Close

Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    163

    Domyślnie Nad brzegiem Hoi An - Wietnam

    Mam takie oto foto w dwóch ujęciach...
    i nie wiem co z nim zrobić żeby było fajne i który kadr lepszy
    Jak wykadrować, czy pozmieniać światło itd itp

    Za wszelką pomoc będę wdzięczny

    wklejam w rozmiarze 800x536 oba,
    jak chcecie większe albo NEF to piszcie, to wrzucę, nie chcę forum rozwalać rozmiarami.



  2. #2

    Domyślnie

    Co powiesz na coś takiego?


    Moim zdaniem do takich ujęć, jakie wkleiłeś, trochę za mało jest dołu i lewej strony - może wręcz trochę za ciasno wykadrowałeś z wszystkich stron.

  3. #3
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    163

    Domyślnie

    wiesz, nie mam pojęcia dlatego wrzucam tutaj
    rozjaśnione o niebo lepsze i widze wybrałeś wersje z uciętym wiaderkiem czerwonym czy to co jest,
    mi jeszcze chodzi po głowie wersja że ucinam foto równo z brzegiem i tego karnistra też :P

    Ale podoba mi się

  4. #4

    Domyślnie

    Ja bym już dołu nie ucinał (mimo że faktycznie trochę tam przeszkadza ten kanister), bo i tak jest go mało (no i pewnie przyciąłbyś wtedy stopę). Natomiast być może warto pokusić się o połączenie obu fotografii tak, aby większa część była z pierwszego, a z drugiego fragment po lewej (chodzi o zachowanie wiaderka).

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sibelio Zobacz posta
    Mam takie oto foto w dwóch ujęciach...
    i nie wiem co z nim zrobić żeby było fajne i który kadr lepszy
    Jak wykadrować, czy pozmieniać światło itd itp
    Moim zdaniem nr 1 (ciekawsza poza Wietnamki + po co zachowywać obskurne plastikowe wiaderko "Made in China", niech lepiej zostanie mniej widoczne). Prawej strony bym nie ucinał, bo daje przestrzeń i klimat.

    Jeśli przez "zmianę światła" masz na myśli ekspozycję, to spróbowałbym +1/3 EV i/lub ustawić WB na białych paskach sweterka. Ta scena dobrze wygląda jako oddanie pochmurnego dnia, ale biel mogłaby być odrobinę mniej szara.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •