Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 63
  1. #11

    Domyślnie

    To już stwarza dużo możliwości, bo korpus w takim razie otworzy mi obiektyw do max przysłony podczas ostrzenia, a potem przymknie przed otwarciem migawki. Czyli super. AF nie potrzebny ale już takie coś to wielkie udogodnienie (tyle że kosztuje 1/2 wartości obiektywu)

    Zamówiłem 135 f/3.5 i jestem ciekaw jak się sprawdzi. Dzięki za rady, poużywam i w przyszłości zdecyduję czy montować dandelion czy może jednak kupić drugą puszkę z pomiarem.

  2. #12

    Domyślnie

    - Korpus ZAWSZE otwiera obiektyw do ostrzenia. Jeśli dandelion będzie źle zaprogramowany, np będzie "myślał", że obiektyw ma otwór f/5,6 , to będzie prześwietlał o 1,5 EV (czyli różnica od f/3,5 do f/5,6)

    - żadna 135tka nie ma CRC

    - warto brać na Allegro tę serię "K" (czyli ostatnią non-AI) i modyfikować pierścień przysłon.
    Nikoniarz-majsterkowicz

  3. #13

    Domyślnie

    Ale czy zawsze będzie przymykał czy będę musiał ręcznie ustawić wartość?
    Inaczej, czy będzie działał priorytet czasu?
    W sumie to wielkiego znaczenia niema ale pytam zastanawiając się nad sensem montowania dandeliona. Działanie szkła we wszystkich trybach było by wielką zaletą (MASP)

  4. #14

    Domyślnie

    modyfikować czyli co z nim robić?
    Nie za bardzo się orientuje więc podepnę sie do tematu.
    Szukam jakiejś taniej 135 czy jeśli ta np non-AI podepne to ...ustawiam w menu aparatu ogniskowa i max otwór przesłony i to tyle (D700) czy muszę to szkło jakoś "zaadoptować" do cyfrowego body ? Jak ze sterowaniem przesłoną czy pierścieniem czy da się pokrętłem z poziomu body?

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marcin_G Zobacz posta
    Stara wersja, Nikkor-Q, oraz Nikkor-Q.C (taki dość gruby): rewelacyjna
    Nowsza wersja: bardzo dobry
    135/2,8 Series "E": również zaskakująco dobry, trochę słabszy kontrast, bo powłoki dość proste
    Tajną bronią jest 135/3,5, który w KAŻDEJ wersji jest rewelacyjny
    Wszystkie wyżej wymienione ładnie pracują z pieścieniami pośrednimi i soczewkami Close-Up. Gorzej z konwerterami
    Generalnie polecam (szczególnie 135/3,5)
    Rozumiem że masz na myśli te modele : http://www.destoutz.ch/lenses_telephoto_135mm_f2.8.html

    Problem w tym że moja wersja nie jest tu wymieniona AIS z numerem seryjnym zaczynającym się od 930000.
    http://translate.google.pl/translate...kon/135f28.htm

    Co powiesz na jego temat, masz może jakieś doświadczenie w jego urzytkowaniu
    ____________________________________________
    Szczery jestem, uprzejmy bywam.

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hedone Zobacz posta
    Rozumiem że masz na myśli te modele : http://www.destoutz.ch/lenses_telephoto_135mm_f2.8.html
    - Tak: w górnym rzędzie oraz lewe zdjęcie w dolnym to wczesne wersje 135/2,8 = "grubaski". Mam takiego i bardzo jestem happy
    - Aby założyć Nikkora non-AI do D700 (i do D1/2/3/200/300/7000) trzeba zmodyfikować pierścień przysłon. Delikatne podpiłowanie w odpowiednim miejscu. Jeśli taki obiektyw założony będzie do ww korpusów, mamy tylko M i A, a przysłonę wybieramy pierścieniem przysłon. Jeśli do obiektywu dodamy procesor CPU, działać będzie cały PSAM, a przysłonę możemy sterować także z przedniego koła nastawczego
    Nikoniarz-majsterkowicz

  7. #17

    Domyślnie

    czyli do każdego cyfrowego trzeba piłować ? bez tego nie zapnie sie czy o co chodzi?Które starsze 135 bez piłowania sie zapina jeśli takowe są?
    a i rozumiem że sterowanie przesłona z poziomu body możliwe będzie tylko w obiektywach z procesorem

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joker333 Zobacz posta
    czyli do każdego cyfrowego trzeba piłować ? bez tego nie zapnie sie czy o co chodzi?Które starsze 135 bez piłowania sie zapina jeśli takowe są?
    a i rozumiem że sterowanie przesłona z poziomu body możliwe będzie tylko w obiektywach z procesorem
    135 AI

    Cytat Zamieszczone przez marcin_G

    Jeśli taki obiektyw założony będzie do ww korpusów, mamy tylko M i A, a przysłonę wybieramy pierścieniem przysłon. Jeśli do obiektywu dodamy procesor CPU, działać będzie cały PSAM, a przysłonę możemy sterować także z przedniego koła nastawczego
    Idealnie. W takim razie warto zainwestować w procka. W takim razie zakupię co najmniej kilka manualnych stałek nikona, dzięki wielkie za info.

  9. #19

    Domyślnie

    Kiedyś przerabiałem obiektyw 135 u gościa którego polecił Nikon USA.
    Na jego stronie są dokładne informacje jakie obiektywy trzeba modyfikować.
    Wynika, że w zależności od obiektywu i body wykonuje dwie różne modyfikacje. Na stronie jest to zaznaczone jako Type A i Type B.

    Opcja zaznaczona na czerwono grozi uszkodzeniem

    http://www.aiconversions.com/compatibilitytable.htm
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  10. #20

    Domyślnie

    wolałbym niczego nie piłować jednak a optycznie jak te nikonowskie 135 stoja będzie to coś na poziomie smc-m 135 3.5 czy też sonnara ?

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •