwy wyczerniajacej na mocowaniu. Mysle, ze nie warto. Praca na manualu nie jest az taka trudna, jak sie wydaje. Troche praktyki i szybko dojdziesz do wprawy.
    Przynajmniej poprobuj, a potem zadecydujesz, czy ten dosc drogi (jednak) drobiazg jest ci do zycia potrzebny. Chyba ze stanial.

    Obiektywu z dandelionem w reku nie mialem i nie wiem, jak to dziala 'w realu'.
    Dzięki za radę. W planach właśnie miałem kupić i ew później zakładać dandelion albo dokupić d200
    Nie chodzi o to, że trudno tylko o to że to trochę trwa.
    Biorę,
    Tylko bardzo prosze, niech ktoś doradzi czy warto dopłacać 100zł za mniej zużyty:
    http://allegro.pl/llnikon-non-ai-nik...639674088.html
    http://allegro.pl/llnikon-ai-nikkor-...643911202.html
    Nie przeszkadza mi zdarta farba, ale gorsza jakość zdjęć już tak. Czy ta ryska faktycznie może nie mieć wpływu na jakość zdjęć? Jak myślicie?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mArcoki Zobacz posta
    Dzięki za radę. W planach właśnie miałem kupić i ew później zakładać dandelion albo dokupić d200
    Nie chodzi o to, że trudno tylko o to że to trochę trwa.
    Biorę,
    Tylko bardzo prosze, niech ktoś doradzi czy warto dopłacać 100zł za mniej zużyty:
    http://allegro.pl/llnikon-non-ai-nik...639674088.html
    http://allegro.pl/llnikon-ai-nikkor-...643911202.html
    Nie przeszkadza mi zdarta farba, ale gorsza jakość zdjęć już tak. Czy ta ryska faktycznie może nie mieć wpływu na jakość zdjęć? Jak myślicie?
    Warto. Rysa jest spora. Moze nie w kazdych okolicznosciach da znac o sobie, ale watpie, zeby tak bylo, jak pisze sprzedajacy.
    Stan obiektywu wskazuje, ze sporo przeszedl. Gdzies uderzyl, komus upadl... To tez ma wplyw na optyke. Nie polecam.

  9. #9

    Domyślnie

    Dzięki za cenne informację. Obecnie jestem posiadaczem wersji Ai-S wyżej wymienionego obiektywu.Ponieważ mam go od kilku dni stąd moje pytanie odnośnie opinii na temat tego sprzętu.
    Błądząc po necie w celu znalezienia cennych informacji znalazłem coś takiego

    Ai-S – Oznaczenie zmodyfikowanej wersji bagnetu AI, która pojawiła się w związku z wprowadzeniem automatyki
    typu Program i priorytet czasu (1981). W tej wersji (i wszystkich późniejszych), przemieszczenie dźwigni domykania przysłony o określony kąt
    powoduje przymknięcie przysłony do określonej wartości. Pozwala to korpusowi sterować otworem przysłony bez pośrednictwa
    pierścienia nastawczego. Mechanicznie od szkieł AI obiektywy AI-S różnią się niewielkim wgłębieniem bagnetu,
    informującym korpus o rodzaju założonego obiektywu. Obiektywy tego typu, cały czas wyposażone w charakterystyczne,
    choć prawie nigdy nieużywane widełki, są przez Nikona oferowane do tej pory.
    Serię obiektywów Ai-S łatwo można rozpoznać po oznaczeniu największej liczby przysłony w kolorze pomarańczowym.
    Dotyczy to skali głównej i ADR. Głębia ostrości, poza kilkoma wyjątkami, wygrawerowana jest tylko na chromowanym pierścieniu.

    SIC - SUPER INTEGRATED COATING - wyjątkowe powłoki przeciwodblaskowe firmy Nikon.
    W celu poprawienia charakterystyk elementów optycznych w swoich obiektywach firma Nikon pokrywa
    je wielowarstwowymi powłokami, które redukują poświatę i odblaski do zaniedbywalnego poziomu.
    Powłoki przeciwodblaskowe spełniają wiele funkcji, między innymi zapewniają ograniczenie odblasku
    w szerszym zakresie długości fal oraz doskonałe zrównoważenie i odwzorowanie kolorów.
    Skutecznie redukują one także poświaty i odblaski powodowane przez odbicia wewnętrzne
    od przetworników obrazu w cyfrowych lustrzankach firmy Nikon.

    CRC - CLOSE-RANGE CORRECTION - System korekcji dla małych odległości - to jedna z najważniejszych
    innowacji firmy Nikon dotyczących ustawiania ostrości, ponieważ zapewnia doskonałą jakość zdjęć robionych
    z niewielkich odległości oraz zwiększa zakres ustawiania ostrości. W systemie CRC elementy obiektywu mają
    konstrukcję „pływającą”, w której każda grupa soczewek podczas ogniskowania porusza się niezależnie.
    Zapewnia to doskonałe działanie obiektywu także podczas fotografowania z bliskich odległości.
    ____________________________________________
    Szczery jestem, uprzejmy bywam.

  10. #10

    Domyślnie

    W nikonie domyslnie przyslona jest zamknieta, a aparat ja otwiera w miare potrzeb. Wyglada wiec na to, ze z 'mleczykiem' ustawimy poprostu max otwor przyslony w dandelionie (zaprogramowac), a max domkniecie na pierscieniu i powinno banglac normalnie. Wiadomo, ze nie bedzie AF-a, ale bedzie pomiar ekspozycji.

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •