Close

Strona 85 z 90 PierwszyPierwszy ... 35758384858687 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 841 do 850 z 895
  1. #841

    Domyślnie

    28 1.8g z drugiej ręki to przedział 1200-1400zł. Droższe są 24 i 20, chociaż na dx ciekawsze kąty widzenia.
    Natomiast kwestię doboru ogniskowej rozwiążesz w banalny sposób, ustawiając wybraną na 18-55 i testując.

    PS

    Przy dowolnym wyborze pamiętaj, że d3300 nie ma mikrokalibracji, warto więc kupić z odbiorem i po sprawdzeniu czy w miarę trafia, tudzież zastrzec sobie opcję odesłania (chyba, że kalibracja w serwisie to nie problem).

  2. #842

    Domyślnie

    Sprzedaj te obiektywy, które masz i kup Sigmę 17-50/2.8, nowa z gwarancją polskiego dystrybutora (zawsze dopytaj) kosztuje ~1500 zł. Dużo nie dołożysz, a zoom da zawsze większą swobodę kadrowania.

  3. #843

    Domyślnie

    A co chcesz robić w tych pomieszczeniach? W sensie dzieci, portrety, zdjęcia samych pomieszczeń do ogłoszeń? Ja bym optowała za nikkorem 35 1.8, bardzo fajne szkiełko, pierwsze które kupiłam po kicie 18-105 i róznica była kolosalna a cena nie jest taka wygórowana. Sigmy nie miałam ale dla mnie te 5 mm i odrobina więcej światła nie byłyby warte różnicy w cenie. Tu masz wątek z porównaniem tych 2 obiektywów http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=237217
    D5200 + 35 1.8 G, S 85 1.4, T17-50 2.8 + trochę staroci Helios, Carl Zeiss...; sherpa velbon 600 nr

  4. #844

    Domyślnie

    Dzieci, portrety czy po prostu zdjęcia rodzinne, zdjęcia do ogłoszeń raczej nie , chyba że kiedyś coś się trafi póki co uczę się , i dużo ćwicze portretów 50mm nie robi mi żadnych ograniczeń w plenerze . Sprawdzałem właśnie kitem 35mm i tak średnio jest lepiej 30mm by pasowało a najlepiej coś w granicy 20 . Dzisiaj znalazlem sigme 18-35 1,8 ale mało recenzji normalnych użytkowników . Jak celuje itp .
    Ale fakt taki ze nikkor 35 jest tani i dobry

  5. #845

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Damiantst Zobacz posta
    ... Dzisiaj znalazlem sigme 18-35 1,8 ale mało recenzji normalnych użytkowników ....
    Chodzi Ci o S18-35/1.8 Art? Albo słabo szukasz, albo większość użytkowników uważasz za nienormalnych
    Jeśli budżet pozwala, bierz. Oczywiście obiektyw sam zdjęć nie zrobi Przysłona 1.8 wymaga pewnej wprawy, ze względu na głębię ostrości. Lampę masz? Może od tego warto zacząć?

  6. #846

    Domyślnie

    Najpierw przymierz lepiej z body, co innego ~350g stałka, a co innego ~800g.

  7. #847

    Domyślnie

    Lampy nie mam , tez planuje kupić i chyba kupie przed obiektywem , lampy są chociaż w miarę tanie . CO do wprawy to faktycznie na pewno masz racje bo widzę co robię i nie wygląda to może tragicznie ale do tego co bym chciał jest daleko . Dużo nauki przedemną. Co do wagi to raczej przeszkadzać mi nie będzie , bawiłem się już kiedyś profesjonalnym lustrem z dość ciężkim obiektywem i samo lustro nie było lekkie i nie było tak źle .

  8. #848

    Domyślnie

    Co innego "profesjonalne" lustro z dużym obiektywem, co innego d3300, inaczej się to trzyma, inaczej operuje. Pewnie, że można, pytanie, czy za parę tygodni, jak minie zauroczenie, będzie się jeszcze chciało.
    Ja bym radził jednak na początek spróbować z S17-50/2.8 i lampę z TTL. Jeśli zaczniesz od lampy, może się oczywiście okazać, że kit wystarczy na szerokim końcu.

  9. #849

    Domyślnie

    Narzekacie ... Sam mialem przez pewien czas podpiete N24-70 do D3300 i zyje ^^ no a nawet czasem dochodzila jeszcze lampa YN685 .... No ale fakt wygladalo to dosc dziwnie

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  10. #850

    Domyślnie

    Dokładnie, najniższe serie są przewidziane pod leciutkie 18-55, fajnie będzie też ze stałkami serii g (chociaż już często niefajnie ze względu na brak mikrokalibracji, jak przy każdym jaśniejszym szkle, ale to osobna kwestia), czy nowym uwa 10-20, ale już 18-105 czy 55-300, też właściwie polecane dla d3xxx/5xxx, już niekoniecznie muszą dobrze leżeć, warto przymierzyć. Nie wspominając o 18-35, która to natomiast powinna dobrze leżeć na d500, czy d7xxx z gripem. Wszystko robi różnicę i będzie to tym istotniejsze, im zestaw będzie częściej używany, przy czym jeśli chodzi przykładowo o kilkanaście minut używania tylko w weekendy, wtedy jest to kwestia mniej istotna.
    Cytat Zamieszczone przez Matt. Zobacz posta
    Narzekacie ... Sam mialem przez pewien czas podpiete N24-70 do D3300 i zyje ^^ no a nawet czasem dochodzila jeszcze lampa YN685 .... No ale fakt wygladalo to dosc dziwnie

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
    Nie chodzi o to jak wygląda, kwestia komfortu, zwłaszcza po dłuższym użytkowaniu.

Strona 85 z 90 PierwszyPierwszy ... 35758384858687 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •