Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: p100 vs p7000

  1. #1

    Domyślnie p100 vs p7000

    witam,
    mam dylemat. Niedługo kupię jakiś kompakt nikona, joko drugi aparat. w tej chwili fotografuję d200. Ale jest mi potrzebny kompakt, bo nie zawsze chcę zabierać ze sobą ciężkie lustro. Poradźcie mi proszę, p100 czy p7000, bo sam już nie wiem. Ta matryca ccd w p7000? Pomóżcie, bo głowa mnie już boli...
    D200 i kilka zabawek

  2. #2

    Domyślnie

    Ja bym brał P7000, który bardziej zaawansowany niż P100. To, że w P100 jest CMOS nic znaczy, bo tak naprawdę i tak w kompaktach dużej różnicy nie będzie. Chyba że priorytetem jest wilekość aparatu, wtedy P100.
    Pozdr.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    ... Chyba że priorytetem jest wilekość aparatu, wtedy P100.
    Pozdr.
    P100 raczej nie jest mniejszy od P7000, ten obiektyw jednak "wystaje". W P100 podoba mi się jedynie bardzo szeroki zakres ogniskowych, podejrzewam, że pod każdym innym względem P7000 jest bezkonkurencyjnie lepszy od P100.

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym wziął Samsunga EX1, kompakty Nikona to niestety jedne z najsłabszych na rynku. Słabość okazuje się w jakości zdjęć, jak też w ich awaryjności.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  5. #5

    Domyślnie

    z tych dwóch jako dodatek do lustra to zdecydowanie p7000....

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kundzior Zobacz posta
    Ja bym wziął Samsunga EX1, kompakty Nikona to niestety jedne z najsłabszych na rynku. Słabość okazuje się w jakości zdjęć, jak też w ich awaryjności.
    jeżeli nie nikon to może Fuji albo Canon, chociaż ja to nikoniarz z krwi i kości jestem
    D200 i kilka zabawek

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Antonioo Zobacz posta
    z tych dwóch jako dodatek do lustra to zdecydowanie p7000....
    Jasne będzie się ciągał z serwisem, ostrość zdjęć dyskusyjna jest z P7000 jak za taką kasę, dodatkowo dostanie w gratisie, wątłą jakoś mechanizmu obiektywu.....ech....proponuję jak poprzednik, albo coś z Fufu, Canona (Gie xx), , lub Samsung EX1.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kundzior Zobacz posta
    Jasne będzie się ciągał z serwisem, ostrość zdjęć dyskusyjna jest z P7000 jak za taką kasę, dodatkowo dostanie w gratisie, wątłą jakoś mechanizmu obiektywu.....ech....proponuję jak poprzednik, albo coś z Fufu, Canona (Gie xx), , lub Samsung EX1.

    hmmm.....tylko ciekawe, że ja jakoś tego nie zauważyłem

  9. #9

    Domyślnie

    Wystarczy że ja to sprzedaję i zauważyłem
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Antonioo Zobacz posta
    (...) ja jakoś tego nie zauważyłem
    Witam,
    co prawda krótko jestem użytkownikiem P7000, ale też nie zauważyłem . Co do ostrości to mam pewną skalę porównawczą > nie ma przepaści, przy ustawieniach fabrycznych obraz jest może trochę miękki, ale w menu jest tryb zwiększenia ostrości. np. SONY V3 robi zdjęcia bardzo ostre, może nawet zbyt , na cropie wyraźnie widać programowe działanie > postrzępione krawędzie. Zdjęcia z P7000 zbliżone są do tych z CANONA PRO1, z tym, że są ... dużo lepsze, praktycznie pozbawione aberracji. Kolory są bardzo dobre.

    Do Kolegi Kundziora:
    "Jasne będzie się ciągał z serwisem, ostrość zdjęć dyskusyjna jest z P7000 jak za taką kasę, dodatkowo dostanie w gratisie, wątłą jakoś mechanizmu obiektywu"

    Mógłbyś opisać problemy z serwisem ? P7000 można kupić za poniżej 1500 zł. ... , o co chodzi z tą wątłą jakością mechanizmu obiektywu ? Fakt, na razie dotrzegłem małą precyzję przy zoom'ie > zatrzymuję zoom, a obiektyw wykonuje jeszcze mały skok. Czy zdarzy się coś jeszcze ?
    Pzdr.
    NIKON P7000, SAMSUNG NV24HD, CANON PRO 1, SONY V3

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •