Close

Strona 1 z 88 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 895

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Najczęściej zadawane pytania!

    Pyt: Jak opublikować zdjęcie na forum Nikona?
    Odp: Procedura została opisana w TYM WĄTKU.

    Pyt: Gdzie produkowane są cyfrowe lustrzanki Nikona?
    Odp: Wszystkie produkowane korpusy linii amatorskich Dxx i Dxxx montowane sa w Tajlandii. Seria profi Dx wciąż montowana jest w Japoonii.

    Pyt: W moim korpusie słyszę delikatne grzechotanie, co jest przyczyna? Czy mam uszkodzony korpus?
    Odp: Twój korpus wyposażono w czujnik położenia aparatu (orientacji pionowej i poziomej). Opiera się on na kulce poruszającej się w specjalnym "koszyku". To ona właśnie generuje ten dźwięk.

    Pyt: Co to jest śrubokręt w moim aparacie?
    Odp: Jest to potoczna nazwa końcówki silnika AF, wbudowanego w Twój korpus (fragment wystający z bagnetu korpusu, napędzający elementy odpowiedzialne za ostrość w obiektywie).

    Pyt: Czy w moim aparacie mogę wykonać zdjęcie czarno/białe? Mam D70s
    Odp: Nie wszystkie korpusy cyfrowych lustrzanek wyposażono w te funkcje. Aparaty D70s; D70, D50 nie pozwalają zapisać klatki w trybie cz/b.

    Pyt: Czy mogę zastosować manualne obiektywy Nikkora w pracy z D50?
    Odp: Zarówno D50, jak i aparaty tej samej linii (D70; D70s i D80) nie pozwalają na pełną współpracę z obiektywami manualnymi. Wciąż będziesz musiał korzystać z zewnętrznego pomiaru ekspozycji. Wyjątkiem sa korpusy D200 i wszystkie z serii Dx.

    Pyt: Producent deklaruje wykonanie około 1200 zdjęć na akumulatorze, ja tymczasem mogę zrobić jedynie 500-600. Dlaczego?
    Odp: Ilość zdjęć do niedawna, podawana była według wewnętrznego systemu testowania każdej firmy. Oznaczało to, iż zastosowano idealne warunki do jak najmniejszego zużycia akumulatora. Od połowy 2006 roku wprowadzono na terenia Polski normę CIPA (Camera & Imaging Products Association) która jest przeciwieństwem poprzednich standardów i określa ilość możliwych do wykonania zdjęć w ściśle ustalonych warunkach, będących wypadkową normalnego użytkowania. Ze swojej strony doradzamy jak najrzadsze wyłączanie korpusu. Aparat w stanie spoczynku pobiera niezwykle małą ilość energii, porównywalną z trybem OFF. Duże obciążenie powstaje dopiero w momencie jego włączenia. Próby dowiodły że wydajność rośnie nawet do 30%!

    Pyt: Zamontowałem do D40 obiektyw Nikkor 50/1,8 Niestety nie działa w nim AF. Co może być powodem?
    Odp: Powodem jest rezygnacja w korpusie z napędu mechanicznego. Aparat D40 napędza silnik AF elektronicznie, co powoduje że zawęża się wybór obiektywów do tych które mają taki silnik (AF-S) lub HSM.

    Pyt: W trybach automatyki nie działa pełna skala wyświetlania ekspozycji. Dlaczego?
    Odp: W tych trybach światłomierz wskazuje możliwe do zarejestrowania warunki ekspozycji i określa od którego momentu wskazanie może być obarczone błędem naświetlania. Aby zmierzyć ekspozycję z większą dokładnością, włącz tryb manualny.

    Pyt: W moim aparacie (D70) zacięło się lustro, a na wyświetlaczu mam napis ERR. Czy czeka mnie naprawa?
    Odp: Sam "napis" może mieć kilka znaczeń i nie jest podstawą do jednoznacznej oceny. Jednak zacięcie się lustra może być wynikiem wady fabrycznej Twojego korpusu i wymaga ingerencji serwisu. W innym wypadku, najczęstszą przyczyną może być złe spasowanie bagnetu z obiektywem, lub brak blokady pierścienia przesłony na jej najwyższej wartości.

    Pyt: Wydano nowy firmware do mojego korpusu. Czy muszę go zmienić?
    Odp: Nie ma takiego obowiązku, jednak firma wydaje poprawki po to, aby użytkownik mógł skorzystać z tych zmian które mogą mieć wpływ na zasadnicze działanie aparatu. Dokładna lista tych zmian i sposób przeprowadzenia aktualizacji jest zawsze publikowana wraz z nowym oprogramowaniem. Uważne przeczytanie tej listy oraz precyzja w instalacji, pozwoli uniknąć kłopotów w przyszłości.

    Pyt: Aparat nie łączy się z komputerem poprzez USB. Mam ustawiony protokół. Co się dzieje?
    Odp: Jeśli korzystasz z gniazd znajdujących się poza płytą główną komputera, np. na jego froncie (obudowa), przełącz przewód USB do gniazda na płycie głównej (główny koncentrator USB. Powinno pomóc.

    Pyt: W wizjerze mojego aparatu dostrzegam jakieś drobne pęknięcia, linie czy też rysy. Mam go reklamować?
    Odp: Prawdopodobnie dostrzegłeś delikatne linie doprowadzające energię do punktów AF. Jest to związane z budową układu AF, a więc całkowicie normalne.

    Pyt: Na zdjęciach widzę czarne lub szare plamy. Nie są widoczne w wizjerze. Co to może być?
    Odp: Najprawdopodobniej pył który osiadł na matrycy. Najpopularniejszym sposobem na jego usunięcie jest zaopatrzenie się w gumową gruszkę i zdmuchnięcie go z niej. Pamiętaj, że aby dostać się do matrycy, musisz wykorzystać z menu swojego aparatu stosowną funkcję. Podczas dmuchania, trzymaj aparat skierowany bagnetem do dołu. Pamiętaj, że niektóre gruszki higieniczne, mogą mieć w swoim wnętrzu śladowe ilości talku!

    Pyt: Chciałbym przed zakupem potwierdzić deklarowaną przez sprzedawcę ilość zdjęć. Czy czeka mnie wizyta w serwisie?
    Odp: Jeśli masz na to ochotę, to oczywiście tak. Pomoże Ci jednak prosty program Opanda Exif, który może być w darmowej wersji do ściągięcia ze strony www.opanda.com Pozycja Total Shutter Relase to właśnie ilość wykonanych zdjęć.

    Pyt: Dlaczego w D70 licznik pokazuje mniejszą ilość zdjęć możliwych do wykonania, niż w rzeczywistości mogę zapisać?
    Odp: Z jakiegoś powodu Nikon uznał że pokaże minimalną wartość możliwych do zapisania plików. Wynika to z algotytmu zapisu oraz możliwości różnych stopni kompresji, w tym plików NEF. Jedynym plusem tego rozwiązania jest to, iż w trakcie wykonywania kolejnych zdjęć, aktualizuje się licznik. Wciąż więc mamy wskazania minimalnej, pewnej liczby zdjęć.

    Pyt: Nie mogę wybrać pola AF w swoim korpusie?
    Odp: Prawdopodobnie zablokowałeś tę funkcję na wybieraku funkcyjnym (przesunięcie dźwigni wyboru w pozycję Lock oznaczona literą "L").

    Pyt: Kupiłem obiektyw z układem redukcji drgań, a coś w nim pstryka i szumi. Pomocy!
    Odp: Szum oznacza pracę układu VR. "Pstrykniecie" sygnalizuje włączenie i wyłączenie układu. Powód do zmartwień będzie gdy przestaniesz to słyszeć.
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 17-10-2013 o 11:11 Powód: poprawiony link

  2. #2

    Domyślnie Może pomożecie - zdjęcia w pomieszczeniach

    witam, mam nikona coolpix L10 i ogólnie jestem zadowolona z tego aparatu, problem jest tylko ze zrobieniem zdjęć w pomieszczeniu - bo wychodzą nieostre może doradzicie mi co mam zmienić w ustawieniach aby zdjęcia były ostre w pomieszczeniu??? z góry dziękuję...

  3. #3

    Domyślnie

    zwiększyć czułość, zmniejszyć czas otwarcia migawki, zmiejszyć przysłonę
    [FONT="Tahoma"][SIZE="1"]Blog - Tomasz Przeklasa

  4. #4

    Domyślnie

    sylvia - prawdopodobnie AF nie wyrabia; jest mu za ciemno a wspomagaczka działa jak jak by jej niee było. staraj sie ustwaiać ostrość na jasnych, kontrastowych punktach kadru. powinno pomóc. Rady Quisto też mogą okaząć się pomocne, chociaz z tego co wiem to w Twoim aparaciku nie można wymusić czasu i przysłony. Jak jest z ISO - nie wiem.
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

    D700 + 35 + 85 i po co więcej?

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arturjb Zobacz posta
    sylvia - prawdopodobnie AF nie wyrabia; jest mu za ciemno a wspomagaczka działa jak jak by jej niee było. staraj sie ustwaiać ostrość na jasnych, kontrastowych punktach kadru. powinno pomóc. Rady Quisto też mogą okaząć się pomocne, chociaz z tego co wiem to w Twoim aparaciku nie można wymusić czasu i przysłony. Jak jest z ISO - nie wiem.
    Wspomagania AF w L10 nie ma !
    to prosty aparat i kompromis niestety wymagany
    ciemne pomieszczenia i ostre słońce to wróg nr 1 Nikon L10
    AF albo wcale ostości nie łapie albo nieostre fotki wyjdą .

  6. #6

    Domyślnie

    Dodajcie jeszcze jeden punkt, na temat glosnosci pracy VR w 70-200 bo coraz czesciej spotykam sie na forum z pytaniem, dlaczego tak glosno 70-200 dziala, co tak w nim szumi itd
    D750 : D800 : D500 : D7200 : AF-S 16-35 4 VR : AF 24-120 4 VR : AF 20 2.8 : AF-S 80-200 2.8 : AF-S 400 2.8 : AF-S 500 4 VR : SB900 : SB800 : WT-4 : UT1
    www.mjagielski.pl www.photoaction.pl

  7. #7

    Domyślnie Odp: Najczęściej zadane pytania!

    Czy do nikona D80 musi byc obiektyw z VR?

  8. #8

    Unhappy

    ja szukam dzialu poswieconego SERWISOWI NIKON POLSKA. Musze odesłać Aparacik mój... a nie wiem jak powinna wyglądać procedura z mojej strony... jaka paczka, tresci reklamacji itd... prosze osobe doświadczoną o pomoc, ewentualnie o skierowanie do odpowiedniego działu
    pozdrawiam,
    ania
    ...zdjęcia zatrzymują czas... lubię go zatrzymywać...

  9. #9

    Domyślnie

    Może to śmieszne, ale w nieznany mi sposób straciłem gumkę osłaniającą gniazdo usb w d70s. Czy taki element jest do kupienia?

  10. #10
    knap82
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez irek6311 Zobacz posta
    Tanie i łatwe w obsłudze "Kompakty" mają tę przypadłość że by zrobić dobrą fotografie ...
    fotograf musi się jednak wysilić ale warto bo uzyskamy dobrą fotografie
    lubie kieszonkowe aparaty (komakty) za ich poręczność i prostote obsługi
    irek ma racje taka prawda

Strona 1 z 88 1231151 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •