Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30
  1. #1

    Exclamation Zabawa w RAWki no 18

    Zabawa w RAWki No. 18 - Zapisy

    Ściągnij plik z linku poniżej zdjęcia poglądowego. Zrób z nim co chcesz stosując się do poniższych zasad, czekaj na głosowanie, Może to właśnie Twoje zdjęcie będzie tym najlepszym!!!

    Zasady zabawy:

    - Używamy tylko i wyłącznie programu do wywoływania plików raw, np. Bibble, ACR, C1, Lightroom, NX, DCRaw, Rawtherapy, Rawshooter, czy też innego podobnego programu.

    - Nie można używać Photoshopa, Paint Shop pro, Painta ani żadnego innego oprogramowania które służy do ew. ingerencji lokalnej w treść zarejestrowaną na zdjęciu.

    - Wyjątek dla PS, stanowi zmniejszenie i ew. wyostrzenia.

    - Nie można używać wtyczek z oprogramowania, np. Nik Software

    - Istnieją tylko ograniczenia programu do wywoływania surowego pliku, to czy ktoś będzie zwracał uwagę na złoty podział, kolor itd. jest kwestią osobistą, inaczej mówiąc brak sztywnych zasad co do wyrażenia treści zdjęcia.

    - Można przysłać jedną pracę na jedną edycję. Zachowaj dane exif oraz prześlij plik o rozszerzeniu .xmp (ACR, lightroom), .set (z CNX) lub inny plik ustawień z wybranego przez siebie programu (wraz z gotowym JPEGiem)
    Zdjęcia bez pliku konfiguracyjnego nie będą kwalifikowane do zabawy.

    - Praca ma mieć 900px szerokości, bez dodatkowych ramek i innych popierdułek czy udziwnień. Kadrowanie jak najbardziej możliwe- Wielkość do 400kB objętości.

    - Adres do wysyłki: pojedynki@gmail.com

    - Jeśli to możliwe, wpisujcie w temacie maila informację np.: Zabawa w Rawki No. 18

    - Pliki proszę oznaczyć wg klucza - Nick_<nazwa nefa>.jpg



    Autor zwycięskiej pracy a praca

    - Zwycięzca konkursu rozpoczyna kolejną turę zabawy. W przypadku takich samych ilości głosów na dwa pierwsze zdjęcia, osoby te robią dogrywkę na tym samym pliku RAW, w terminie 3 dni od zakończenia 1wszego etapu zabawy. O tyleż samo przedłuża się czas na umieszczenie wątku osobnego z komentarzami.

    - Wątek do komentowania zdjęć powstaje w momencie umieszczenia ankiety.

    - W razie gdy zwycięzca nie postawi następnego wyzwania, wystawi je kolejna osoba wg rankingu

    - W przypadku wykrycia oszustwa (nie przestrzegania w/w zasad), zdjęcie zostaje zdyskwalifikowane, nie podlega głosowaniu. W kwestii wątpliwej, głosowanie w sprawie dopuszczenia zdjęcia do finału zabawy, na zasadzie głosowania (ankieta), większość głosów decyduje.

    W tym wątku prowadzimy zapisy.

    Termin tury:
    Termin nadsyłania prac mija 4 maja 2011 o godzinie 23:59.
    termin dosyć odległy, ze względu na święta i długi weekend majowy (niestety/stety wyjeżdżam )

    Głosowanie i komentarze w odrębnym wątku

    - Wyłonienie zwycięzcy, lub dogrywka (3 dni)

    RAW do pobrania tutaj:
    - rapidshare
    - hotfile
    - filesonic

    w razie niemożności pobrania pliku, proszę o PW z adresem email - wtedy wyślę.


    Autorem jest darkmajin - zwycięzca poprzedniej edycji.

    Plik poglądowy:
    Ostatnio edytowane przez Psychotrop ; 18-04-2011 o 23:36
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  2. #2

    Domyślnie

    Ja chce...prosze mnie dopisac do listy

  3. #3

    Domyślnie

    ja równieź
    __________________
    D800 + 24-70

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar SzMuD
    Dołączył
    05 2008
    Miasto
    Rumia /k. Gdyni
    Posty
    156

    Domyślnie

    innego oprogramowania które służy do ew. ingerencji lokalnej w treść zarejestrowaną na zdjęciu
    czyli nawet w LR nie moge usunac "syfow z matrycy", przy pomocy spot removal ?
    Coolpix 4500 / D7100 + N17-55 + N35 + N55-200VR + SB-700

  5. #5

    Domyślnie

    idea tej zabawy jest inna, niż usuwanie syfów ze zdjęcia
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  6. #6

    Domyślnie

    ja też chce - ale zrobię tak ze dziś stworzę tą fotę i dziś wyślę. Niestety śmigam na urlop i potem nie będę miał jak tego zrobić.

  7. #7

    Domyślnie

    no to dawaj
    ja na spokojnie sam sobie wyślę w święta
    Psychotrop vel Grzegorz Lucjan Laska von Lasocki

  8. #8

  9. #9

    Domyślnie

    poszło na maila Ale kurde jako zagorzały fan szopa ciężko było w samym ACR coś wyrzeźbić. Następny pojedynek chyba polecę z NX`a

  10. #10

    Domyślnie

    hoho sama śmietanka forum się zbiera ciekaw jestem efektów, aż się cieszę że konkurs tyle potrwa więcej zdjęć będzie

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •