Close

Strona 3 z 90 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 895
  1. #21

    Domyślnie Odp: Najczęściej zadane pytania!

    "Realna ogniskowa obiektywu nie zależy od wielkości klatki, czyli niezależnie od aparatu ciągle wynosi 50mm"

    to w koncu ile ustawiac dla tego przykladu?? 1/50 sek czy 1/75 sek ??

  2. #22

    Domyślnie Odp: Najczęściej zadane pytania!

    1/75, ale nie z powodu zmiany ogniskowej (bo ona się nie zmienia), tylko dlatego, że rejestrowany jest "obraz" z 1,5 raza mniejszego pola widzenia, więc wszystkie drgania wływają na obraz 1,5 raza bardziej (niż w pełnej klatce). Nie chcę uchodzić za eksperta, nie mam pewności, czy to co napisałem jest właściwe, ale tak na logikę mi się wydaje. Sądzę, że wszystkiemu jak zwykle winny jest krążek rozproszenia.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  3. #23

    Domyślnie Odp: Najczęściej zadane pytania!

    Czy do nikona D80 musi byc obiektyw z VR?

  4. #24
    dudzio
    Gość

    Domyślnie Odp: Najczęściej zadane pytania!

    Cytat Zamieszczone przez lewiana Zobacz posta
    Czy do nikona D80 musi byc obiektyw z VR?
    Nie.

  5. #25

    Domyślnie Odp: Najczęściej zadane pytania!

    Tak na marginesie: do żadnego aparatu fotograficznego nie jest konieczny obiektyw z VR.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  6. #26

    Domyślnie

    "- czy jesli robie ogniskową 50 mm (dla przykladu) przy puszce z cropem 1,5 to czy musze ustawiać minimum 1/50 sek czy 1/75 sek (z uwagi na crop) aby zdjecie bylo nie poruszone."

    1/75 daje wieksza pewnosc, nic nie musisz (ale czytaj dalej).

    Ogniskowa optyki oczywiscie sie nie zmienia, jednak efekt (pod tym wzgledem) jest taki, jakby sie zmienila.
    Dlatego stosownym bedzie skrocic ekspozycje.

    Sama zasada jest (w przypadku FF) LATWYM DO OSZACOWANIA KOMPROMISEM i niczym wiecej.
    Nie ma przymusu, to tylko wskazowka.
    Dluzszy czas = lepsza jakosc tonalna, a czas krotszy = wieksza pewnosc wykonania nie poruszonego ujecia.
    Przy kadrach powtarzalnych mozemy walczyc o jakosc, w sytuacyjnych pewnosc bedzie bardziej pozadana.

    Poza tym kazdemu sie lapki trzesa inaczej (kondycja psychofizyczna) i okolicznosci fotografowania tez sa zmienne (n.p. temperatura otoczenia, waga zestawu, stabilnosc podloza).
    W trudniejszych sytuacjach skraca sie jeszcze wynik o polowe.

    Mysle, ze z grubsza wyjasnilem. Dalsze wnioski, to juz wlasne eksperymenty.

    P.S.
    Zasada cropa traci znaczenie w przypadku body FX z mozliwoscia uzycia tylko czesci rozmiaru matrycy, poniewaz jej rozdzielczosc sie nie zmienia. Oznacza to, ze caly kadr, jak i crop "wbudowany", podlegaja identycznemu ustawieniu.
    Ostatnio edytowane przez Seeker ; 22-07-2008 o 13:29
    seek & destroy
    Tyle masz talentu, ile zdolasz go udzwignac...

  7. #27

    Domyślnie

    witam
    pytanie czy jest różnica w noszeniu sprzętu między pionem a poziomem?prosze or rade bo nie wiem jakiej torebki szukac;>
    pozdro

  8. #28

    Domyślnie

    Różnicy raczej nie ma - jedyne co, to starałbym się nie rzucać/uderzać/itp. aparatem, bo to jednak mechanika i optyka precyzyjna. Niemniej od normalnego noszenia/wożenia/itp. nic nie powinno mu się stać.

  9. #29

    Domyślnie

    dziękuje z odpowiedź.
    problem pojawił się gdyż zamierzm wymyśleć jakieś mocowanie torby do roweru i dla tego się pytałem czy ma jakieś znaczenie położenie aparatu, bo jednak jakieś wstrząsy są w trakcie jazdy zwłaszcza w terenie, i tu powstaje kwestia czy lepiej by było by aparat z zamocowanym obiektywem bójał sie góra-dół w połżeniu pionowym czy poziomym. aparat to d80+sigma 70-200. a może macie jakąś propozycje na torbę która to pomieści + jakiś drugi obiektyw i najlepiej montuje sie na kierwnice roweru??
    pozdrawiam tych którym się chce
    zupełna pustka tylko ten wiatr me skronie muska...

  10. #30

    Domyślnie

    witam,
    mam pytanie gdyż zakupiłem lampę SB-800 do mojego D70. Co zrobić aby uruchomić lampę z aparatem, bo mimo podłączenia stopką lampy aparat stara się otworzyć lampę wbudowaną.
    ?

    pozdrawiam

Strona 3 z 90 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •