Close

Strona 82 z 90 PierwszyPierwszy ... 32728081828384 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 811 do 820 z 895
  1. #811

    Domyślnie

    Okej, to w takim razie zacznę to robić . Dzięki!

  2. #812
    slayerq
    Gość

    Domyślnie

    2 proste pytania.

    Po burzy mozgow podjalem decyzje, ze wchodze w D3300 z 18-105 i do tego 35mm.

    Interesuja mnie tylko i wylacznie 2 klimaty jesli chodzi o fotografie:
    - krajobraz
    - street

    Oczywiscie zaczynam wiec staram sie duzo robic fotek wszystkiego co mi wpadnie w oko w sensie 'zabawa z aparatem', czytam poradniki/ksiazki, ogladam rozne fotki, czytam komentarze. Mimo to mam problem z tym jak zaczac. Oczywiscie rozumiem, ze zdjecia zaczne robic pewnie za jakis rok jak nie dluzej ale chcialbym sie spytac czy nie porywam sie z motyka na slonce z powyzszymi kategoriami. Wybralem je, bo mi najbardziej pasuja, po drugie moge przy okazji zobaczyc kawalek swiata jako powiedzmy drugie hobby, a po trzecie sa tez dla mnie najlatwiejsze do zrealizowania, gdyz mieszkam w calkiem fajnej okolicy w UK. Czy macie jakies porady jak zaczac? Czy wystarczy kontynuowac to co powyzej wymienilem? Moze jednak sa jakeis inne latwiejsze tematy, ktore bardziej pomoga sie ogarnac na poczatku. Czytalem, ze street jako poczatek nie jest najlepszym pomyslem?
    Bede wdzieczny za wszystkie pomocne wskazowki!

  3. #813

    Domyślnie

    Każdy typ fotografii ma swoją specyfikę. Na ogół dość różną od pozostałych. Choćby szkła, sprzęt, kadrowanie, technika. Na początek radzę wybrać dominujący kierunek i na nim się skupić. Choć nie znaczy to wcale, że nie masz robić ślubu, streeta czy portretu.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #814

    Domyślnie

    Kup dobrego kompakta i fotografuj,
    tak dużo, jak jesteś tylko w stanie sfotografować, dosłownie wszystko, co Ci w oko wpadnie,
    to wszystko później obrób, to wszystko co sfotografowałeś, dosłownie wszystkie napstrykane fotki, bez wyjątku !
    Wtedy, zobacz co warto fotografować, a co nie,
    przy okazji stwierdzisz, na jakiej ogniskowej najwięcej zrobiłeś fot, które Ci się podobają,
    wyciągnij wnioski i podziel się koniecznie z nami
    Jestem pewien, że ze zdobytą wiedzą,
    kochani Nikoniarze doradzą Ci konkretnie.
    Powodzenia

  5. #815

    Domyślnie

    Nie wiem jak dodać nowy wątek na forum.Proszę o pomoc

  6. #816

  7. #817

    Domyślnie

    Mam kilka pytań dotyczących zdjęć do dokumentów.

    Czy aktualnie wymagania co do zdjęć do dowodu osobistego i paszportu są takie same?

    Tak przynajmniej wynika z instrukcji z poniższego linka, tzn. nie widzę tam rozgraniczenia na zdjęcia do dowodu osobistego i paszportu.
    https://obywatel.gov.pl/documents/10...2-60d141ff6d19

    Czy zdjęcie wykonane do paszportu 3-4 lata temu, można wykorzystać aktualnie do dowodu? Nie chodzi mi o aktualność wyglądu, tylko o aspekty techniczne
    Jeśli tak, to czy jakieś konkretne wymagania są jeśli chodzi o skanowanie zdjęcia, znalazłem jedynie rozdzielczość min. 492x610 i max. rozmiar 2,5MB.
    Wniosek chciałbym złożyć za pomocą platformy ePUAP, więc potrzebuję zdjęcia w formie elektroniczne, jakoś nie mam i czasu i chęci jeździć 2 razy 300 km żeby to załatwić.

  8. #818

    Domyślnie

    hej i witam,
    nie zabijcie mnie, ale mam proste pewnei dla Was pytanie, jednak nie jest to takie oczywiste dla mnie.

    Zakupilem lampe blyskowa YN 685 do swojego Nikon D5200. Narazie pstrykam w iTTL i moje pytanie, czy zawsze przy iTTL lampa blyska 2-3 razy zanim blysnie odpowiednio? Generuje to z 2-3 sekundy odstepstwa od pstrykniecia zdjecia do jego zrobienia, co zmienia czasami to co chcialbym fotografowac.

    Jak w takim razei zrobic to aby lampa blyskala od razu z wcisnieciem spustu na body?

    Lampa bezposrednio wpieta w sanki D5200.

    Dzieki wielkiee

  9. #819

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez saided Zobacz posta
    hej i witam,
    nie zabijcie mnie, ale mam proste pewnei dla Was pytanie, jednak nie jest to takie oczywiste dla mnie.

    Zakupilem lampe blyskowa YN 685 do swojego Nikon D5200. Narazie pstrykam w iTTL i moje pytanie, czy zawsze przy iTTL lampa blyska 2-3 razy zanim blysnie odpowiednio? Generuje to z 2-3 sekundy odstepstwa od pstrykniecia zdjecia do jego zrobienia, co zmienia czasami to co chcialbym fotografowac.

    Jak w takim razei zrobic to aby lampa blyskala od razu z wcisnieciem spustu na body?

    Lampa bezposrednio wpieta w sanki D5200.

    Dzieki wielkiee
    Tak, w iTTL zawsze lampa bedzie wykonywac przedblyski a jedynym sposobem zeby tego uniknac jest ustawienie lampy w Manual i samemu dobrac parametry blysku

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

  10. #820

    Domyślnie

    W iTTL są przedbłyski, ale odstępy między nimi są raczej liczone w milisekundach, ciężko to nawet zauważyć. Jeśli od wciśnięcia spustu do zrobienia zdjęcia mijają 2 - 3 sekundy, to zdecydowanie nie jest to normalna sytuacja, a przestawienie lampy w manual to nie jest rozwiązanie - lampa ma błyskać w TTL od razu po wciśnięciu spustu. Napisz może jaka to lampa? No i jesteś pewien, że opóźnienie jest z winy lampy, a nie np autofocusa, który przez ten czas szuka ostrości?
    Ostatnio edytowane przez Bruner ; 12-04-2017 o 11:50
    D5300, Sigma 10-20 f4-5.6, Sigma 17-50 f/2.8, Tamron 70-300 VC USD, SB-700, YN RF-605N

Strona 82 z 90 PierwszyPierwszy ... 32728081828384 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •