Close

Strona 53 z 90 PierwszyPierwszy ... 343515253545563 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 521 do 530 z 895
  1. #521

    Domyślnie

    to się ciesz i zostanę tutaj mam pytanie czy istnieje jakiś prościejszy sposób zeby wstawić tutaj swoje fotki z sigmy 150-500mm i nikona d7100 bo czytałem i trzeba się logować itp

    man nikona d 7100 jakies dwa tygodnie i jestem zadowolony maszyna jest nieziemska czy ktos wie jak mozna czyścić matówkę zeby nie było pyłków i włosków czysciłem w d300s gruszką z pendzelkiem i zostały czarne włoski

    krzysiek ty chyba mi maila podałeś gdzieś mi uciekł jeśli chcesz fotki z mojej sigmy podaj to ci prześle
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 29-12-2013 o 16:43

  2. #522
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Forum nie oferuje hostingu zdjęć. Czyli by zamieścic tu zdjęcie to musisz je pierw wrzucić do jakiejs innej (sa też darmowe) galerii w sieci. Następnie pisząc tu post linkujesz w nim zdjęcie (kliknij nad edytorem tekstu jest taki kwadracik z górami i zachodzącym słońcem).
    W innym temacie juz ci linkowano do miejsca, gdzie opisujemy jak się wstawia zdjęcie. Niestety to jest kilkuetapowe i trzeba tak robić.

    Być może te inne hostingi wymagają logowania się, ale nie wszystkie.
    My polecamy http://imageshack.us/ załóż tam konto (jest też darmowe), zaloguj sie i wrzuć tam zdjęcia, tam zostanie wygenerowany link do zdjęć, który tutaj wkleisz pisząc post.
    Zakładam, że potrafisz mieć otwarte kilka kart przeglądarki, kopiować i wklejać.

    Obawiam się, że jesteś mało oblatany w internecie i pojęcia jakie ci serwujemy są ci być może obce. To trochę techniczne słownictwo, ale takim sie trzeba posługiwać by być dokładnym. Znaczenie nieznanych ci słów znajdziesz w google
    Polecam zrobienie tego wszystkiego pierwszy raz w obecności kogoś, kto duzo pisuje w necie, może na blogu czy innych forach.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #523

    Domyślnie

    martino7100, nie podawałem maila. Jeśli chcesz coś dodać, to edytuj ostatnia wiadomość zamiast pisać post pod postem.
    Wyczyszczenie matówki wcale nie jest prostą sprawą w przeciwieństwie do czyszczenia choćby matrycy. Masz już jakieś syfki na matówce w D7100?
    Jeśli chodzi o zdjęcia, musisz je tylko zmniejszyć w jakimś programie (nie wiem jakiego używasz) tak, aby dłuższy bok miał max 1024 pikseli. Umieszczasz je na serwerze do zdjęć (imageshack, fotosik i inne). Możesz też np poprzez http://fotoo.pl , dodatkowo sam przeskaluje Ci obrazek jak zaznaczysz odpowiednią opcję - imageshack też tak potrafi. Kopiujesz adres obrazka i umieszczasz link na forum pomiędzy znacznikami
    Kod:
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  4. #524

    Domyślnie

    ok dziękuję za rade miałem paprocha na matówce ale już go usunołem wpadłem ze wezme pendzelek z delikatnym plastikowym włosiem i przeczyszcze a puzniej przedmuchałem pompka od pompowania materaca taką elektryczną rewela czyściutko ani jednego pyłka

  5. #525
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Martino - usiłujemy ci pomóc, ale niestety będziemy Cię zaraz "gnębić". Używaj dużych i małych liter, przecinków, kropek itd. Twoje dłuższe posty będą zupełnie niezrozumiałe. I mogą być usunięte. Z Twojej winy. Na razie pisze to życzliwie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #526

    Domyślnie

    Mam pytanie trochę z innej beczki. Czy opłaca się ustawiać głębie kolorów RAW na 14-bitową zamiast 12-bitowej? Czy będzie zauważalna różnica przy wstawianiu zdjęć do internetu, przeglądaniu na komputerze, i odbitkach max 20-30 lub 30-45? I drugie pytanie, czy będzie zauważalna różnica (na pt. tych samych kryteriów) przy RAWach skompresowanych a skompresowanych bezstratnie? Aktualnie ustawione mam Skompresowanie bezstratne oraz głębie kolorów 14-bitową. RAW waży 30MB, i mówiąc szczerze troche mnie to przeraża, jak 300zdjęć z ostatniego wyjazdu zajeło mi na dysku 12GB.
    Not all jokes are funny ; ) || Był D5000, D300... Teraz D7100 + N18-105VR + Sigma 18-35 1.8 + NSB-800 + Nissin Di866 Mk II

  7. #527
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    14 bitów się przydaje tylko przy bardzo kontrastowych scenach i przy wyciągani czegoś z bardzo głębokiego cienia.

    Rozmiar zdjęcia (net czy odbita i jaka wielkość) - to nie ma znaczenia.

    Nic się nie traci na RAW skompresowanych bezstratnie - zalecam to ustawienie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #528

    Domyślnie

    Właśnie kupiłem nikona d3200. W instrukcji przeczytałem, żeby wyjmować baterię kiedy nie korzystamy z aparatu. Wiem, że instrukcja nie kłamie ale chcę zapytać czy Wy drodzy forumowicze wyjmujecie baterie np na noc ze swojego aparatu albo zaraz po sesji?

  9. #529
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Nigdy nie wyjmuję, mam od lat akku w body.
    Do ładowania wyjmuję
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #530
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2013
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Do ładowania wyjmuję
    Niemożliwe
    Mały zestaw podróżnika: D7500, AF-P 10-20, 18-55, 70-300 plus N18-105, N35/1.8G N50/1.G, METZ 52 AF-1

Strona 53 z 90 PierwszyPierwszy ... 343515253545563 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •