Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Nikkor 70 - 300 ED do Nikona F80

    Witam wszystkich NIKONomaniaków

    Od grudnia 2004 roku jestem szcześliwym użytkownikiem Nikona F80 Przesiadka z EOSa 300 konkurencji Od początku użytkuje mojego F80 z Nikkorem 50 mm f/1.8 D. Jestem z niego bardzo zadowolony. Nic dodać nic ująć.

    Niemniej jednak przyszedł czas na dokupienie dobrego zooma. Myślę o obiektywie w granicach do 2 tys pln. Jak na razie mój wybór kieruje ku Nikkorowi 70 - 300 ED. Czy ktoś używa tego obiektywu i jak się mu sprawuje? Czy jest to dobre szkło, warte wydania tych pieniędzy? Proszę o Wasze rady i opinie. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    Łukasz

    [ Dodano: Pią 20 Maj, 2005 ]
    Zapomniałem podać przeznaczenie sprzętu. Przede wszystkim dzika przyroda, zwierzęta, ptaki, krajobrazy, szeroko rozumiana przyroda. Oczywiście poza makro Pisze oczywiscie bo ten obiektyw nie ma funkcji makro.

    Poza przyrodą zdjęcia reporterskie z dalek (to akurat rzadziej niż przyroda).
    | Nikon D70s | Nikon F80 | AF Nikkor 50 mm f/1.8 D | AF Nikkor 180 mm f/2.8 D IF - ED | CF Extreme III | Lowepro Nova 3 |

  2. #2
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Zastanów sie może nad Tokiną ATX 840 (80-400/4,5-5,6) - nieporownywalnie lepsza pod kazdym wzgledem, a poza tym jeszcze bardziej uniwersalna ( wiekszy zakres ogniskowych, solidna, niezniszczalna konstrukcja, lepsza optyka) - cena podobna.

    Pozdrawiam:
    Andrzej

  3. #3

    Domyślnie

    Zastanawiam się jeszcze nad Sigma 135-400mm f:4,5-5,6 APO.

    Jak sie na ten wybór zapatrujecie?

    Do Tokiny nigdy nie umiałem się przekonać. Nie wiem czym to jest spowodowane. Po prostu nie trybi to w mojej głowie
    | Nikon D70s | Nikon F80 | AF Nikkor 50 mm f/1.8 D | AF Nikkor 180 mm f/2.8 D IF - ED | CF Extreme III | Lowepro Nova 3 |

  4. #4
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Sigma 135-400 jest bardzo przyzwoiym, dobrym obiektywem - z czystym sumieniem mozna ja polecić.

    Pozdrawiam:
    Andrzej

  5. #5

    Domyślnie Re: Nikkor 70 - 300 ED do Nikona F80

    Cytat Zamieszczone przez st_luk
    Witam wszystkich NIKONomaniaków

    Od grudnia 2004 roku jestem szcześliwym użytkownikiem Nikona F80 Przesiadka z EOSa 300 konkurencji Od początku użytkuje mojego F80 z Nikkorem 50 mm f/1.8 D. Jestem z niego bardzo zadowolony. Nic dodać nic ująć.

    Niemniej jednak przyszedł czas na dokupienie dobrego zooma. Myślę o obiektywie w granicach do 2 tys pln. Jak na razie mój wybór kieruje ku Nikkorowi 70 - 300 ED. Czy ktoś używa tego obiektywu i jak się mu sprawuje? Czy jest to dobre szkło, warte wydania tych pieniędzy? Proszę o Wasze rady i opinie. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
    Zadne Sigmy czy Tokiny ani tez wersja G tego obiektywu.
    Twój wybór jest bardzo dobry.
    Moze troche wolny jest autofokus, ale jakos fotek bedzie dobra.
    O ile jednak muyslisz o jakosci ponad dobra - 80-200,2,8 ED + 300/4 Ed
    Pozdrawiam
    Jacek
    _____________

  6. #6

    Domyślnie

    Zadne Sigmy czy Tokiny ani tez wersja G tego obiektywu.
    Twój wybór jest bardzo dobry.
    Moze troche wolny jest autofokus, ale jakos fotek bedzie dobra.
    O ile jednak muyslisz o jakosci ponad dobra - 80-200,2,8 ED + 300/4 Ed
    Zostaje przy Wyborze Nikkora 70 - 300 ED. Choć polowałem na 80 - 200 ED to nie znalazłem nic godnego uwagi. Wszystko w jakimś stopniu niezadowalające (ryski, paprochy, włoski, itd).
    Dlatego też stawiam po raz kolejny na produkt NIKONa Mam nadzieję że nie pożałuje tak jak dwóch poprzednich
    | Nikon D70s | Nikon F80 | AF Nikkor 50 mm f/1.8 D | AF Nikkor 180 mm f/2.8 D IF - ED | CF Extreme III | Lowepro Nova 3 |

  7. #7

    Domyślnie

    eeee wydalbym te pieniadze zamiast na 70-300 G/D i inne literki na AF 180/2.8 ED a potem dokupil TC 1.4 np Soligora Pro.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL
    eeee wydalbym te pieniadze zamiast na 70-300 G/D i inne literki na AF 180/2.8 ED a potem dokupil TC 1.4 np Soligora Pro.
    gALL nie na 70 - 300G/D tylko 70 - 300 ED a to zasadnicza różnica Powiem szczerze że wolałbym 180 mm f/2.8 ED + telekonwerter ale za te pieniądze nie kupię nowego. Co najwyżej używke......
    Miałem już takiego nagranego. Sprzedawca mówił ze jest nowy, ale bez pudełka. Po czym okzało się że w środku jest jakiś włos, a jego nowości nie można potwierdzić czymkolwiek. Nie zdecyduje sie na obiektyw w stanie nie pewnym.

    Jeśli dasz mi namiar na takowy (180 mm f/2.8 ED) z pewnego źródła i w nieskazitelnym stanie to nie ma sprawy będę Cię na rękach nosił
    | Nikon D70s | Nikon F80 | AF Nikkor 50 mm f/1.8 D | AF Nikkor 180 mm f/2.8 D IF - ED | CF Extreme III | Lowepro Nova 3 |

  9. #9

    Domyślnie

    gALL nie na 70 - 300G/D tylko 70 - 300 ED a to zasadnicza różnica
    roznica w cenie ... ani jednego ani drugiego nie chce (nawet jakby dawali asystentke gratis).

    Aha, jak chcesz zooma i tanio a dobrze to zapoluj na AF 70-210/4 albo 75-300/4.5-5.6 wszystkie te G/D/ED moga sie schowac pod stol i szczekac.

    Ostatnio na Alledrogo byly ze 2 180 po 1500 zl (jedna nawet w b. dobrym stanie).

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL
    gALL nie na 70 - 300G/D tylko 70 - 300 ED a to zasadnicza różnica
    roznica w cenie ... ani jednego ani drugiego nie chce (nawet jakby dawali asystentke gratis).

    Aha, jak chcesz zooma i tanio a dobrze to zapoluj na AF 70-210/4 albo 75-300/4.5-5.6 wszystkie te G/D/ED moga sie schowac pod stol i szczekac.

    Ostatnio na Alledrogo byly ze 2 180 po 1500 zl (jedna nawet w b. dobrym stanie).
    A co powiesz na to:
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52214507

    [ Dodano: Wto 24 Maj, 2005 ]
    Cytat Zamieszczone przez gALL
    gALL nie na 70 - 300G/D tylko 70 - 300 ED a to zasadnicza różnica
    roznica w cenie ... ani jednego ani drugiego nie chce (nawet jakby dawali asystentke gratis).

    Aha, jak chcesz zooma i tanio a dobrze to zapoluj na AF 70-210/4 albo 75-300/4.5-5.6 wszystkie te G/D/ED moga sie schowac pod stol i szczekac.

    Ostatnio na Alledrogo byly ze 2 180 po 1500 zl (jedna nawet w b. dobrym stanie).
    Chyba trafiłem na to czego szukałem Proszę o opinie na temat tego obiektywu:

    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51708099
    | Nikon D70s | Nikon F80 | AF Nikkor 50 mm f/1.8 D | AF Nikkor 180 mm f/2.8 D IF - ED | CF Extreme III | Lowepro Nova 3 |

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •