Close

Strona 83 z 90 PierwszyPierwszy ... 33738182838485 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 821 do 830 z 895
  1. #821

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bruner Zobacz posta
    przestawienie lampy w manual to nie jest rozwiązanie - lampa ma błyskać w TTL od razu po wciśnięciu spustu
    Nie da rady. TTL to pomiar przez obiektyw, czyli najpierw trzeba trochę błysnąć, żeby coś zmierzyć, a potem błysnąć na serio. Bez żadnych przedbłysków to tylko tryb manualny, albo automatyka tyrystorowa, ale przeważnie lampy są dzisiaj z tego obcinane i wątpię, czy akurat ten model ją posiada.

  2. #822

    Domyślnie

    Wiem jak działa TTL, opóźnienie musi być i jest, ale to przecież są ułamki sekund, a nie 2-3 sekundy, tak jak pisze Saided. Tak wielkie opóźnienie nie jest normalne, a przejście w manual nie rozwiązuje problemu. To tak, jakby np osobie pytającej o zacięty zamek w prawych drzwiach w samochodzie zaproponować, żeby wsiadała lewymi.
    D5300, Sigma 10-20 f4-5.6, Sigma 17-50 f/2.8, Tamron 70-300 VC USD, SB-700, YN RF-605N

  3. #823

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez saided Zobacz posta
    hej i witam,
    nie zabijcie mnie, ale mam proste pewnei dla Was pytanie, jednak nie jest to takie oczywiste dla mnie.

    Zakupilem lampe blyskowa YN 685 do swojego Nikon D5200. Narazie pstrykam w iTTL i moje pytanie, czy zawsze przy iTTL lampa blyska 2-3 razy zanim blysnie odpowiednio? Generuje to z 2-3 sekundy odstepstwa od pstrykniecia zdjecia do jego zrobienia, co zmienia czasami to co chcialbym fotografowac.

    Jak w takim razei zrobic to aby lampa blyskala od razu z wcisnieciem spustu na body?

    Lampa bezposrednio wpieta w sanki D5200.

    Dzieki wielkiee
    O ile się nie mylę, to instrukcja obsługi rozwiązała by problem - redukcja czerwonych oczu. Przedbłysków TTL nie sposób zobaczyć, jeśli się ich specjalnie nie szuka.
    A pytanie o to na forum było już chyba setki razy.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #824

    Domyślnie

    Witam, poszukuję lampy do Nikona d3100, w przedziale cenowym do max 800 zł. Niestety nie mam doświadczenia z lampami zewnętrznymi więc zależałoby mi również na tym żeby nie była zbyt trudna w obsłudze.

  5. #825

    Domyślnie

    Dzisaij sprobuje tego manewru, o redukcji czerwonych oczu nie pomyslalem.

    Odpowiedzi szukalem na innych tematach, nie znalazlem, dlatego z problemem postanowilem sie udac do Was

    Lampa to YN695.

  6. #826

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xazesz Zobacz posta
    Witam, poszukuję lampy do Nikona d3100, w przedziale cenowym do max 800 zł. Niestety nie mam doświadczenia z lampami zewnętrznymi więc zależałoby mi również na tym żeby nie była zbyt trudna w obsłudze.
    Dodam, że pracuję razem z sigmą 17-50 2.8 I zależy mi na tym aby lampa sprawdzała się na imieninach babci czy innych, mniejszych imprezach przy średniawym oświetleniu.

  7. #827

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez xazesz Zobacz posta
    Dodam, że pracuję razem z sigmą 17-50 2.8 I zależy mi na tym aby lampa sprawdzała się na imieninach babci czy innych, mniejszych imprezach przy średniawym oświetleniu.
    Od siebie moge polecic YN 685

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  8. #828

    Domyślnie

    Witam wszystkich serdecznie

    Od jakiegoś już czasu zagłębiam się co raz bardziej w fotografię samolotów na wysokościach przelotowych. Jeszcze zanim trafiłem na to forum, zdecydowałem, że nie będę na początek ładował się w drogi sprzęt i kupię coś mobilnego, z w miarę dobrymi możliwościami. Postawiłem na cyfrowego Nikona Coolpixa. Wiadomo długość ogniskowej robi wrażenie. W niesprzyjających warunkach (lekkie zachmurzenie, niska temperatura, duża wilgotność powietrza) potrafi zrobić w miarę fajne zdjęcia, ale wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia. Nie chciałbym się ładować teraz w lustro + T2 + teleskop - chyba, że mnie do tego przekonacie. Obstawiałbym bardziej na lustro + telekonwenter + obiektyw z długą ogniskową. Ale czy takie połączenie pozwoli mi wykonywać zdjęcia w lepszej jakości od tych, które za chwilkę poniżej Wam przedstawię? Chciałbym po prostu robić lepsze zdjęcia, wyraźniejsze, a wydaje mi się, że możliwości mojego P900 wykorzystałem już do oporów. Co prawda nie trafiłem jeszcze na świetne warunki pogodowe, jednak z tym i tak ciężko, więc wolałbym kupić coś, co zdecydowanie lepiej by się sprawdzało nawet przy słabych warunkach pogodowych.

    Bardzo proszę o jakieś rady. Miło widziane propozycje sprzętowe (cały komplet, zestaw). Cena max 3500 złotych. Tyle jestem w stanie wydać na lustro + konw. + obiektyw, ewentualnie lustro + teleskop.

    Poniższe zdjęcia wykonywałem przy bardzo słabych warunkach. Dwa razy trafiły się lepsze, jednak i tak szału nie ma. Zdjęcia wykonane na wysokości od 9 - 13 tyś. km.




  9. #829

    Domyślnie

    Myślę, że w tej cenie to raczej satysfakcjonującego teleobiektywu, nawet z jakimś leciwym body (o tc nie ma co wspominać), to chyba nie znajdziesz. Jak zapewne wiesz, najtańszy nowy teleobiektyw 150-600 mm dający przyzwoitą jakość na długim końcu , Sigma lub Tamron, kosztuje ponad 4k zł, używane bywają kilkaset zł tańsze.
    Radziłbym rozejrzeć się za satysfakcjonującym teleskopem, do niego aparat, lustrzanka lub bezlusterkowiec (aps-c będzie chyba rozsądnym kompromisem), najlepszy na jaki będzie kasa. Póki co interesowałem się takimi zestawami bardzo wstępnie i teoretycznie, więc w kwestii konkretnej marki teleskopu za wiele nie pomogę. Ale masz szansę zmieścić się w zakładanym budżecie.
    http://runway37.pl/2014/11/06/czym-jest-rnav-spotting/

  10. #830

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za cenne rady. W sumie to zdaję sobie sprawę z ceny takiego obiektywy do lustra i chyba tak jak piszesz, raczej lepiej zainwestować w teleskop i lustro. A czy ktoś kto nie miał wcześniej wiedzy na temat teleskopu czyli taki ja, da radę to wszystko ogarnąć?

    Wiem, że najpierw muszę miec teleskop. Potem lustro, a na końcu dopiero szukać odpowiedniej przejściówki do podłączenia itp.?

Strona 83 z 90 PierwszyPierwszy ... 33738182838485 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •