Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 41
  1. #1

    Domyślnie Jaki system,jaki aparat.

    Witam wszystkich. Jestem tu nowy, jak i laik aparatów cyfrowych. Z lustrzankami miałem do czynienia, ale analogowymi. Przymierzam się do nabycia aparatu cyfrowego. Jako amatorsko wybór padł na Nikon-a D -5100, który wkrótce ukarze się w sprzedaży,lub Pentax-a Kr. Zdaję sobie sprawę, że trudno porównywać do czegoś,czego jeszcze nie ma na rynku,ale na portalu Optyczne pl. jest ranking aparatów, gdzie są dane obydwu aparatów. Prosiłbym o opinie znawców tematu,a nie miłośników marek aparatów.

  2. #2

    Domyślnie

    Hmmm... jeśli moje fusy i umaczana w krwi dziewicy noga koguta mówią prawdę to... Najlepszy będzie dla Ciebie Sony...


    Sorry ale nie powiedziałeś do czego będziesz używał aparatu, jakie masz fundusze, jak zamierzasz się rozwijać w najbliższym czasie itp...

    Tu nawet Szanowni Moderatorzy nie są wróżkami...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    Hmmm... jeśli moje fusy i umaczana w krwi dziewicy noga koguta mówią prawdę to... Najlepszy będzie dla Ciebie Sony...


    Sorry ale nie powiedziałeś do czego będziesz używał aparatu, jakie masz fundusze, jak zamierzasz się rozwijać w najbliższym czasie itp...

    Tu nawet Szanowni Moderatorzy nie są wróżkami...
    Jak na wstępie napisałem interesuje mnie tylko jeden z tych dwóch aparatów.Zaznaczam, że żaden inny system,ani inny model aparatu.Jestem laikiem,ale myślę że to podobna klasa.

  4. #4
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    Tu nawet Szanowni Moderatorzy nie są wróżkami...
    Ale tylko dlatego, że wszyscy moderatorzy są facetami. Możemy najwyżej być czarodziejami albo szamanami

    W temacie - z pentaxów to najwyżej k-5, ale generalnie polecam wejść w nikona lub canona. Ważne ile masz na to kasy, jakie obiektywy byś podpinał, co fotografujesz. itd.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #5

    Domyślnie

    Czyżbym zawile pisał,że nawet ;moderator" mnie nie rozumie? Jest Pentax K-R i niedługo będzie na polskim rynku Nikon D5100.Kupię tylko, powtarzam tylko!!! jeden z tych dwóch.Żadne inne marki,ani modele mnie nie interesują!!!!!!

  6. #6

    Domyślnie

    Ciekawie nam się wątek zaczyna ... Oby się tylko szybko nie skończył
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  7. #7
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Nie denerwuj się. Nie czytałem posta wyżej, bo pisaliśmy w tej samej minucie.

    Dziwne, że laik nie znający się na temacie ma zarazem tak skonkretyzowany wybór. Wykluczasz inny sprzęt nie znając się na nim. Hm, można i tak.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #8

    Domyślnie

    A to dlatego,że już kilkanaście dni czytam na różnych forach.Byłem zdecydowany na Pentax-a K-r ,kiedy przeczytałem,że niedługo będzie w sprzedaży Nikon D5100.Nie chciałby prowadzić dialogu ,tylko wypowiedź na temat.

  9. #9

    Domyślnie

    Olej mądrali forumowych. W tej chwili każdy aparat produkuje obrazki rewelacyjnej jakości. Idź do sklepu, pomacaj, zdaj się na instynkt, na feeling czy jak tam zwał zauroczenie od pierwszego wejrzenia. Zapewniam Cię, że cokolwiek nie wybierzesz, to Ty będziesz największym ograniczeniem dla tego sprzętu.
    I jeżeli tego nie rozumiesz, to naprawdę najlepszym wyborem dla Ciebie będzie Sony.
    Z poważaniem - Michu, Licencjonowany Pogromca Vampirów :)=

  10. #10

    Domyślnie

    Może to cię przekona do Nikona
    Zajrzyj na Allegro i zobacz ile jest w sprzedaży obiektywów da systemu Nikon, a ile do Pentax.
    Mówię o ilości wystawionych aukcji.
    Znając życie wcześniej czy później zechcesz coś dokupić ze szklarni i wtedy zaczyna się dylemat z dostępnością.
    Po prostu Nikona jest prawie 5x więcej na rynku.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •