Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 25 z 25

Wątek: Cokin

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Niedzwiedz
    posluchajcie a czy ten polar dla rozmiaru 82mm to jakis dobry jest czy badziew i jak on dziala ?
    Mówisz o oryginalnych polarach Cokina ? Mają raczej przeciętną (a nawet kiepską) opinię. IMHO lepiej kupić cokinowską przejściówkę na okrągły szklany niż oryginał.

    BTW. inny producent filtrów "systemu Cokin", tj. Hitech w ramach swojego systemu kompatybilnego z Cokinem poleca filtry Heliopana. Oczywiście - równie dobry będzie B+W, Nikon...

  2. #22

    Domyślnie

    Spoko dzieki ale przyznam szczerze ze mialem filtr Manti polar podpinalem go do szkla 24mm (canon) i nie bylo znacznych spadkow jakosci , chyba kupie manti w wersji 82mm
    szare polowkowe natomiast cokina bo jednak sie przydaja czesto
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Niedzwiedz
    Spoko dzieki ale przyznam szczerze ze mialem filtr Manti polar podpinalem go do szkla 24mm (canon) i nie bylo znacznych spadkow jakosci , chyba kupie manti w wersji 82mm
    Jak podpiołeś do tak krótkiego szkła, to i nie dziwota. Jeżeli jednak załozysz na jakieś tele możesz sie zdziwić i to raczej w negatywnym sensie tego słowa.

    Cytat Zamieszczone przez Niedzwiedz
    szare polowkowe natomiast cokina bo jednak sie przydaja czesto
    Może lepiej Hi-Tech. Co niektórzy twierdzą że szaraki Cokina nie są do końca szare.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  4. #24

    Domyślnie

    oo zaskoczyles mnie !!! musze to sprawdzic z jakims tele ten polar !!! ale przyznam szczerze polara tylko z 20mm bede uzywal ! ale kiedys w przyslosci myslalem o np 100mm f2 soft i czasami polar sie przydal by np. do obnizenia kontrastow itp. hmmm ciekawe co mowisz


    p.s. nie jestem zwolennikiem uzywania filtrow potrzebuje 2 szarakow polowkowych jedengo szarego x4 moze jakiejs gwiazdki i polara (tylko do szerokiego kata)
    d700 d3 14-24 28 35 50 85 135

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Niedzwiedz
    oo zaskoczyles mnie !!! musze to sprawdzic z jakims tele ten polar !!! ale przyznam szczerze polara tylko z 20mm bede uzywal ! ale kiedys w przyslosci myslalem o np 100mm f2 soft i czasami polar sie przydal by np. do obnizenia kontrastow itp. hmmm ciekawe co mowisz
    Poszperaj w archiwum, już gdzieś tu podawałem linka do testu polarów i dyskusji na ten temat z pl.rec.foto.
    Krótko mówiąc zakładając jakikolwiek filtr na tele rozwalasz cały układ optyczny i jest be. Niektóre rodzynki mają specjane szuflady na filtry wewnątrz konstrukcji optycznej. Jeżeli takiej nie masz, a pewnie nie masz to by nie stracić lub stracić mniej jakości nalezy ponoc stosować filtry żelatynowe.

    Cytat Zamieszczone przez Niedzwiedz
    p.s. nie jestem zwolennikiem uzywania filtrow potrzebuje 2 szarakow polowkowych jedengo szarego x4 moze jakiejs gwiazdki i polara (tylko do szerokiego kata)
    Gwiazdkę można uzyskać bez filtra, połówki Hi-techa pasują choc ciasno do holdera Cokina, a są nieznacznie droższe, ale za to dłuższe, a co zatym idzie wieksze pole manewru w ustawienu tam gdzie się chce.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •