Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Kiedy kompakt nikona z wymienną optyką ?

    Czy ktoś ma jakieś informacje na temat planowanego(?) modelu nikona który bez lustra będzie obsługiwał nasze obiektywy? Coś jak sony NEX ?

    Bardzo by mi się przydał bardzo cichy i mały aparat, który obsłuży obiektywy nikona
    D810 | D800 | 2x D610 | N50 1.8 | N 10.5 2.8 | T 11-16 2.8 | N 24-70 2.8 | N 70-200 2.8 VR | 105 VR

  2. #2

    Domyślnie

    Raczej nie ten dział Raportuje do przeniesienia.
    Nic i Panasonic G3

    Micro Four Thirds - moje doświadczenia z Micro 4/3

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cammal Zobacz posta
    Czy ktoś ma jakieś informacje na temat planowanego(?) modelu nikona który bez lustra będzie obsługiwał nasze obiektywy? Coś jak sony NEX ?

    Bardzo by mi się przydał bardzo cichy i mały aparat, który obsłuży obiektywy nikona
    A mnie przydałby się kapok ... tyle ze ja sobie sam poszukam.
    NIKON + SZPARGAŁY + CHĘCI + CHĘCI + CHĘCI ...

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darkmajin Zobacz posta

    jakaś sprawdzona rozumiem ?
    D750x2|N24-70/2.8|N35/1.8|N50/1.8|N85/1.8|N180/2.8D|SB900,SB910|Lowepro

  6. #6

    Domyślnie

    A czy przypadkiem bezlusterkowce nikona nie będą miały zupełnie nowych obiektywów?

  7. #7

    Domyślnie

    ze strony www.bythom.com

    Unanswerable Questions
    May 5 (commentary)--
    Rumors abound that the prosumer and mirrorless camera launches by Nikon have been postponed. I'm not sure that "postponed" is the best word to describe what's happened. News out of Japan shows just about every vendor of products--and not just electronics products--is scrambling to secure supply chains and schedule around power issues. We're in that "unknowns we don't know" period (yes, I'm channeling Rumsfeld today). The electronics companies in Japan still aren't sure what they will and won't be able to produce in the near term


    i nieco dalej:

    One final point: May is not a month that Nikon announces new products (Nikon otherwise tends to announce products a week after a quarterly financial report). It's very rare that Nikon announces something in June. I'm not expecting any product announcements before August at this point, but if we do get a product announcement in this period, it will almost certainly be a product whose launch was disrupted by the quake. There are only two products that could be: Nikon's mirrorless camera, or the D700 replacement, and the latter seems unlikely to me.
    myślę co piszę

  8. #8

    Domyślnie

    Według najbardziej plotkarskiego portalu zza Wielkiej Wody jest coś na rzeczy.
    Coraz więcej informacji o kompakcie z wymienna optyką wskazuje że Nikon chce zagrac na rynku kompaktów, gdzie dotychczas radzi sobie raczej średnio
    Matryca będzie miała crop ok.2.5, czyli będzie sporo mniejsza od APS-C.
    http://nikonrumors.com/2011/05/05/ru...spx#more-20083

    Na tej samej stronie jest odnośnik do notki sprzed dwóch lat o patentach Nikona na obiektywy do takiej małej matrycy.
    Ponieważ dla tak małej klatki standardem staje się obiektyw o ogniskowej 18mm - zanosi się na to że powstanie trzeci po FX i DX system, ale raczej niekompaktybilny ze wszystkim co Nikon wcześniej produkował.
    Za to aparaty mogą by naprawdę bardzo kompaktowe, może nawet "kieszonkowe".

    Ciekawe co z jakością (i ceną)?

    MZ jak tylko pozbierają się w Nikonie po trzęsieniu - system ujrzy światło dzienne, najwyraźniej długo już nad nim pracują.
    D200 i trochę różności.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •