Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: en-el15

  1. #1

    Domyślnie en-el15

    Widział ktoś już zamienniki? Albo oryginały w rozsądnych cenach. Bo płacenie za prosty aku ponad 200zł to przegięcie...
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  2. #2

    Domyślnie

    Też szukam. Najtańsze oryginały widziałam za 169zł ale "dostępny wkrótce" czytaj: jak tylko Japończycy dojdą do siebie. Czyli tego nie wie nikt.
    Na allegro są za 199zł. O czas realizacji trzeba by zapytać, bo nic nie jest napisane. Kupisz a potem się okaże że czekasz, bo będzie za 3 dni...... czekasz bo będzie za następne 3 dni ..... czekasz.......... itd. Chociaż "normalne" sklepy też tak potrafią zwodzić. Właśnie jestem świeżo po takich doświadczeniach z pewnym sklepem z Pruszcza Gdańskiego.
    Zamienników też nie spotkałam.
    Jeśli ktoś chce kupić gripa to można jechać na paluszkach. Może docelowo nie jest to najlepsze rozwiązanie, ale na jakiś czas. Ale jest małe ale..... grip kosztuje koło 1000zł. Bo zamienników też brak. Obawiam się że trzeba czekać na ratunek od Chińczyków.
    Małgorzata T
    www.fotograss.pl
    D700, D7000, N 24-70, N 80-200, SB900

  3. #3
    Małgorzata T
    www.fotograss.pl
    D700, D7000, N 24-70, N 80-200, SB900

  4. #4

    Domyślnie

    puszka za 4koła a szkoda baterii za 200 plnów, tylko nie zakładaj tematów w stylu bateria mi padła, puszka nie działa etc...

  5. #5

    Domyślnie

    Dobry zamiennik nie jest zły - np. Hahnel. I nie widzę tutaj konieczności kupowania oryginałów, bo po co przepłacać za nazwę. Problem w przypadku en-el15, że tych chyba jeszcze nikt nie podrobił. A jak podrobił to niekoniecznie takie zamienniki działają prawidłowo.
    Tani zamiennik też nie musi być zły - niektórym ich jakość odpowiada. A im więcej i tańszych zamienników pojawi się na rynku, będzie większy wybór, a i ceny oryginałów spadną.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darkmajin Zobacz posta
    puszka za 4koła a szkoda baterii za 200 plnów, tylko nie zakładaj tematów w stylu bateria mi padła, puszka nie działa etc...
    Jak nie masz nic do napisania w temacie to nie pisz... Po prostu cena jest wyższa niż tej do np D700.
    Ostatnio edytowane przez superkomornik ; 22-04-2011 o 15:42
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  7. #7

    Domyślnie

    Czy ktoś może nabył już zamiennik i ma coś nowego do powiedzenia w tym temacie?
    Małgorzata T
    www.fotograss.pl
    D700, D7000, N 24-70, N 80-200, SB900

  8. #8
    Oszczędny w słowach Awatar kosiu77
    Dołączył
    12 2009
    Miasto
    Unisław / kuj-pom
    Posty
    60

    Domyślnie

    a ja się zastanawiam nad tym zamiennikiem:
    http://allegro.pl/akumulator-phottix...658950378.html
    może ktoś już nabył?
    D700/N24-70 / N50 1.8 / Sb 900

  9. #9

    Domyślnie

    Przecież to nie jest EN-EL15.
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  10. #10

    Domyślnie

    Kupiłem dzisiaj zapasowy aku, jednak różni się ona jednym szczegółem od tej którą dostałem razem z D7K. Na zdjęciu ten bez zaślepki to ten, który był w zestawie z aparatem. Może ktoś inny ma taki akumulator kupowany osobno i mógłby porównać, albo wie skąd wzięła się nazwa Sony na akumulatorze Nikona?

    D7100 || Sigma 17-50 2.8 || Sigma 10-20 4-5.5 DC || Nikkor 85 1.8G || Nikkor 70-300mm 4.5-6.3G || Samyang 8mm 3.5 || SB-900

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •