Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Domyślnie D90 nie ostrzy na jednym punkcie pomiaru

    Witam,

    ostatnio pojawił się u mnie problem. Nie działa mi poprawnie centralny górny punkt pomiaru ostrości. Wydaje się, że jest na nim backfocus. Co ciekawe, na innych punktach aparat działa bez zarzutu. Czy ktoś z Was ma pomysł na rozwiązanie problemu? Czy pozostaje mi rozstanie z aparatem i przekazanie w "dobre" ręce serwisu?

    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2

    Domyślnie

    Zacznij od delikatnego przedmuchania komory aparatu. Być może jakiś paproch siedzi w okolicy centralnego punktu.
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  3. #3

    Domyślnie

    A jesteś absolutnie pewien, że problem pojawił się "ostatnio"? Może już wcześniej tak miał, ale nie używałeś jasnych szkieł? Pytam, bo miałem identycznie, kłopot z tym konkretnie punktem i bf właśnie. Zaczęło wychodzić na 35/1.8G i przy ostrzeniu bez przekadrowywania. Stówa w serwisie i jest ok.

  4. #4

    Domyślnie

    No już 2 lata używam i korzystam regularnie z 1.8 i 2.8 i problemu wcześniej nie zauważyłem.

    Co do przedmuchiwania, to próbowałem już czyścić. Spróbuję jeszcze raz.

    Dzięki.

  5. #5

    Domyślnie

    A jak szkło radzi sobie z ostrością na brzegach kadru?

  6. #6

    Domyślnie

    Cos z tymi D90 jest nie tak , ja rowniez mam problem z ostroscia na sigmie 17-70 HSM macro.
    Test bateryjkowy wychodzi ok , przy portrecie ostrze na twarz , i co , ostrosc jst z tylu glowy :/
    Najlepsze jest to ze szklo bylo kalibrowane do body w serwisie sigmy.
    Ale to jeszcze nie koniec , przedwczoraj wyslalem szklo do kolegi z forum Rossi PL , ma D90 po kalibracji na "0" ze wzorca i co ..... u niego w punkt, pisze ze u niego nie ma problemow z AF , takze chyba mam cos z korpusem - poprostu jest nie pewny i loteryjny AF , tez mysle nad wyslaniem body do serwisu na Postepu , zeby zrobili kalibrace na tzw "0" dziwna sprawa z tymi D90 naprawde.
    FX

  7. #7

    Domyślnie

    Wysyłaj na kalibrację, przekonasz się że AF w D90 potrafi pozytywnie zaskoczyć.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kundzior Zobacz posta
    Wysyłaj na kalibrację, przekonasz się że AF w D90 potrafi pozytywnie zaskoczyć.
    Ale co mam im powiedziec ze chce kalibracje poczatkowa? ile mnie to moze wyniesc? gwarancja skonczyla mi sie w styczniu tego roku :/ dziwne jest to ze szklo bylo kalibrowane pod moja puszke a u kolegi Rossi PL dziala idealnie :/
    wychodzi na to ze mam rozjechany AF w puszce
    FX

  9. #9

    Domyślnie

    Kalibracja D90 do wzorca. I tyle kosztów nie znam.
    Na zdrowie!!! Dawaj mi tu na FEJS
    Gram w Totolotka i nie zawaham się wygrać!!!

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kundzior Zobacz posta
    Kalibracja D90 do wzorca. I tyle kosztów nie znam.
    Jak na gwarancji to się za to płaci? Wysyłać puszkę ze szkłami, z którymi ją się używa czy samą?
    Pytam bo w przyszłym tygodniu kupuje D90 i gdzieś w jakimś temacie widziałem, żeby w sumie "profilaktycznie" wysłać D90 na kalibracje bo są miłe rezultaty.
    Nic i Panasonic G3

    Micro Four Thirds - moje doświadczenia z Micro 4/3

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •