Close

Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 183
  1. #1

    Domyślnie Nikon D700 vs Canon 5D mark II - test praktyczny pokazowy

    Witam wszystkich forumowiczów.
    To mój pierwszy post na tym forum. Zawitałem tutaj tak samo jak pewnie wielu z was, ja akurat szukałem informacji na temat nikona D700. Moją przygodę z cyfrową fotografią zaczynałem z Nikonem D70s, potem D300 aż w końcu przyszedł czas na pełną klatkę. Ze względu na to iż nie posiadałem zbyt dużego osprzętu do Nikona, zmiana systemu nie stanowiła dla mnie większych problemów, stanąłem więc przed wyborem, Nikon D700 czy Canon 5D mark 2. Razem z moim kolegą zajmujemy się fotografią dokumentalną, fotografujemy analogami, on średnim obrazkiem a ja małym. Ze względu na to iż mój kolega ma naprawdę wielkie doświadczenie związane z fotografią ( 20lat ) oraz iż posiadał wcześniej Canona 5D mark 1 polecił mi kupno nowej piątki którą zresztą też sam kupił. Dlaczego taki wybór, otóż według niego plastyka obrazu starej piątki potrafiła przypominać analoga. Przestawienie się do nowego systemu nie zajęło mi więcej niż parę dni. Nowa piątka służyła mi do fotografii komercyjnej ( śluby itd ), pierwszą rzeczą po przesiadce która mnie zdziwiła to brak wbudowanej lampy, drugą brak opcji włączenia siatki w wizjerze ( nawet D300 to posiada ) nie wspominając o konstrukcji tego aparatu ( w porównaniu do D300 nowa piątka to plastikowa zabawka, przepraszam jeśli kogoś uraziłem ale takie jest moje odczucie ) oczywiście na samym początku byłem i tak oczarowany nową piątką, ale może tylko dlatego że to jednak FF i naprawdę można było widzieć różnicę w obrazowaniu porównując z D300, po ponad pół roku użytkowania 5D mark II ( wykonaniu kilkudziesięciu zleceń ) nie do końca zadowolony z tego body zacząłem szukać informacji na temat Nikona D700 i tak właśnie się tutaj znalazłem. Znalazłem mnóstwo porównań Nikona D700 i Canona 5D mark II, większoś z nich jest czysto teoretyczne a na pewno nie obiektywne z wiadomych przyczyn ( chwalę co mam ).

    Kupiłem więc D700, a że dalej mam nową piątkę ( oczywiści dopóki nie sprzedam ) pomyślałem że zrobię mały test którego nigdzie indziej nie znalazłem ( jeśli takowy istnieje myślę że ten i tak coś wam pokaże i mnie nie za niego nie zlinczujecie ) Będzie to test porównawczy fotografowania na wysokich czułościach, test detali ( pokazania różnic między 12.1 MP a 21.0 MP, oraz co można odzyskać z cieni i świateł po prześwietleniu lub nie doświetleniu zdjęcia.

    Przedmiotem testu jest Nikon D700 i Canon 5D mark 2.

    W oby dwóch aparatach zostało wyłączone programowe odszumianie, balans bieli ustawiony w oby dwóch aparatach na AUTO ( przy powiększeniach zmieniłem balans bieli na AUTO w LR3 aby wyglądały podobnie i łatwiej było je porównać ) Tryb manualny, przysłona f8, pomiar centralnie ważony.

    Do Nikona zapięte 24-70mm f2.8G ED, do Canona 24-70mm f2.8L USM ustawione na 70mm, zdjęcia robione z użyciem statywu z czasowym wyzwalaniem migawki.

    Cała scena światło dzienne - ISO 200 12.1 MP - Nikon D700 AUTO WB z aparatu


    Cała scena światło dzienne - ISO 200 21.0 MP - Canon 5d mark 2 AUTO WB z aparatu


    Crop światło dzienne - ISO 200, u góry Nikon D700, na dole 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop światło dzienne - ISO 400, u góry Nikon D700, na dole 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop światło dzienne - ISO 800, u góry Nikon D700, na dole 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop światło dzienne - ISO 1600, u góry Nikon D700, na dole 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop światło dzienne - ISO 3200, u góry Nikon D700, na dole 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop światło dzienne - ISO 6400, u góry Nikon D700, na dole 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop światło dzienne - ISO 12800, u góry Nikon D700, na dole 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop światło dzienne - ISO 25600, u góry Nikon D700, na dole 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Cała scena światło żarowe - ISO 200 - Nikon D700 AUTO WB z aparatu


    Cała scena światło żarowe - ISO 200 - Canon 5d mark 2 AUTO WB z aparatu


    Crop światło żarowe - ISO 200, u góry Nikon D700, na dole 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop światło żarowe - ISO 400, u góry Nikon D700, na dole 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop światło żarowe - ISO 800, u góry Nikon D700, na dole 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop światło żarowe - ISO 1600, u góry Nikon D700, na dole 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop światło żarowe - ISO 3200, u góry Nikon D700, na dole 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop światło żarowe - ISO 6400, u góry Nikon D700, na dole 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop światło żarowe - ISO 12800, u góry Nikon D700, na dole 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop światło żarowe - ISO 25600, u góry Nikon D700, na dole 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Cała scena - DETALE, światło żarowe ISO 200 12.1 MP - Nikon D700 AUTO WB z aparatu


    Cała scena - DETALE, światło żarowe ISO 200 21.0 MP - Canon 5D mark 2 AUTO WB z aparatu


    Crop DETALE światło żarowe - ISO 200, u góry Nikon D700, na dole 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop DETALE światło żarowe - ISO 800, u góry Nikon D700, na dole 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop DETALE światło żarowe - ISO 1600, u góry Nikon D700, na dole 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop DETALE światło żarowe - ISO 3200, u góry Nikon D700, na dole 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop DETALE światło żarowe - ISO 6400, u góry Nikon D700, na dole 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop DETALE światło żarowe - ISO 25600, u góry Nikon D700, na dole 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Prześwietlenia i niedoświetlenia wyciąganie ze świateł i cieni.
    Celowo prześwietliłem i niedoświetliłem zdjęcia o dwie działki aby potem przywrócić je do normy czyli dodać/ująć o dwie działki expozycji w LR3, cel tego testu miał pokazać ile oba aparaty potrafią odzyskać jeżeli prześwitlimy lub niedoświetlimy zdjęcie.

    Cała scena - zdjęcie prześwietlone o dwie działki ISO 200 12.1 MP - Nikon D700 AUTO WB z aparatu


    Cała scena - zdjęcie prześwietlone o dwie działki ISO 200 21.0 MP - Canon 5D mark 2 AUTO WB z aparatu


    Cała scena - zdjęcie niedoświetlone o dwie działki ISO 200 12.1 MP - Nikon D700 AUTO WB z aparatu


    Cała scena - zdjęcie niedoświetlone o dwie działki ISO 200 21.0 MP - Canon 5D mark 2 AUTO WB z aparatu


    Crop przeswietlenia - ISO 200, po lewej Nikon D700, po prawej 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop przeswietlenia - ISO 1600, po lewej Nikon D700, po prawej 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop przeswietlenia - ISO 3200, po lewej Nikon D700, po prawej 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop przeswietlenia - ISO 6400, po lewej Nikon D700, po prawej 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop niedoswietlenia - ISO 200, po lewej Nikon D700, po prawej 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop niedoswietlenia - ISO 1600, po lewej Nikon D700, po prawej 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop niedoswietlenia - ISO 3200, po lewej Nikon D700, po prawej 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Crop niedoswietlenia - ISO 6400, po lewej Nikon D700, po prawej 5D mark 2 WB zmieniony na AUTO w LR3


    Zostawiam ten TEST do waszej indywidualnej oceny, co ja mogę powiedzieć od siebie to to, że sprzedaje Canona i zostaje z moim D700, pomijając ten test to naprawde pożądna konstrukcja zresztą każdy to wie kto miał D700 w rękach, 5D mark 2 to także dobry aparat ale ... Oczywiście możecie sie ze mną nie zgodzić i mieć całkowicie odmienne zdanie na ten temat ale ja wybieram D700 po ponat półrocznej pracy z 5D mark 2.

    A TAK POWAŻNIE TO PRAWDA JEST TYLKO JEDNA, TRZEBA POPROSTU ROBIC ZDJECIA !!!

  2. #2

    Domyślnie

    Fajny test. Zdecydowanie dla tematyki, którą się zajmujesz lepszym wyborem jest D700. C 5d markII "uroczo" skrzypi w okolicach zamknięcia karty CF, chociaż Twoja opinia, że to plastikowa zabawka jest m.zd. niesłuszna. Canon nad D700 ma jedną i oczywistą przewagę - rozdzielczość, a co za tym idzie oddanie szczegółów. Nie przedstawiłeś cropów 1:1 (zdjęcia z C5dmII musiałeś skompresować skoro na ekranie monitora mają taką samą wielkość jak z D700) więc nie do końca widać na Twoich zdjęciach różnicy, jeśli chodzi o rzeczywiste oddanie detali przez oba aparaty. Inną zupełnie rzeczą jest, że dla większości zastosowań rozdzielczość D700 jest aż nadto wystarczająca. Miałem D700, zmieniłem na C5dmII, którego też już nie mam. No cóż czasami jak się nie przewrócisz ... Kiedyś na forum, chyba jeszcze jako forum.nikon była fajna dyskusja na temat FX a DX, więc temat jest znany (i kontrowersyjny). Ja osobiście sceptycznie podchodzę do wpływu FX na plastykę obrazu (cokolwiek precyzyjnie oznacza "plastyka").
    Ostatnio edytowane przez Dune ; 02-04-2011 o 21:41

  3. #3
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Światło żarowe mieszane i Bóg jeden wie jakie. Iso powiedzmy 3200 i skóra pięknej kobiety. Taki test bym chciał obacyć. W ciemno mówię tylko canon.

  4. #4

    Domyślnie

    W ciemno nie robi się zdjęć skóry pięknych kobiet na iso 3200.

    W ciemno za to mówię, że tylko canon może trafić focusem w inną kobietę, o mniej ładnej skórze.

    Prosta piłka: niedomagania D700 w dziedzinie AWB (które względem 5d potwierdzam) są odwracalne. Działanie AF - nie.

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  5. #5
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    W ciemno nie robi się zdjęć skóry pięknych kobiet na iso 3200.
    Może Ty ja robię

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Może Ty ja robię
    Ja szanuję piękne kobiety :P

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MariuszJ Zobacz posta
    W ciemno nie robi się zdjęć skóry pięknych kobiet na iso 3200.

    W ciemno za to mówię, że tylko canon może trafić focusem w inną kobietę, o mniej ładnej skórze.

    Prosta piłka: niedomagania D700 w dziedzinie AWB (które względem 5d potwierdzam) są odwracalne. Działanie AF - nie.
    Chyba, że testowanym Nikonem byłby D7000
    pozdr
    było żółto i czerwono
    był też FUJI, ale wykończyła go czerwona zaraza
    fotografie Stankiewicz Tomasz

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    Światło żarowe mieszane i Bóg jeden wie jakie. Iso powiedzmy 3200 i skóra pięknej kobiety. Taki test bym chciał obacyć. W ciemno mówię tylko canon.
    Cytat Zamieszczone przez tomek s Zobacz posta
    Chyba, że testowanym Nikonem byłby D7000
    pozdr
    Czemu nie ?

    5D Mk II
    http://img525.imageshack.us/img525/4930/mg03383200.jpg

    D7000
    http://img12.imageshack.us/img12/3905/dsc00553200.jpg
    Zapraszam na mojego bloga: http://rafalglebowski.pl/blog/

  9. #9

    Domyślnie

    Świetny test - dzięki. Spodziewałem się wiekszych różnic w AWB na korzyść C5, choć z drugiej strony po kilku zdjęciach zrobionych nowym D700 mam wrażenie że najnowszy FW trochę odjął żółtego koloru.
    Drobne różnice w ekspozycji - albo N zaniża czułość, albo Canonowskie ISO 200 to tak naprawdę niecałe "200" - chyba że pomiar z puszek i to wina pomiaru.
    Nie wiem, nie znam się - nie bierzcie mnie na poważnie.

  10. #10

    Domyślnie

    a to wyszlo cos nowego bo ja ostatni FW mam 1.02 chyba
    Pasja i praca
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 1 z 19 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •