Close

Strona 1 z 45 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 445
  1. #1
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Thumbs up Plener - warsztaty modelkowe Kręgiel 2-5 czerwca 2011

    Pewną tradycją się stały organizowane wiosną i jesienią warsztaty grupy Fotokujawy, w których zresztą często i gęsto brali udział członkowie innych grup. Chcę jednak, by ten plener miał jeszcze szerszy zasięg, niż dotychczas. Tym bardziej, że jakoś inne ogólnoforumowe plenery się nie zapowiadają, w każdym razie nic o nich nie słychać. Zapraszam więc wszystkich. Będziecie mieli blisko , bo to w końcu prawie w centrum Polski. Nad Zalewem Koronowskim, niemal na skraju Borów Tucholskich.
    Rozmów na temat pleneru "trochę" przeprowadziłem (od 2 miesięcy drążę temat), od razu podam więc konkrety.

    1. Termin 02.06 - 05.06, czwartek - niedziela. Z paru względów nie daję wyboru innych terminów. Zawsze niektórym nie będzie pasować, a po drugie limituje nas to, jak obłożony jest ośrodek. Można wziąć udział w niepełnym wymiarze dni.
    Praktyka wygląda tak, że kto może, to w czwartek po pracy, po obiedzie zjawia się w ośrodku, wystarczy więc wziąć jeden dzień urlopu - piątek. Ci co nie mogą, zjawiają się w piątek po pracy i maja plener krótszy, bo trzydniowy (2 noclegi).
    Planowałem plener na połowę maja, ale negocjacje mi się przeciągały i chyba nawet wyszło lepiej. Jakoś mamy zimną wiosnę, więc czym później, tym lepiej. Cieplej - co jest istotne przy pracy z modelkami. Łatwiej można je nakłonić do pozowania w bikini

    2. Miejsce - Ośrodek Wypoczynkowy Kręgiel www.kregiel.pl i www.wedka.pl/webs/kregiel Ośrodek położony nad Zalewem Koronowskim, obok jest wieś Nowy Jasiniec. Dostaliśmy duży rabat, ale przyznam, że po nadzwyczaj ciężkich bojach. To osobna, długa opowieść. Będziemy zakwaterowani w murowanym, piętrowym pawilonie w pokojach 2 lub 4 osobowych (to są dwie dwójki ze wspólną łazienką). Jest ogólnodostępny internet przez Wi-Fi, więc jeśli ktoś weźmie laptopa, to będzie mógł nadal czytać forum W przypadku gdyby uczestników było bardzo, bardzo dużo, to co niektórzy zostaliby zakwaterowani w domkach porozsiewanych po całym terenie ośrodka. Jest duża stołówka, jest piętro niżej sala z małym barem, gdzie można kupić piwo, kawę, batoniki itp, jest tam olbrzymi stół bilardowy. Są stoliki na zewnątrz i miejsce na grilla. Na terenie ośrodka jest olbrzymi parking - to info dla samochodziarzy. Na terenie są różne boiska sportowe (siatkówka, korty tenisowe), no a skoro ośrodek nad wodą, to jest i do wynajęcia (odpłatnie) sporo sprzętu pływającego. Rowery wodne, kajaki, 2 jachty. Jest przystań wodna, gdzie cumują kolejne jachty. Są pomosty biegnące w różnych kierunkach, piaszczysta plaża. Opisuję to nie dlatego, że mamy z tego korzystać (choć oczywiście możemy ), ale są to miejsca nadające się na tło ewentualnych sesji modelkowych. To spora zaleta tego miejsca. W dodatku ze 3 km obok są ruiny zamku.http://zamki.net.pl/zamki/nowy-jasin...y-jasiniec.php(będą jacyś strobiści? to fajna miejscówka ) W odległości kilku km jest też stadnina koni (ewentualna sesja z końmi czy w stajni)
    Miejsce jest ciekawsze fotograficznie od Babilonu, atrakcji jest chyba więcej, niż w Paradizo, choć ośrodek w Kręglu jest wiele rozleglejszy i przez to mniej kameralny - to info dla uczestników naszych wcześniejszych plenerów Fotokujaw. Może zrobimy mecz siatkarski forumowicze kontra moderatorzy, wreszcie będziecie mogli nas bezkarnie zbić albo meczyk modelki kontra fotografowie , byłoby co focić Przy okazji powinniśmy zrobić porządne zdjęcia tego ośrodka , bo na tym, co mają w necie, wygląda słabo. W rzeczywistości jest lepiej.
    Te osoby, które były na poprzednich plenerach, a szczególnie na ostatnim, który był w tym właśnie miejscu, wiedzą czego się spodziewać. Będzie sympatycznie, będzie mnóstwo sprzętu foto do pomacania. Będzie trochę sprzętu studyjnego (tam jest gdzie go rozstawić), sporo osób przywozi też swoje lampy. Na wyraźne życzenie mogę zabrać średnioformatową Mamiyę RZ ze szklarnią. O innych dodatkowych, nowych atrakcjach będzie poniżej.
    Zdjęcia modelek z zeszłej edycji :www.galeria.jjstudio.pl/categories.php?cat_id=1Było wesoło


    3. Atrakcje. Tak tak, teraz postarałem się nie tylko o modelki. Załatwiłem możliwość testowania obiektywów Sigmy. Bydgoski oddział Sigma Pro Centrum mieszczący sie w www.e-ibo.pl "odwiedzi" nas w sobotę, 4 czerwca. Asortyment szkieł, jakie dostaniemy, będzie bardzo duży. Lista obiektywów : www.e-ibo.pl/pobierz/SPC%20Bydgoszcz-oferta.pdf Dostępne jak widać będą obiektywy nie tylko do systemu Nikona, a także do Canonów, Sony, Pentaxa i Olympusa (choć do tych ostatnich systemów przyznaję - nie mają wiele). Jeśli zależy Wam na potestowaniu jakiegoś konkretnego szkła - proszę o tym napisać, oni się postarają, by ono dojechało z centrali.

    Modelki ... potem. Kolejna atrakcja to wizyta (chyba w piątek lub sobotę) ludzi z firmy Medikon, www.medikon.pl firmę kojarzoną generalnie jako dystrybutor Fomei, ale to tylko pół prawdy, bo oferują wiele więcej. Do nas przyjadą z monitorami Eizo oraz drukarkami Epson. Będzie wykład na temat zarządzania kolorem, kalibracji, drukowaniu itd itp. Po targach w Łodzi (za tydzień) podepnę dokładne info, czego możemy się spodziewać z ich strony. Może przywiozą lampy generatorowe - Panther. Będę na tych targach i wtedy dokładnie to z nimi ustalę.

    Modelki. No wreszcie Wiadomo, co zrobić, by w tym temacie było dobrze. Musi ich być dużo. Ale opłacamy ich pobyt i wyżywienie, więc nie mogę przesadzić, by plener nie był drogi. Na zeszłym plenerze proporcje jednak były zdecydowanie za mało korzystne. Dlatego teraz będzie lepiej - przewiduję 1 modelkę na 6 fotografów. A do malowania i ubierania trzeba z kolei stylistek - 1 stylistka na 2-3 modelki. Załóżmy, że na plenerze będzie 60 fotografów, to oznacza 10 modelek i 4 stylistki. Tak kalkulowałem. Oczywiście gdy fotografów będzie więcej czy mniej, to liczbę modelek i stylistek się skoryguje. Postaram się, by na samą sobotę dojechało jeszcze kilka "nadprogramowych" modelek.

    Będę się starał plener rozreklamować dość szeroko. Także na innych portalach i forach foto (np fotopolis.pl zapewnił, że puści info). Mam pewność, że poznamy wiele nowych osób i w dodatku pracujących w różnych systemach foto. Także robiących na analogu i w średnim formacie. Zawsze takie plenery były fantastycznym miejscem do wymiany informacji i popróbowania czegoś nowego, podpięcia innych szkiełek itd.

    4. Cena. Kalkulacja kosztów przedstawia się tak:
    - koszt pobytu fotografa. Nocleg + 3 posiłki - 85 zł. Pobyt od czwartku do niedzieli (cztery dni, 3 noclegi) 255 zł. Opcja od piątku do niedzieli (trzy dni, 2 noclegi) - 170 zł,
    Pamiętajmy jednak, że zapraszamy i opłacamy pobyt modelek i stylistek (+ małe wynagrodzenie za kosmetyki itp).
    - koszt modelki przypadający na głowę fotografa (uczestnika pleneru) - 60 zł,
    - koszt stylistek (na głowę fotografa) 35 zł,
    Czyli wypada na jednego uczestnika dodatkowo 95 zł. Przygotuję dla wszystkich identyfikatory, mam też koszty w postaci mnóstwa telefonów i wyjazdów, więc powiedzmy, że to będzie dokładnie 100 zł.
    Te 100 zł poproszę dodatkowo doliczyć niezależnie od tego, ile dni na plenerze będzie fotograf. Ja wiem, że woleliby co niektórzy rozliczać się jeszcze dokładniej - co do posiłku, albo co do ułamka modelki przypadającej mu na krótszy okres jego pobytu. Ale ja się w tym nie połapię, tym bardziej, że transport modelek będziemy mieli w czwartek, więc i tak je trzeba opłacać na cały pobyt. Czyli powinno to wyglądać tak:

    Cały plener, 4 dni, 3 noclegi (czwartek - niedziela) 255+100=355 zł. Inne opcje: 2 dni (1 nocleg) 185 zł, natomiast 3 dni (2 noclegi) - 270 zł.

    Chciałbym wszystkim rozdać identyfikatory z nickiem z forum i imieniem. Podawajcie więc przy okazji swoje imiona, nie kojarzę po prostu wszystkich z nickami Podawajcie też miasta, może uda się zaplanować wspólny transport.

    Wpłaty zbieram od ... teraz. Musze mieć kasę, by zrobić przedpłatę.
    Będę więc chciał wasze wpisy w wątku (by oszacować ilość i podać ją właścicielom ośrodka), wpłatę do 20 maja w wysokości 50 zł podlegającą przepadkowi w razie wycofania się z udziału, uregulowanie całości (reszty) do 25 maja.

    Przelewać na:
    Jacek Ziółkowski, konto nr:...edit - nieaktualne
    W przelewie proszę podać nick z forum i dopisek "KRĘGIEL".
    Proszę też podać nr tel. do siebie.
    Informacje, że była wpłata, proszę podać też w wątku.
    Jeśli wpłata nie będzie za całość, to proszę podać, za jaki okres (np. czwartek-sobota czy piątek-niedziela - bo obie opcje to 2 noclegi)
    Lista chętnych:

    1. Jacek_Z - Jacek - Bydgoszcz - organizuję, więc wiadomo
    2. cube - Robet - Trójmiasto (wpłata 50 + 305 zł)
    3. centrum1972 - Waldek - Tuchola (wpłata 50 zł)
    4. Shaiith - Jacek - Bydgoszcz (cały plener) (wpłata 50 + 305 zł)
    5. thnx - Wojtek - Bydgoszcz (cały plener) (wpłata 50 + 305 zł)
    6. wbas78 - Waldek - Bydgoszcz (wpłata 50 + 305 zł)
    7. katrina - Kasia - Trójmiasto (cały plener) (wpłata 50 + 305 zł)
    8. ...........
    9. Azazel85 - Michał - Trójmiasto (wpłata 50 + 305 zł)
    10. wilk325 - Tadeusz - Bydgoszcz (cały plener ) (wpłata całość 355 zł)
    11. Roxer - Robert - Bydgoszcz (cały plener ) (wpłata całość 355 zł)
    12. greem - Adam - Bydgoszcz (cały plener ) (wpłata 50 + 305 zł)
    13. macko.mk - Maciej - Częstochowa (cały plener )
    14. wukaem - Wiktor - Łódź (full opcja)(wpłata całość 355 zł)
    15. perek83 - Rafał - Lipno (1 dzień, z czwartku na piątek)
    16. ......
    17. .....
    18. Kargulo - Piotr - Warszawa
    19. ....
    20. rg2000 - Rafał - Bydgoszcz (wpłata 2x 50 + 85 zł)
    21. jendrusz - Jędrek - Wrocław - (całość) (+ łagodny piesek) (wpłata 50 + 305 zł) - szuka miłej kompanii do samochodu
    22. Riki - Rysiek - Trójmiasto (całość) (wpłata całość 355 zł)
    23 ....
    24 ...
    25. ...........
    26. .......
    27. shortee - Łukasz - Bydgoszcz (full opcja) (wpłata 50 + 305 zł)
    28. clusca - Maciek - Trójmiasto (całość) (wpłata całość 355 zł)
    29. ...
    30. ......
    31. mistrall - Darek - Łódź (całość) (wpłata całość 355 zł)
    32. passer - Jacek - Bydgoszcz (full opcja) (wpłata 50 + 305 zł)
    33. nikonista02 - Marek - Bydgoszcz (całość) (wpłata 50 + 305 zł)
    34. .....
    35. Michal_C - Michał - Łódź (wpłata całość 355 zł)
    36. J4R - Jarek - Bydgoszcz (całość) (wpłata całość 355 zł)
    37. Ewa - Bydgoszcz (całość) (nie z forum, z BAF)
    38. Ola - Bydgoszcz (całość) (nie z forum, z BAF)
    39. griip - Karol - Toruń (całość)
    40. Filip_Torz - Filip - Bydgoszcz (całość) (wpłata 50 + 305 zł)
    + Agata_P Agata (całość) (wpłata całość 355 zł)
    41. m_r12 - Maciej - Lipienice (piątek - niedziela) (wpłata 270 zł)
    42. pogoski - Przemek -Bydgoszcz - całość (wpłata 50 + 305 zł)
    43. ......
    44. Marie - Mariola - Gdynia - (całość) (wpłata całość 355 zł)
    45. katka kk - Katarzyna - Starachowice - (całość) (wpłata 50 + 305 zł)
    46. mini21 - Michał - Warszawa - (wpłata całość 355 zł) - zwrot kasy
    47. leon_gd - Leszek - trójmiasto - (całość) (wpłata całość 355 zł)
    48. MARO56 - Marek - Warszawa - (całość) (wpłata całość 355 zł)
    49. robert4yu - Robert - Trójmiasto - sobota
    50. pinquin - Paulina - Olsztyn - (całość) (wpłata całość 355 zł)
    51. mariuszstr - Mariusz - Bydgoszcz - (całość) (wpłata całość 355 zł)
    52. eistee - Przemek - Łódź - ???
    53. DonMatteo - Maciej - Toruń (piątek - niedziela) (wpłata 50 + 220 zł)
    54. Artur100 - Artur - Szczecinek (całość) (wpłata 50 + 305 zł)
    55. R3Dsun - Kasia - podróżuje z Cheltenham przez Gdańsk - (całość) (wpłata całość 355 zł)
    56. witusha - Marek - Prudnik (wpłata 355 zł)
    57. endrju22 - Andrzej - (piątek - niedziela) ( wpłata 270 zł) ? posiłki?
    58. leo55 - Chorzów (full opcja) (wpłata 50 + 305 zł)
    59. radek7 - Bydgoszcz (piatek - niedziela)( wpłata 270 zł) ? posiłki?
    60. somrozen - Irek - Słupsk (sobota-niedziela) ( wpłata 185 zł)? posiłki?
    61. doreena69 - Dorota - Słupsk (sobota-niedziela) ( wpłata 185 zł)? posiłki?
    62. kiirpl - Robert - Mysłowice (wpłata 50 + 305 zł)
    63. studyedi - Adam - Trójmiasto - rozliczone w naturze
    64. flashmen - Paweł - Lubin (wpłata 355 zł)
    65. Hlynur - Leszek - Koszalin (gotówka)
    66. photofun - Piotr - Toruń (gotówka) (od piątku wieczór)
    67. bartos - Bartek - Sosnowiec (gotówka)

    Z powyższego podliczenia wynika, że będzie nas 46 lub 47 fotografujących, czyli 7 modelek na stałe, dojezdne w piatek i sobotę i 3 stylistki

    make-up
    - Ewelina (studyedi)(dzidziuś)
    - Agnieszka (Paranoja)
    - Karolina


    Stan na 31.05.2011 godz 12.00
    lista będzie aktualizowana, wpłata 50 zł wytłuszczona, wpłata całości - na niebiesko.

    Pierwszy (czyli właśnie ten) post będzie aktualizowany w miarę spływania informacji (Medikon, Sigma), zamieszczę tu bliżej początku pleneru mapkę dojazdową (zresztą jest na stronie ośrodka). No i będę go uzupełniał o te informacje wynikną z odpowiedzi na Wasze zapytania.

    GALERIA Z PLENERU: założyłem tu http://www.galeria.jjstudio.pl/categories.php?cat_id=11 i będe prosił by sie tam rejestrować (tylko zarejestrowani mogą wrzucać fotki), ta galeria jest moderowana, ja akceptuję userów i zdjęcia. Proszę się nie dziwić, że natychmiast się tam coś nie pokazuje

    Zdj. z poprzedniego pleneru. Modelka Marta, autor Bartel zdjęcie zrobione canonem, oooo
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 07-10-2012 o 13:16
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #2

    Domyślnie

    jaaadę ja, obowiązkowo
    1. cube - identyfikator juz mam
    500px.com/kubasikorski

  3. #3

    Domyślnie

    jedno miejsce dla mnie plus namówię może kogoś z BAF

  4. #4

    Domyślnie

    To już nie wybór a obowiązek, będę na pewno

    EDIT:

    Przelew poszedł, 50 zł
    Nick: Shaiith
    Imię: Jacek
    Pełen czas, czyli od czwartku do niedzieli.
    Ostatnio edytowane przez Shaiith ; 11-04-2011 o 21:50

  5. #5
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Wy wszyscy macie już identyfikatory Cieszę się, że stara gwardia bierze udział.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 11-04-2011 o 21:56
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #6

    Domyślnie

    Ja też się na pewno wpisuję.

  7. #7

    Domyślnie

    Obowiązkowo się zamelduję z Fotokujawami najlepsze plenery trzeba być
    D700 i inne graty

  8. #8

    Domyślnie

    Mnie tez mozna wpisac, za kilka dni wplace zaliczke. Tym razem nie przeszkodza mi zadne zaliczenia, chocby nie wiem co.

    nick: Katrina
    imie: Kasia
    miasto:trójmiasto ;p

    Pełen pakiet: wyzywienie+ nocleg + reszta...
    Fotografia prasowa, sportowa, reportaże.
    http://press-shots.blogspot.com/
    Nikon D500, D300s, D80, F65, T 70-300, T 17-50 f/2.8, N 50 f/1.8, S10-20, SB 900, YN 587

  9. #9

    Domyślnie

    I ja poproszę o dopisanie do listy, na full opcję.

    Identyfikatora nie mam (w Babilonie niestety nie mieliśmy robionych).

    Azazel85, Michał, Trójmiasto

    Zaliczka poszła.

    No, a teraz idę czytać gdzie jedziemy, co będziemy robić i w ogóle na co się zapisałem
    Ostatnio edytowane przez Azazel85 ; 11-04-2011 o 22:23
    Wychowany na Fuji...

    Obecnie - "jedną nogą" w Nikonie... =]

  10. #10

    Domyślnie

    blazieras (kto wymyślił tego 'nicka'?), czyli Michał.
    'Niestety' w sobotę praca, więc tylko piątek, ew. czwartek.
    ID mam
    Michał Domarus - raczej ciężki plecak gratów
    http://domar.us

Strona 1 z 45 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •