Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    06 2008
    Miasto
    Wrocław/Kluczbork
    Posty
    49

    Domyślnie

    Jak wszedłem po tej ścieżce co podałeś, to są tam katalogi Adobe Standard i beta2, oraz camera i camera beta 2. W nich są kolejne podkatalogi z profilami (tak mi się wydaje, że to profile), jednak sam LR nie widzi poszczególnych profili. Może powinienem je przenieść o katalog wyżej? Zauważyłem, że jak jest za dużo podkatalogów to presetów też nie może odczytać.

    edit.
    Może muszę ustawić w LR, w ustawieniach inny katalog, w którym znajdują się te profile? Z tym, że dziwna sprawa - jak wyszukiwanie na Viście C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Adobe\CameraRaw to mogę wejść do katalogu z profilami, ale kiedy chcę ustawić w LR w ustawieniach katalog z ww. ścieżki, bo nie mogę go odnaleźć.
    Ostatnio edytowane przez esco ; 29-04-2011 o 16:14 Powód: rozwinięcie

  2. #12

    Domyślnie

    Mam podobny problem co kolega powyżej.
    Miałem wgrane profile kolorów ściągnięte z bloga kolegi Biegłego.
    Wszystko było OK profile były widziane przez LR (ustawiłem je również jako profile defaultowe). Po małej przerwie w używaniu LR chciałem sobie dzisiaj obrobić parę zdjęć.
    Z ciekawości popatrzyłem czy się ustawiły po imporcie zdjęć. I co? I nic. Myślę sobie że coś schrzaniłem, więc chciałem ustawić je ręcznie. Patrzę a tam nie ma tych profili w ogóle.
    Ciekawą rzeczą jest to, że jak przełączam katalog na zdjęcia już obrobione z użyciem tego profilu to on tam jest.
    Co to może być?
    LR to wersja aktualna.

  3. #13

    Domyślnie

    odświeżam temat. Wchodząc w Resources/Camera Profiles mam do wyboru Adobe Standard i Camera wchodząc tam mam dużo modeli aparatów rozumiem, że są to profile kolorów tak?
    Teraz odpalając LR 5 zakładka "kalibracja aparatu fotograficznego" mam Profil, ale tylko do wyboru jest Adobe Standard, Camera Portrait,Camera Neutral itp, a jak zrobić np. kolorki z Canona?

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jakub365 Zobacz posta
    odświeżam temat. Wchodząc w Resources/Camera Profiles mam do wyboru Adobe Standard i Camera wchodząc tam mam dużo modeli aparatów rozumiem, że są to profile kolorów tak?
    Teraz odpalając LR 5 zakładka "kalibracja aparatu fotograficznego" mam Profil, ale tylko do wyboru jest Adobe Standard, Camera Portrait,Camera Neutral itp, a jak zrobić np. kolorki z Canona?
    Kupić Canona.

    To są profile z danych aparatów dla danych aparatów. Chcesz coś więcej, to albo sobie zrobisz sam, albo poszukasz jakichś w internecie.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  5. #15

    Domyślnie

    Odswiezam temat prosze, jak wgrać nowe profile, sciagnalem z adobe pliki ale nie wiem gdzie i jak je wgrac.
    Nikon

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paszczak Zobacz posta
    Odswiezam temat prosze, jak wgrać nowe profile, sciagnalem z adobe pliki ale nie wiem gdzie i jak je wgrac.
    W windows7 wystarczy skopiować je do folderu: C: \ Users (Użytkownicy) \ nazwa_użytkownika \ AppData \ Roaming \ Adobe \ CameraRaw \ CameraProfiles , w win10 pewnie podobnie, ale dokładnej ścieżki nie podam.
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 03-06-2018 o 14:17

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez And.N Zobacz posta
    W windows7 wystarczy skopiować je do folderu: C: \ Users (Użytkownicy) \ nazwa_użytkownika \ AppData \ Roaming \ Adobe \ CameraRaw \ CameraProfiles , w win10 pewnie podobnie, ale dokładnej ścieżki nie podam.
    Ok mam win10 , szukam wlasnie, znalazlem katalog , wrzucielm tam 4 pliki jakie scigagnalem z adobe ale nie wiem czy sa dobre bo w lightroomie nie widze nowych profili,
    wrzucilem 4 pliki dng file i csv file . Czy o sa te pliki ? pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Paszczak ; 03-06-2018 o 15:06
    Nikon

  8. #18

    Domyślnie

    Trzeba uprzednio oczywiście zaznaczyć (w opcjach folderów), aby były pokazywane ukryte, pliki, foldery systemowe, czy jakoś tak
    Ostatnio edytowane przez And.N ; 03-06-2018 o 15:06

  9. #19

    Domyślnie

    znalazlem profile o rozrzezeniu ntc ale tez nie widze ich w programie. Co robić ?
    Nikon

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Paszczak Zobacz posta
    ...wrzucilem 4 pliki dng file i csv file . Czy o sa te pliki ? pozdrawiam
    Nie mam w tej chwili dostępu do swojego komputera, ale profile do Lightrom na pewno nie mają rozszerzenia .dng, csv, ntc , a z tego co pamiętam (i podpowiada wyszukiwarka) bodajże .dcp

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •