Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 66
  1. #1

    Domyślnie Kolor skóry - męczę się z tym tygodniami...

    Bry, stwierdziłem, że zapytam bezpośrednio tutaj, bo po tygodniach poszukiwań i prób powoli zaczynam się poddawać, jeśli chodzi o uzyskanie zadowalającego mnie koloru skóry, a taki ma skóra np na tych fotkach:
    http://wd6.photoblog.pl/np3/201104/6A/91995425.jpg
    http://wd7.photoblog.pl/np4/201103/21/88458916.jpg
    http://wd9.photoblog.pl/np5/201103/44/89957928.jpg
    Gdyby ktoś mógł wspomóc czymś precyzyjniejszym, niż 'poprzesuwaj suwaki' (bez urazy ) to byłbym dozgonnie wdzięczny, bo poszukiwanie sposobu na taką skórę doprowadza mnie do obłędu powoli.
    Ostatnio edytowane przez pilif25 ; 19-04-2011 o 23:41

  2. #2

    Domyślnie

    Zapomniałeś napisać i przedstawić czym dysponujesz (w którym miejscu i przy użyciu jakich narzędzi skończyły się Twoje próby).

    Inną sprawą jest, że na podanych trzech przykładach są trzy różne wersję, po których można stwierdzić, że oczekujesz skóry koloru ładnego — cokolwiek to znaczy.

    No i mam nadzieję, że ten wątek (link) oraz wszystkie inne podobne, znasz na pamięć
    To, co widzisz, nie jest tym co widzisz.

  3. #3

    Domyślnie

    Masz trzy opcje

    1. Siedzisz i dłubiesz,aż dojdziesz do zadowalających Cię efektów.
    2. Idziesz na warsztaty tyczące się obróbki (vide warsztaty A&K)
    3. Inwestujesz w Capture One Pro (6 wersja najnowsza) i problem z dziwną skórą będziesz miał z głowy. Pomijając wygodę użytkowania, to program wręcz stworzony do obróbki plików z Nikona, bo daje niesamowite możliwości pracy z bądź co bądź dziwnym odwzorowaniem kolorów skóry na tych puszkach.
    Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Hampi Zobacz posta
    Masz trzy opcje
    czwarta opcja s3/s5 pro
    pozdrawiam
    Artur

  5. #5

    Domyślnie

    albo po prostu kupujesz sobie tablice X-rite Passport i tworzysz sobie profil pod aparat

  6. #6
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artful Zobacz posta
    czwarta opcja s3/s5 pro

    Piąta opcja zakupujesz C 5DMKII z dowolnie wybranym obiektywem nie za mniej jak za 3 tys plus dowolnie wybrany program do obróbki zdjęć. następnie klikasz na AUTO WB i skóra robi się sama.

  7. #7

    Domyślnie

    Przede wszystkim musisz udostępnić jakiś przykładowy plik z którym sobie nie radzisz.
    Usunięto komercyjną stopkę w podpisie!

  8. #8

    Domyślnie

    manfred opcja z Fufu jest spoooro tańsza i rzekłbym że mimo tego że Condon ma matrycę FF to jednak jeśli chodzi o kolory to pozostaje w tyle za fufu...

  9. #9

    Domyślnie

    Generalnie próbowałem w Lr poprzez desaturację pomarańczy i trochę żółci oraz rozjaśnienie tychże kolorów, no i pędzlowanie skóry, ale wychodzi mi raczej jasna i bezkolorowa skóra, aniżeli efekt, jak z 1., czy 3. linku, a wiem, że takie coś z mojego D90 dałoby się wyciągnąć, bo podlinkowane fotki są z D60 i podejrzewam, że autor używa bardziej uniwersalnego sposobu, bo jednak dość często wrzuca zdjęcia w podobnym stylu, co świadczy o tym, że obróbka jest w miarę szybka A co do C1 - jak dojść do takich kolorków skóry, to ściągnę triala, czy demo i zobaczę, co tam wychodzi?

  10. #10

    Domyślnie

    pilif25, mówiłem o bardzo uniwersalnym sposobie. Pożyczasz lub kupujesz x-rite Passport, robisz zdjęcie tego wzornika, program tworzy Ci profil do Lightrooma, ustawiasz jako domyślny i wg tego profilu wywołujesz foty. Gwarantuję że będzie mniodzio

    Ja mam ustawione jako domyślne w ACR i odrazu czyta fotę z tym profilem. W Fufu nieznacznie poprawiło kolor skóry bo i tak jest cacy na wiekszości zdjęć ale w przypadku d200/d3100 i EOS 400D zrobiło duuuużą różnicę...

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •