Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    Marcin, skoro udzieliłeś się już w wątku to ja mam jeszcze jedno zapytanie. Jak jest z tym obiektywem jeśli chodzi o współpracę d200/s5/d700?
    Nigdy nie zakładałem go do DSLR, ale z filmu mam bardzo miłe wspomnienia. Sądzę, że będzie OK.
    Nikoniarz-majsterkowicz

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mArcoki Zobacz posta
    ..ten na allegro chyba po kilku dniach trafił powtórnie, pomimo, że sprzedał się na początku maja na tej aukcji http://allegro.pl/nikon-100mm-f2-8-m...606981396.html
    d800|d600|n28g|s50|n14-24|n24-70|t70-200|sb910|sb900|reporter dual rs

  3. #13

    Domyślnie

    Czy ktoś ma, używa te szkiełko ?????? Mam możliwość zakupu, tylko nie wiem czy warto je mieć w swoim plecaku
    D750 ll S35/1,4 ART ll S135/1,8 ART ll N24-70 2,8 ll S70-200 OS ll SB-700 ll

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robson_zg Zobacz posta
    Czy ktoś ma, używa te szkiełko ?????? Mam możliwość zakupu, tylko nie wiem czy warto je mieć w swoim plecaku
    Ponoć warto, lecz zależy za ile. Dla mnie 105 2.5 jest fajniejsze, ale ciężko je kupić tanio, a 100 czasem można wyrwać za 300-500 zł. Nie miałem na własność, ale widziałem zdjęcia i było ok, ostro od 4 niestety, ale to w E może być różnie w każdej sztuce

  5. #15

    Domyślnie

    Seria E to byly obiektywy dla bardzo Kowalskich w koncu ery analogowej !!!
    Oczywiscie, ze dzialaja z dSLR ale jakosc nie byla w nich najwazniejsza ALE CENA.
    Jesli tanio (ja bym powiedzial bardzo tanio) to brac nie pytac.
    Sprowadzac ze Swiata - na 100% nie.

  6. #16

    Domyślnie

    Madebyzosiek na temat 105 2,5 trochę poczytałem, a nawet kiedyś rozmawialiśmy w jakimś wątku na temat tego szkła. Ale o 100 2,8 jest nie wiele. Już przelałem 250 złociszy za to szkło, więc jak mi podejdzie to zostawię a jak nie, to do ludzi

    Nikomat to widać po szkle, że jest bardzo niszowe, ale co tam...jeżeli będzie wystarczajaco ostre na pełnej dziurze i ładnie rozmywać będzie tło, to czego chcieć więcej
    D750 ll S35/1,4 ART ll S135/1,8 ART ll N24-70 2,8 ll S70-200 OS ll SB-700 ll

  7. #17

    Domyślnie

    Za 250 zł, to się nie zastanawiaj Bardzo przyjemny bokeh ma, a jak będzie znośny na 4, to da sporo radości

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robson_zg Zobacz posta
    ... ale co tam...jeżeli będzie wystarczajaco ostre na pełnej dziurze i ładnie rozmywać będzie tło, to czego chcieć więcej
    Mam to szkiełko. Z pewnością nie jest ostre na pełnej dziurze tak, jak przyzwyczajają nowe szkła. To cech chyba wszystkich starych Nikkorów. Ładnie "rozmywa tło", jak to ująłeś, ale bez spektakularnych bąbelków, zakręcania itp. Zaleta jest taka, ze nie miesza w kolorach, jak wiele starszych szkieł, jest całkiem ostry, podobnie nie ma jakichś znaczących wad optycznych, no i jest malutki. Kiedyś wklejałem parę zdjęć z pierwszych testów, po więcej musiałbym pogrzebać w archiwach, bo jakoś szczególnie często nie używam.
    Ostatnio nie obserwowałem, ale cena poniżej 300 zł to okazja (na all bywały nawet ok.500), ważny stan, żeby nie było w nim grzebane, itd.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •