Close

Strona 87 z 90 PierwszyPierwszy ... 37778586878889 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 861 do 870 z 895
  1. #861

    Domyślnie

    Witam
    Jestem tu nowy i chciałbym zadać pytanie co sądzicie o takiej konfiguracji aparatu Nikon D3300 + AF-P 18-55 + 55-200 mm VR II . Słyszałem że Nikon D3300 to sprawdzony model Co o tym sądzicie czy warto w ten zestaw na początek zainwestować. Z góry dzięki za wszelkie uwagi

  2. #862

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez srubka9 Zobacz posta
    Witam
    Jestem tu nowy i chciałbym zadać pytanie co sądzicie o takiej konfiguracji aparatu Nikon D3300 + AF-P 18-55 + 55-200 mm VR II . Słyszałem że Nikon D3300 to sprawdzony model Co o tym sądzicie czy warto w ten zestaw na początek zainwestować. Z góry dzięki za wszelkie uwagi
    Powiem tak, mając do wyboru wyżej wymieniony zestaw i D3300 + 18-105 wybrałem 18-105. Na początek żeby sobie poćwiczyć, uczyć się w zupełności wystarcza, a i optycznie jest lepszy. Takie moje zdanie.

    Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka
    Nikon D3300 - Sigma 17-50 F2.8 EX DC OS HSM - AF-S Nikkor 18-105 VR 1:3.5 - 5.6 G ED - Zenit Helios 44M 2/58 - Nikkor AF-P DX 70-300mm f/4.5-6.3G ED VR - fotografowanie amatorskie

  3. #863

    Domyślnie

    Kochani, mam pytanie odnośnie poniższego punktu:

    Ze swojej strony doradzamy jak najrzadsze wyłączanie korpusu. Aparat w stanie spoczynku pobiera niezwykle małą ilość energii, porównywalną z trybem OFF. Duże obciążenie powstaje dopiero w momencie jego włączenia. Próby dowiodły że wydajność rośnie nawet do 30%!
    Jak taki stan spoczynku uaktywnić w D7200? znaczy to, że aparat ma być ciągle ustawiony na ON?
    Ostatnio edytowane przez MVA ; 19-04-2018 o 23:10

  4. #864

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MVA Zobacz posta
    znaczy to, że aparat ma być ciągle ustawiony na ON?
    Dokładnie tak. Jak się pomiar światła wyłączy, to puszka bierze tyle co nic prądu.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #865

    Domyślnie

    Dobrze, mamy godzinę 23:32 - obecnie mam 66% procent baterii. Jutro rano dam znać ile mi zjechało.

    PS. Da się wyłączyć ten pomiar światła na bieżąco? Odnoszę wrażenie, że to również może sporo ciągnąć z baterii.
    PS2: to normalne, że na 2-3 sekundy przed wejściem w spoczynek słyszę w aparacie mały "zgrzyt"? Obiektyw Sigma 17-50 f2.8 OC HSM jeśli to może pomóc.

  6. #866

    Domyślnie

    Ad PS: Pomiar światła sam się wyłączy. Czas ustawiony w menu + 1min z założoną 17-50/2.8.
    Ad PS2: Tak to normalne. OS w tej Sigmie tak działa. Brak mechanicznej blokady soczewki OSu. Trzyma się na magnesie.

    A co do baterii. Jeśli nie masz zamienników baterii/gripa, to nic nie powinno się dziać.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  7. #867

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MVA Zobacz posta
    "Ze swojej strony doradzamy jak najrzadsze wyłączanie korpusu. Aparat w stanie spoczynku pobiera niezwykle małą ilość energii, porównywalną z trybem OFF. Duże obciążenie powstaje dopiero w momencie jego włączenia. Próby dowiodły że wydajność rośnie nawet do 30%! "
    znaczy to, że aparat ma być ciągle ustawiony na ON?
    Takie postępowanie z lustrzanką ma sens w trakcie robienia zdjęć. W trybie "standby" (kiedy wyłączy się VR, pomiar światła itp) aparat pobiera naprawdę minimalne ilości energii. Kiedyś zapomniałem wyłączyć lustrzankę kończąc zdjęcia i po paru dniach nie było znaczącego ubytku baterii. Chyba jednak parę procent ubyło przez te parę dni (jeśli dobrze pamiętam), więc na koniec sesji warto sprzęt wyłączyć. Poza tym nie będziesz wtedy musiał pamiętać o wyłączaniu kiedy zechcesz wyjąć baterię czy kartę.

  8. #868

    Domyślnie

    Witam jestem tu nowy, dostałem w prezencie aparat nikon d3200 + 2 obiektywy, robienie zdjęć mi się spodobało ale mam mały problem, obiektyw kitowy 18-55 działa bez problemu drugi to sigma 55-200 DC i nawet go włożyć do aparatu nie mogę czy dostałem obiektyw który nie pasuje do tego modelu nikona?

  9. #869

    Domyślnie

    Do tego mam pytanie jeden obiektyw ma inne mocowanie takie jak na foto co to za rodzaj? https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/afbc46e53b006166

  10. #870

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MarcinKr Zobacz posta
    Do tego mam pytanie jeden obiektyw ma inne mocowanie takie jak na foto co to za rodzaj? https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/afbc46e53b006166
    A to nie Canon?

Strona 87 z 90 PierwszyPierwszy ... 37778586878889 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •