Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Zakup szkieł do Nikona

    Witam i pozdrawiam.
    Noszę się z zamiarem zakupu lustrzanki cyfrowej w granicach 3000-4000zł. Większość poleca mi Nikona D90. Prawdopodobnie zakup tego aparatu z jakimiś dobrymi obiektywami przekroczy tą kwotę ale podobno warto zainwestować niż kupować aparaty klasy Canon Eos500 czy też Nikon D500. Są tańsze ale ponoć lepiej już postawić na D90. Nie wiem nie znam się jeszcze zbyt dobrze na lustrzankach.

    Natomiast sam wybór obiektywów również mnie przeraża. Chciałbym kupić coś 18-105mm oraz 70-300mm.
    Znalazłem przykładowo takie obiektywy:
    http://www.e-cyfrowe.pl/tamron-sp-af...n-p-16291.html
    http://www.e-cyfrowe.pl/nikon-af-s-n...vr-p-4480.html
    http://www.e-cyfrowe.pl/tamron-af-70...on-p-6985.html

    Dla mnie różnice między nimi są nie za bardzo oczywiste natomiast dość mocno różnią się cenami.
    Proszę o pomoc w ich ocenie.

  2. #2

    Domyślnie

    Tylko środkowy z tej trójki.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  3. #3

    Domyślnie

    A konkretnie dlaczego?
    Wiem, że im droższy sprzęt tym teoretycznie lepszy (bo nie zawsze), ale chciałbym kupić coś w miarę dobrego w rozsądnej cenie.
    A jaki obiektyw 18-105mm brać pod uwagę?

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Draugdin Zobacz posta
    A konkretnie dlaczego?
    Wiem, że im droższy sprzęt tym teoretycznie lepszy (bo nie zawsze), ale chciałbym kupić coś w miarę dobrego w rozsądnej cenie.
    Przecież nie proponuje Ci nikt 70-200/2.8 VR II za 7500zł.

    Mam oba wymienione przez Ciebie, więc mam porównanie:
    70-300 AF ma plastikowy bagnet i optykę słabawą,
    70-300 AF-S ma VR, metalowy bagnet, dobrą optykę i jest o wiele szybszy z tym AF-S
    Cytat Zamieszczone przez Draugdin Zobacz posta
    A jaki obiektyw 18-105mm brać pod uwagę?
    Ten:
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  5. #5

    Domyślnie

    A jeśli chodzi o samą procedurę zmiany obiektywów. Czy nie jest to zbyt uciążliwe i nie powoduje zabrudzeń samego aparatu?

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Draugdin Zobacz posta
    A jeśli chodzi o samą procedurę zmiany obiektywów. Czy nie jest to zbyt uciążliwe i nie powoduje zabrudzeń samego aparatu?
    Należy przy tej operacji zachować 'dalekoidącą ostrożność' !

    No, co Ty !
    Skoro ludzie to kupują, to producent produkuje i koło się kręci. Tyle ludzi zmienia obiektywy na planie i jakoś nikt nie narzeka. Pewnie, że ostrożność nie zawadzi - ale jak się dba o swoje pieniądze, to nic się stać nie może. A samo zabrudzenie matrycy: i tak się brudzi, i tak. Średnio raz na pół roku należy ją przeczyścić - najlepiej w serwisie, bo 70zł to nie majątek.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  7. #7

    Domyślnie

    A czy nie prościej kupić jakiś obiektyw 18-250mm lub 18-270mm.
    Odradzano mi takie obiektywy nazywając je potocznie spacerzoomami. Po prostu zastanawiam się czy na początek przygody z lustrzankami cyfrowymi potrzebuję wydać tyle kasy i czy to wykorzystam?

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Draugdin Zobacz posta
    A czy nie prościej kupić jakiś obiektyw 18-250mm lub 18-270mm.
    ?
    Jeśli już, to Nikkor 18-200 VR. Na te inne szkoda każdego grosza, bo gorzej współpracują z aparatem od oryginału.


    Cytat Zamieszczone przez Draugdin Zobacz posta
    Po prostu zastanawiam się czy na początek przygody z lustrzankami cyfrowymi potrzebuję wydać tyle kasy i czy to wykorzystam?
    To rozwiązanie jest dla tych co lubią wydać raz a dobrze.

    Wydaje mi się, że masz rację: kupujesz szkło uniwersalne czy spacerzoom i się uczysz, patrzysz, porównujesz. Po jakimś czasie ocenisz czego Ci brakuje a z czego nie korzystasz wcale. Ja bym tak zrobił (mądry Polak...) - tylko, że wtedy gdy ja byłem w Twojej sytuacji, to ani takich obiektywów nie było a ja także miałem jakieś aspiracje.

    To w czym problem ?
    Ano w tym, że niektórzy chcą sobie operować tą Głębią Ostrości GO - czego nie bardzo można robić ze zbyt ciemnym obiektywem. Niestety spcerzoom ze światłem np. 1.4 byłby chyba wielkości czołgu.

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  9. #9

    Domyślnie

    ja bym na Twoim miejscu szukał uzywanego sprzetu: d90 + tamron 17-50 f2.8 ewentualnie wczesniej proponowany 18-105... uzywany spret fotograficzny zazwyczaj jest bardzo zadbany i przy obecnych szybko spadajacych cen sprzetu elektronicznego to nieoplaca sie kupowac nowego aparatu... obiektywy akurat lepiej trzymaja cene ...zerknij sobie ile sloikow mam w stopce i mysle czy nie pozbyc sie tego wszystkiego wlasnie dla d90 + t17-50 2.8 ...i reszte kasiorki wydaj na Cokin P + filterki, jakis filtr polaryzacyjny, statyw, pilot i nic tylko robic zdjecia jezeli chodzi o zmiane obiektywów to jest to uciazliwe.... wpada do srodka aparatu pełno drobnych rzeczy mimo ostroznosci... potem na zdjeciach widac dziwne plamki, kropki... klopotliwe jest przechowywanie tego wszystkiego podczas podrozy itd itp...
    pozdro!
    D7100 D750 , N70-300VR, N35 1.8, Di622 II, T150-600g1, n50/1.4, 2xYN685+622tx, N24/1.8, N18-35, N85/1.8 + klamoty lol ...mala galeria flickr

  10. #10

    Domyślnie

    no to ja powiem że chciałbym się pozbyć zoomów, lubię zmieniać zabieram na spacer 2 obiektywy i żyje nie mam problemu z tym że wpadają mi "drobne rzeczy" na wakacje też brałem 4 obiektywy i nie miałem problemu z przechowywaniem w podróży

    słuchaj kolegi wasilewk bo dobrze prawi

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •