Close

Strona 86 z 90 PierwszyPierwszy ... 36768485868788 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 851 do 860 z 895
  1. #851

    Domyślnie

    no nic zacznę od lampy , ale lampa kita nie uratuje bo nie zawsze można błyskać , kit tak czy owak pójdzie w odstawkę
    Jaką lampę polecacie ? widziałem jakieś YN że za 500pln można fajna kupić tylko jak będą miały taką jakość jak obiektyw to nie wiem czy sie kusić

  2. #852

    Domyślnie

    Sb 700 za niewiele ponad 6 stów bym poszukał z drugiej ręki, ewentualnie 800, ciut drożej 900. Sam używam systemowej więc polecam, zresztą tak jak większość: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=201271

  3. #853

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Sb 700 za niewiele ponad 6 stów bym poszukał z drugiej ręki, ewentualnie 800, ciut drożej 900. Sam używam systemowej więc polecam, zresztą tak jak większość: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=201271
    Ale to strasznie staaaaare zestawienie. Nie wiem czy już nie zaczyna wprowadzać w błąd. Chyba jednak coraz więcej osób decyduje się na tańsze zamienniki. Sam wybrałem YN-685 i ..... nie powiem czy jest dobra bo to moja pierwsza lampa i nie mam z czym porównać, ale jest i działa i nawet parę razy błysnęła. A co do wielkości to na d5100 obiektyw S17-55 i rzeczone wyżej YN-685 (które jest o połowę tańsze od SB-700) wyglądają tak.
    Czyli lekko komicznie, lekko się niewygodnie trzyma, ale jak dla mnie to zupełnie ok.

    https://1drv.ms/i/s!AkPTDl6HOHOajY1CTK0rK1RvuBiM2g
    Ostatnio edytowane przez amajsterek ; 22-08-2017 o 13:46 Powód: Nie widziałem zdjęcia
    d5100+S17-50+N35/1.8DX+N18-55+Sigma70-300/4-5,6 DG

  4. #854

    Domyślnie

    Troche jak zabawka te body z tym zestawem wygląda No ale cóż każdy lubi to co ma i wykorzystuje na maksa

  5. #855

    Domyślnie

    Albo na co go stać, tanie to nie jest Ja sama mam d5200 i własnie kupiłam tammiego 17-50 oraz przymierzam się do YN-685 No ale potem już zamierzam odkładać na pełną klatkę
    D5200 + 35 1.8 G, S 85 1.4, T17-50 2.8 + trochę staroci Helios, Carl Zeiss...; sherpa velbon 600 nr

  6. #856

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez amajsterek Zobacz posta
    (...)Sam wybrałem YN-685 i ..... nie powiem czy jest dobra bo to moja pierwsza lampa i nie mam z czym porównać, ale jest i działa i nawet parę razy błysnęła(...)
    Jeśli działa jak trzeba, powtarzalnie i bezbłędnie w ttl, nie wyczerpując zbyt szybko zasilania, to jest ok, za to właśnie lubię 910

  7. #857

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Damiantst Zobacz posta
    Troche jak zabawka te body z tym zestawem wygląda No ale cóż każdy lubi to co ma i wykorzystuje na maksa
    Lubiłem moje 5100 do czasu aż się pobawiłem 7100. Teraz żałuję, że jednak nie dołożyłem trochę do wygodnego interfejsu

    A lampa rzeczywiście na moje małe potrzeby więcej niż wystarczająca jest.

    Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka
    d5100+S17-50+N35/1.8DX+N18-55+Sigma70-300/4-5,6 DG

  8. #858
    slayerq1
    Gość

    Domyślnie

    Mam takie pytanie do bardziej doświadczonych i mądrzejszych ode mnie, chociaż wiem, że bezpośrednio nie odpowiecie na moje pytanie, ale zawsze może jakaś porada naprowadzi mnie na jakiś kierunek / pomysł.

    Mianowicie, mam jakiś taki pociąg do fotografii, zawsze mi się podobały jakieś zdjęcia i byłem ciekaw jak to się robi. Technicznie lubię się bawić tym całym sprzętem, obróbką itd. Ale jak już wychodzę z aparatem, to jakoś nie umiem robić zdjęć, nie mam pomysłu co fotografować, jak już coś zrobię, to tak bardzo odbiega od mojego wyobrażenia, że często rzucam aparat w kąt i po 2 miesiącach znów mam nawrót. W sumie tak walczę już jakieś paręnaście miesięcy.

    Nie wiem czy w czymś robię błąd? Ogólnie nie wiem czy nie mam tego czegoś co pozwoli mi robić zdjęcia trochę lepsze niż to co potrafi każdy zrobić w trybie auto. Staram się inspirować innymi zdjęciami, brać pomysły, ale no jakoś nie wychodzi.

    Może jak ktoś miał podobnie lub wie o czym mówię i ma jakiś pomysł, to się podzieli ze mną? Będę bardzo wdzięczny!

  9. #859

    Domyślnie

    Musisz wychodzić i szukać ciekawych kadrów. Może gdzieś masz w pobliżu jeziorko w środku lasku, starą zapomnianą fabrykę/dworzec kolejowy, jakieś opuszczone budynki? To jedz tam i pstrykaj ile wlezie, baw się fotografią. Może odrazu za dużo oczekujesz od siebie i twoich zdjęć? Moja rada ćwicz i jeszcze raz ćwicz, szukaj kadrów i się nie zniechecaj.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  10. #860

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez slayerq1 Zobacz posta
    Mam takie pytanie do bardziej doświadczonych i mądrzejszych ode mnie, chociaż wiem, że bezpośrednio nie odpowiecie na moje pytanie, ale zawsze może jakaś porada naprowadzi mnie na jakiś kierunek / pomysł.

    Mianowicie, mam jakiś taki pociąg do fotografii, zawsze mi się podobały jakieś zdjęcia i byłem ciekaw jak to się robi. Technicznie lubię się bawić tym całym sprzętem, obróbką itd. Ale jak już wychodzę z aparatem, to jakoś nie umiem robić zdjęć, nie mam pomysłu co fotografować, jak już coś zrobię, to tak bardzo odbiega od mojego wyobrażenia, że często rzucam aparat w kąt i po 2 miesiącach znów mam nawrót. W sumie tak walczę już jakieś paręnaście miesięcy.

    Nie wiem czy w czymś robię błąd? Ogólnie nie wiem czy nie mam tego czegoś co pozwoli mi robić zdjęcia trochę lepsze niż to co potrafi każdy zrobić w trybie auto. Staram się inspirować innymi zdjęciami, brać pomysły, ale no jakoś nie wychodzi.

    Może jak ktoś miał podobnie lub wie o czym mówię i ma jakiś pomysł, to się podzieli ze mną? Będę bardzo wdzięczny!
    I jeszcze nikt nie napisał, żeby pamiętać, że to nie aparat robi zdjęcia, że książki i praktyka?

    A swoją drogą to mam ten sam dylemat. Z tą różnicą, że po iluś tam próbach i odrobinie lektury popełniłem kilka fotek które mi się po prostu podobają. Zrobione na pełnej dziurze w 35dx więc pewnie po prostu lubię mała GO ale żebym wiedział jak zrobić dobre zdjęcie to niestety.

    Ale wracając do tematu. Pobaw się GO w portretach z jakimś jasnym obiektywem, wstań rano albo chociaż wyjdź przed zachodem słońca.
    Weź na plecy statyw albo chociaż znajdź miejsce do postawienia stabilnie aparatu i próbuj różne ustawienia. Potem powtórz to samo z tym samym tematem ale z innej perspektywy inaczej wykadrowane itp. itd. Potem wyślij część prac na forum to ktoś będzie Ci w stanie dopiero coś pomóc naprawdę.
    P. S. A i jeszcze znajdź sobie kompana do cykania


    Wysłane z mojego XT1580 przy użyciu Tapatalka
    d5100+S17-50+N35/1.8DX+N18-55+Sigma70-300/4-5,6 DG

Strona 86 z 90 PierwszyPierwszy ... 36768485868788 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •