Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Andrychów / Kraków
    Posty
    28

    Domyślnie SAMYANG 8mm f/3.5 pytanie- wirtualne wycieczki

    Witam, mam pytanie jaki obiektyw byłby dobry do robienia panoram sferycznych, a w dalszym etapie do tworzenia wirtualnych wycieczek po nieruchomościach (mieszkania, domy itd). Przeczytałem na forum, że najlepszym obiektywem do tego typu zdjęć będzie fisheye.
    Czy obiektyw samyang 8mm f/3.5 będzie się nadawał? Zaznaczam, że jestem początkujący i cały czas "poznaje" aparat jak i instrukcję (aparat: Nikon D90).
    Czy może jakieś inne propozycje? Budżet mam do 1000zł. Będę również potrzebował statyw wraz z głowicą do zdjęć panoramicznych.
    Z wyszukiwarki korzystałem i nie znalazłem odpowiedniego tematu.
    Nikon D90 18-55mm

  2. #2

    Domyślnie

    fisheyem jest po prostu najłatwiej, mam nadzieje że ten 1000 to nie na wszystko :>, dla mnie jest wystarczająco ostry od pełnej dziury od 5,6 gitarka, jest jeszcze zenitar ale tam jakieś przejściówki trzeba coś czipa niema...

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Andrychów / Kraków
    Posty
    28

    Domyślnie

    Tzn 1000zł na sam obiektyw mam. Do tego głowica panoramiczna + statyw będę potrzebował. Oglądałem ostatnio statyw z niby głowicą panoramiczną za 219 zł, ale wyczytałem tu na forum że lepiej w tak tanie statywy z głowicami nie kupować.
    Ale czy na początek do pracy nie wystarczy coś taniego, a jeśli wszystko będzie szło OK to zainwestować w droższy sprzęt?
    Może jakieś propozycje głowic i statywów?
    Nikon D90 18-55mm

  4. #4

    Domyślnie

    ja rzucę standardem manfrotto 055xprob + głowica jakiej potrzebujesz, taniej velbon sherpa 510 o ile się nie mylę, też tak myślałem jak Ty i mi leżą szkła do nauki... dobrze że chociaż statyw mam porządny

  5. #5

    Domyślnie

    Wg mnie ten S będzie bardzo OK testowaliśmy to nawet kiedyś ze znajomym podczas pewnej inwentaryzacji w jednym z klasztorów i na zamku i dawało radę pod DX do statyki to bardzo fajne szkło
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2010
    Miasto
    Andrychów / Kraków
    Posty
    28

    Domyślnie

    A czy mógłby ktoś polecić jakiś statyw wraz z głowicą panoramiczną? Szukałem głowic ale większość powyżej 1000zł a to dla mnie do biura na początek za drogo (nie wiem czy opanuje umiejętne posługiwanie i składanie w wirtualne wycieczki).
    Nikon D90 18-55mm

  7. #7

    Domyślnie

    Głowicę panoramiczną możesz zrobić sam. Jak nie masz smykałki to idziesz do ślusarza i zrobi to za Ciebie. Jak poszukasz w Google to znajdziesz mnóstwo opisów pano head home made.
    Mój ślusarz zrobił mi nawet obrotnicę na 5 lub 6 stopów. Rysunki znalazłem w sieci. Tylko postanowił zrobić to solidne... mimo, że aluminium to i tak waży za dużo trochę.
    Co do statywu, warunek jest jeden: stabilny. Wieszałem Samyanga 8mm, D80, głowicę panoramiczną na statywie slik 330. Statyw tani i jeżeli nie rozsuwałem do końca centralnej kolumny szło robić zdjęcia. Ale jak doszła obrotnica to....
    D700,D700, 14,16,35,35,50,55,85,70-200 2xSB900 4xYN460II, YN568

  8. #8

    Domyślnie

    pamietaj że Samyang 8mm jest szkłem manualnym i z D90 niestety nie bedziesz miał nawet pomiaru światła..(dwu i czterocyfrówki nie mają pomiaru). to jest bardzo dobry obiektyw ale łatwiej się z nim pracuje na body z pomiarem, np d300
    D700/N35/N85/N50/S12-24/NissinDi622+Canon QL17 GIII+Sigma DP1s http://rabpop.blogspot.com/

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •