Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Win7 starter

  1. #1

    Domyślnie Win7 starter

    proszę kogoś, kto się zna tym ustrojstwie o pomoc. Bo mnie już krew zalewa. Zaznaczam, że choć znam się na komputerach, to specjalistą nie jestem.
    Żona dostała służbowego lapka z takim Windowsem. Po przyjściu do domu próbowałem skonfigurować to dziadostwo. Ale w nim nic nie działa jak powinno. Nawet zmianę tapety trzeba robić programem obcym.
    Ale do rzeczy. W domu mam sieć dzieloną routerem WiFi. Mój laptop jest połączony do routera kablem, żony bezprzewodowo. Oba łączą się z internetem. W zakładce sieć oba się widzą nawzajem. Ale nie mogę uruchomić udostępniania zasobów, w żadną stronę (odpowiednie opcje zaznaczyłem). Chciałbym przesyłać pliki na lapka żony, a z jej drukować na drukarce, która jest podpięta do mojego.

  2. #2

    Domyślnie

    z tego co zauważyłem:
    -nie można udostępniać całych dysków- tylko foldery.
    -udostępnij dany folder dla wszystkich a nie dla grupy domowej itp
    sprawdź czy macie tą samą grupę roboczą.
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli chcesz udostępniać to PPM na folderze->właściwości->Udostępnianie->Udostępnianie zaawansowane... tam dodajesz użytkownika jakiemu udostępniasz folder, nadajesz uprawnienia i powinno działać (u mnie działa)

    Jeśli chodzi o drukowanie... jeśli drukarka podłączona jest do kompa z Windowsem XP i chcesz jej używać pod Win7 to jest to dość kłopotliwe.... tzn. mnie się nie udało, choć podobno są opisy jak to zrobić - u mnie żaden nie zadziałał

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokrates Zobacz posta
    Jeśli chcesz udostępniać to PPM na folderze->właściwości->Udostępnianie->Udostępnianie zaawansowane... tam dodajesz użytkownika jakiemu udostępniasz folder, nadajesz uprawnienia i powinno działać (u mnie działa)

    Jeśli chodzi o drukowanie... jeśli drukarka podłączona jest do kompa z Windowsem XP i chcesz jej używać pod Win7 to jest to dość kłopotliwe.... tzn. mnie się nie udało, choć podobno są opisy jak to zrobić - u mnie żaden nie zadziałał
    mi bez problemu się to udało.
    w win xp do którego jest podłączona drukarka wchodzisz w panel sterowania-> drukarki-> klikasz PPM na drukarce-> udostępnij-> zaznaczasz że ma być udostępniona i ok.
    w win 7 wchodzisz znów w panel sterowania-> drukarki-> dodaj drukarkę-> wybierasz jaka to ma być drukarka lokalna(usb) czy bezprzewodowa/sieciowa(jakoś tak) zaznaczasz to 2 i czekasz aż znajdzie ją klikasz ok i finito
    Nikon d700+Mb-d10/D800 + MB-d12|Zenitar 16 2.8|N16-35 4 vr|Sigma 70-200 F2.8 II EX DG MACRO HSM|2xSB-800|YN 560|Samyang 85 1.4 AE UMC|Naneu Urban Gear u120

  5. #5

    Domyślnie

    Win7 nie ma mozliwosci zmiany pulpitu:
    "Windows 7 Starter edition comes with one desktop background, which can't be changed or customized."
    (http://windows.microsoft.com/en-US/w...-your-computer)
    i trzeba to robic jaki pisales programami firm trzecich.

    Jesli chodzi o udostepnianie zasobow polecam lekturke postu:
    http://social.technet.microsoft.com/...4-446bcbf53a2b


    Pozdrowienia,

  6. #6

    Domyślnie

    dziękuję wszystkim za pomoc.
    Nie napisałem, że ja tez mam Win7. Robiłem wszystko, ci mi radzicie, ale nie bangla. Komputery się widzą, ale nie można wejść na ten drugi. W żadną stronę. Spróbuję połączyć Startera kablem, może pomoże.
    Z dalszą walką muszę się wstrzymać do przyszłego tygodnia, gdy żona wróci z wyjazdu.

  7. #7

    Domyślnie

    A jaki dostajesz komunikat przy próbie wejścia? Ja mam podobnie z udostępnianiem pomiędzy XP i 7 - pokazuje się "nie masz uprawnień, itd.", mimo, że wszystko wygląda na ustawione prawidłowo. Jednak bez problemu można się dostać na drugi komputer wpisując ręcznie ścieżkę do udostępnionego katalogu. Np. jeśli drugi komputer nazywa się "laptop" i na nim jest udostępniony katalog o nazwie "fotki", to otwierasz mój komputer, w pasku ścieżki wpisujesz \\laptop\fotki i naciskasz enter.
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  8. #8

    Domyślnie

    Zerknij do siec i centrum udostepniania/ustawienia zaawansowanego udostepniania (nie wiem czy to tak brzmi po polsku bo mam norweskiego W7)

    domyslnie tam masz ustawione haslo do udostepniania, w sumie nie mam pojecia jakie ono ma byc ale wystarczy to wylaczyc zeby mozna bylo wejsc na udostepniane katalogi (dziala z W7/Vista/XP)

    druga opcja jest "zezwol komputerom z grupy domowej na polaczenie" (czy jakos tak) wlacz to bo domyslnie jest ustawione "uzyj konta uzytkownika i hasla"

    To sa dwie ostatnie pozycje w tym oknie, u mnie pomaga.
    Posiadam tylko marzenia, rozsiałem je u twych stóp. Stąpaj lekko, gdyż stąpasz po moich marzeniach” W.B.Yeats

  9. #9

    Domyślnie

    zink i eskimos dzięki za pomoc. Ale jak pisałem, dopiero we wtorek, gdy żona wróci z wyjazdu.
    BTW jestem słomianym wdowcem

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokrates Zobacz posta
    Jeśli chodzi o drukowanie... jeśli drukarka podłączona jest do kompa z Windowsem XP i chcesz jej używać pod Win7 to jest to dość kłopotliwe.... tzn. mnie się nie udało, choć podobno są opisy jak to zrobić - u mnie żaden nie zadziałał
    Urządzenia i drukarki -> Dodaj drukarkę i tyle. Tylko zamiast dodawać drukarkę sieciową, dodajemy drukarkę lokalną i wybieramy "standardowy port TCP/IP" w następnym oknie. Potem podajemy adres IP kompa, na którym jest drukarka udostępniona. Dalej leci z automatu.
    Oczywiście dobrze, żeby owy komp miał IP przypisane na stałe, a nie przydzielane z DHCP.

    Bardziej niezawodne niż dodawanie drukarki sieciowej, bo Windows nie musi się męczyć z wyszukiwaniem drukarek w sieci.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •