Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Domyślnie LIghtroom i profile kolorów

    Witam

    Mam takie pytanie. Wykonuję zdjęcie aparatem w RAW + JPG. Ja doskonale rozumiem genezę problemu różnej kolorystyki JPGa i NEFa, ale też biorąc temat na chłopski rozum, powinien być sposób na stworzenie profilu, który prawie idealnie wyświetli NEFa.

    Wiem, że ColorChecker to jakieś rozwiązanie, ale wydaje mi się, że powinna być prostsza metoda (zdziwiłbym się gdyby nie było takie automatu), która pozwala na automatyczną analizę JPGa i stworzenie profilu dla NEFa. Istnieje?

    Jak sobie z tym radzicie? Podkreślam, że nie zależy mi na kalibracji do "poprawnych" kolorów, a jedynie do tych jakie reprezentuje JPG lub wywołany w ViewNX TIFF.

  2. #2

    Domyślnie

    Zainwestuj w NX2 to będziesz miał na starcie w NEF to co w jpeg ...
    Fx

  3. #3

    Domyślnie

    Interesuje mnie rozwiązanie dla Lightrooma.

  4. #4

    Domyślnie

    Nie wiem czy to o to chodzi, ale ja ściągnąłem profile z ADOBE i tam profile pod d700 i zainstalowałem je. jak otworzę w ligtroom nef to standardowo jest profil adobe standard ale mozna zmienic na taki jak w puszce np D2X mode 1 .... itp.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez milczek77 Zobacz posta
    ... ściągnąłem profile z ADOBE i tam profile pod d700 ...
    Poproszę o ścieżkę do strony z tymi profilami.
    BTW, czy dysponując tablicą GretagMacbeth i jakimś softem, można stworzyć profile, które da się wgrać do korpusu (nie mylić z profilami DCP i ICC dostępnymi w LR, PS C1, itd.), aby już w fazie wykonania zdjęcia mieć poprawne kolory w JPG i NEF?
    D700, N24D, N35D, N85D, S150

  6. #6

    Domyślnie

    Sorki, że tak późno oto link
    https://www.adobe.com/cfusion/entitl...cameraprofiles

    by zaciągnąć plik trzeba założyć konto na Adobe , potem instalujesz i masz profile do większości puszek zarówno w LR jak i ACR

  7. #7
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Wrocław/Kluczbork
    Posty
    49

    Domyślnie

    Witam,

    mam pytanie dotyczące wgrywania profili. Mianowicie dzisiaj pierwszy raza zacząłem obrabiać RAFy i walcząc z odcieniami skóry (oraz przeglądając forum) natkałem się na profile. Ściągnąłem plik instalacyjny ze strony adobe i zainstalowałem profile w LR, jednak kiedy chcę wybrać je z listy, mam do wyboru tylko 4: 4.1, 4.4, Adobe Standard i Standard beta.

    Czy wgrane profile będą widoczne w oknie prodili w LR czy może są one wgrywane jakoś "domyślnie" i same ustawiają się pod konkretny aparat?

  8. #8

    Domyślnie

    Jak dobrze pamietam to u mnie wystarczyło zainstalować profile i juz je widziałem w okienku LR. U mnie w przypadku d700 po zainstalowaniu profili widzę w LR profil jako domyslny Adobe Standard w menu dodatkowo jest ACR 4.6 , Adbobe standard beta 2 no i profile Nikona wszystkie np D2x mode ... Dodatkowo mam jeszcze wgrane profile z Canona 5d ale ich nie używam wgrałem na próbę (za pomoca profile edytora mozna wgrać je)

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Wrocław/Kluczbork
    Posty
    49

    Domyślnie

    No właśnie a u mnie tego nie widać. A podczas instalacji pliku od Adobe widzę, że wgrywa profile od multum nikonów, fuji i canonów. Sam nie wiem w czym leży problem.

  10. #10

    Domyślnie

    A patrzyłeś w czy w ogóle są w folderze Adobe?
    dla XP C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Adobe\CameraRaw\CameraProfiles
    lub dla win7 C:\ProgramData\Adobe\CameraRaw\CameraProfiles
    U mnie jest ich cała masa. Może pomoże reinstalacja Lightrooma, tylko usuń po programie wszelkie pozostałości z rejestru, czasem to pomaga.
    D300, F90x, F401: S17-50, N70-210/4, N35-105
    Praktica MTL 5B, MTL 3 : Helios 44m-4, Revuenon 135 2.8. Pentor 28 2.8, Domiplan 50 2.8
    Zorka 4, Fied 5, Smiena Symbol, Lubitel 166 U, Agfa Isolette II

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •