Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: P300 czy P7000

  1. #1

    Domyślnie P300 czy P7000

    Zastanawiam się nad kupnem jakiegoś kompakta i chcę wybrać z tych 2 modeli. mam lustrzankę oraz mam do niej lampę sb900, którą mógłbym wykorzystać w przypadku P7000, natomiast P300 przekonuje mnie trochę mniejszym rozmiarem i F1,8 co prawda tylko w poczatkowym zakresie. Znam specyfikacje obu aparatów więc nie musicie ich tu wypisywać
    Proszę o powiedzenie, który z tych 2 i dlaczego....

  2. #2

    Domyślnie

    P7000 ma możliwość robienia zdjęć w RAW. Przy zaawansowanym kompakcie to, moim zdaniem, rzecz niezbędna. Nie rozumiem, czemu w P300 Nikon nie dołożył RAWów.

  3. #3

    Domyślnie

    Witam, wznawiam temat poniewaz mam podobny dylemat. Chciałbym zapytac o opinie najbardziej ludzi ktorzy mieli stycznosc zarówno z p300 jak i p7000. Który aparat robi (tak, wiem- zdjecia robi człowiek a nie aparat) "lepsze" zdjecia... zalezy mi na ich jakosci, ktory lepiej wieczorem, ktory lepiej w dzien, ktory w trybie auto etc takie typowe rzeczy z perspektywy uzytkowania. Rawy nie maja dla mnie duzego znaczenia.
    A moze s9100... generalnie ma być to nikon (bo mam mozliwosc nabycia w lepszej cenie).
    Z gory dziekuje za pomoc i rady.
    Pozdrawiam!!

  4. #4

    Domyślnie

    Mam P300 i jestem b.zadowolony, ale dla mnie krytycznym byla relacja rozmiar aparatu/jakość fotek. Jeśli wielkość P7000 Ci nie przeszkadza, to bralbym P7000.
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  5. #5

    Domyślnie

    Dzieki stachumuszel za odzew
    Czy jest na forum jeszcze jakis "gaduła" badz "oszczedny w słowach", ktory mogłby potwierdzic albo zanegowac opinie Kolegi, podzielić sie własnymi wrażeniami?
    Dzieki!

  6. #6

    Domyślnie

    Ja wkońcu jako kompakt wybrałem P300. Baardzo zadowolony z tego aparaciku jestem. Choć powoli zastępuje go Nikon One.
    Zależy od Ciebie co wybierzesz. Zadaj sobie pytania:
    Czy będę korzystał z wizjerka?
    Czy kupię i będę używał lampy?
    CZy potrzebne mi są łatwo dostępne ustawienia manulane(choć w p300 podstawowe też łątwo zmienić)?
    CZy zależy mi raczej na kieszonkowym aparacie?

    a co do S9100 potrzebny Ci taki zoom? 18x?

  7. #7

    Domyślnie

    Nie ma co tu gdybać, na dzień dzisiejszy modele P7000 i P7100 (duża matryca) dają najlepszą jakość zdjęć. Ale inną kwestią jest to czy będziesz widział tą ich lepszość w porównaniu do takiego np. P300 , ściagnij sobie kilka zdjęć z tych aparatów i porównaj. Nastepnie weź też pod uwagę gabaryty, wagę , stopkę na lampę, zoom itp.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robinson73 Zobacz posta
    Nie ma co tu gdybać, na dzień dzisiejszy modele P7000 i P7100 (duża matryca) dają najlepszą jakość zdjęć. Ale inną kwestią jest to czy będziesz widział tą ich lepszość w porównaniu do takiego np. P300 , ściągnij sobie kilka zdjęć z tych aparatów i porównaj. Następnie weź też pod uwagę gabaryty, wagę , stopkę na lampę, zoom itp.
    Ha . Czasami przeglądając swoje fotki z gór wykonane P300 i D200 zaglądam do Exif-a, aby zobaczyć, które fotki robiłem którym aparatem. Jestem w stanie rozpoznać je, ale różnią się naprawdę detalami. W gorszych warunkach różnica ta będzie napewno widoczna, ale nie masakryczna.
    W relacji: jakość fotek vs gabaryty vs cena to naprawdę fajny aparat.
    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez stachmuszel ; 20-01-2012 o 13:32
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  9. #9

    Domyślnie

    niestety fizyka - większa matryca będzie "górą" i tego nie da się zmienić biorąc pod uwagę podobną technologię, jeśli wielkość kieszeni nie przeszkadza ... to brać większego brata
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  10. #10

    Domyślnie

    oprócz fizyki jest technologia... P300 jest na matrycy CMOS, a nie jak p7000 i P7100 na CCD.
    a poza tym przy dobrych warunkach oświetleniowych różnica będziem, ale czy zauważalna na odbitce 10x15, albo na ekranie kompa... nie

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •