Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: Cokin

  1. #1

    Domyślnie Cokin

    Zanosze sie z zakupem filtrow cokina. Ale mam jeden problem.

    Aktualnie posiadam obiektyw o srednicy filtra 52mm. Wiem, ze musze kupic:
    1. Adapter M 52mm; <seria P>
    2. Uchwyt do serii P
    3. Ewentualnie oslone przeciwsloneczna
    4. Filtr(y)

    Moje pytanie: bankowo dokupuje obiektyw o srednicy 67mm. Automatycznie do systemu cokina nalezy dokupic nowy adapter 67mm.
    Ale czy uchwyt i filtry beda pasowac bezproblemowo?

    Bardzo dziekuje za odpowiedzi.

  2. #2

    Domyślnie

    Aha!
    Oczywiscie googlowalem wczesniej. Skierowalem swoje pytanie do sprzedawcy tego systemu. Nie odpowiedzial. widocznie nie zalezy mu na klientach

  3. #3

    Domyślnie

    Tak, adapter będzie pasował. Ale nie piszesz, co to za obiektyw z gwintem filtrowym 67mm - jeśli to 18-70 DX, to będzie Ci winietował ze standardowym uchwytem rozmiaru P. Możesz w tym przypadku kupić uchwyt "szerokokątny P" - tylko z jednym slotem. A o oryginalnej osłonie przeciwsłonecznej wtedy w ogóle zapomnij.

  4. #4

    Domyślnie

    Tak to 18-70, dzieki za ta informacje .. przydala sie napewno

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    05 2004
    Miasto
    Tarnobrzeg
    Posty
    144

    Domyślnie

    Mam ten zestaw (tzn. normalny "P", nie "szeroki") Rzeczywiscie jesli sie ustawi w "normalnej pozycji" (wkladanie filtrow od gory lub dolu) w kadrze widac brzegi uchwytu (przy 18 mm). Problem znika jesli holder przekrecic bokiem i filtry wsuwac z jednej lub drugiej strony. Trzeba tylko o tym pamietac. A oslona sloneczna ani tak ani tak na pewno sie nie przyda. Przyznam jednak, ze zakup holdera + pierscienia + dwoch filtrow (razem ok. 300 zl) stal sie lekko niepotrzebny. Wszystkie (poza jednym - star) efekty, ktorych uzywalem do tej pory, uzyskuje przy pomocy Photoshopa. Mniej klopotu przy foceniu, a efekt identyczny. A stara po prostu przykladam do obiektywu bez holdera.
    Pozdrawiam wszystkich.Jacek.
    D 70 + 18-70 + 70-210/1:4-5,6 D + SB 800 + SB 26 + F 90 X

  6. #6

    Domyślnie

    Najbardziej potrzebuje tego zestawu do szarej polowki i wlasnie gwiazdki (byc moze i w przyszlosci szerzej). Ogolnie moglbym zakupic filtry nakrecane lecz wydaje mi sie, ze bardziej bedzie mi sie kalkulowal Cokin z uwagi na wykorzystanie przy wielu obiektywach z rozna srednica.

  7. #7
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    szczerze mowiac ja sie strasznie przyzwyczailem do mojego cokina .. bardzo czesto zakladam w moim pseudostudio filtr koralowy hi-techa (standard cokina ... jakosciowo wg opini lepszy). wiem ze mozna to wszystko zrobic pod szopem .. ale jakos ja jestem starej daty (a moze to po prostu niechec do kompa po wyjsciu z pracy) i wole miec na klatce od razu gotowy efekt.. no i cokin mi sie przydaje przy moim zelazku czyli kievie
    ja kupilem zestaw 5 filtrow plus adaptery i pierscienie za jakies 250pln z czego polowe potem odstapilem w dobrej wierze za jakies 200 :> warto popatrzec na allegro .. czesto zdarzaja sie okazje jesli chodzi o cokina.

    co do wineitowania to w pelni zgadam sie z jackiem. kiedys to gdzies wyczytalem (apropos jakiegos obiektywu soligora i jak widac dla nikkorow tez sie sprawdza )

  8. #8

    Domyślnie

    No i wiatr w oczy

    Chcialem zlozyc juz zamowienie sego systemu ale klapa. Chyba jedyny sklep (Pragmatic) nie funkcjonuje. Przeszukalem internet najlepiej jak moglem, a zadnego innego sprzedawcy nieznalazlem.

    Znacie moze jakies adresy sklepow z systemem cokin?

    Sprawa jest dosc powazna bo mam zlecenie na obfotografowanie zabytkow w swoim miescie do 13 wrzesnia. Szara polwka i polar jest mi niezbedny.

    A najsmieszniejsze jest to, ze juz sie zdecydowalem na filtry firmy Marumi HALF NDx4 i polar WPC z raysfoto .. wyslalem maila i zadnej odpowiedzi .. no ja mam kompletnego pecha chyba Ale napewno to pozadna firma. Slyszalem wiele dobrego.

    Na allegro straszliwie cienko z cokinem .. jak juz to tylko system A

    Bardzo prosze o jakies ukierunkowanie.

  9. #9
    Oszczędny w słowach Awatar PrzeMoon
    Dołączył
    06 2004
    Miasto
    Dziki zachód: Żagań
    Posty
    140

    Domyślnie

    Importerem Cokina jest firma Antymex ale ona chyba nie prowadzi sprzedazy detalicznej:
    http://www.antymex.com/

    A jesli chodzi o sklepy to napewno Foto-Kurier:

    http://www.foto-kurier.com.pl/SKLEP.htm
    Oj tam, oj tam

  10. #10
    sailor
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czarny
    No i wiatr w oczy

    A najsmieszniejsze jest to, ze juz sie zdecydowalem na filtry firmy Marumi HALF NDx4 i polar WPC z raysfoto .. wyslalem maila i zadnej odpowiedzi .. no ja mam kompletnego pecha chyba Ale napewno to pozadna firma. Slyszalem wiele dobrego.
    Bardzo prosze o jakies ukierunkowanie.
    wlasnie dzwonilem do raysfoto, maja na stanie:
    adapter -55pln (wszystkie srerdnice)
    uchwyt - 69pln
    polar cokinowski 406pln
    polowka szara - duzy wybor (cokin, hitech, heliopan, tieffen) - od 109pln

    sa otwarci w sobote do 14 normalnie do 17. jakbys chcial zeby ci cos zalatwic i ew. podeslac to daj znac.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •