Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Question Kupować online?

    Witam.

    Prosze was o pomoc.

    Co sądzicie? http://allegro.pl/show_item.php?item=15165433643

    Dogadałem się ze sprzedającym.

    Mój mail:

    Witam serdecznie.

    Mam do Pana kilka pytań odnośnie szkła Tamrona.
    Czy mógłby Pan wysłać mi kilka zdjęć z niego na maila (najchętniej jakieś RAWy) ?
    Czy używając go na D300 nie musiał pan nic kalibrować na poziomie body żeby ostrzył w punkt? Tak samo czy szkło jest pozbawione bf i ff - co w tych szkłach zdarza się często i jest zmorą?
    Czy skłonny byłby Pan wysłać za pobraniem? Mam same pozytywne komentarze- jeśli to dla Pana jakiś wymiernik - i sam kupowałem obiektywy i nawet bardzo kosztowne body D300s za przesyłką kurierską za pobraniem.



    Odpowiedz:

    Witam!
    Nie mam obecnie pod ręką body z cropem (fotografuję obecnie D700), w związku z tym nie jestem w stanie podesłać NEF-ów.
    Moim zdaniem obiektyw jest ostry, ale ostrość jak i postrzeganie kolorów jest odczuciem subiektywnym, więc dlatego najbardziej satysfakcjonował by mnie odbiór osobisty.
    Z poziomu body nie wprowadzałem żadnej korekty. Przez ponad dwa lata fotografowania uważałem że jest to super ostre szkło.
    Teraz jednak w porównaniu z D700+Nikkor 24-70 wychodzi na to, że Tamron jest po prostu ostry - już bez "super" .
    Kupowałem go w sklepie, gdzie wybrałem go jako najostrzejsze spośród 4 egzemplarzy.
    Większość zdjęć na mojej stronie www.leaski.pl (fotografia -> galeria -> architektura) była zrobiona tym szkłem (chyba tylko oprócz pierwszego).
    Pozdrawiam



    Mój mail 2:

    Dziękuję za odpowiedź.

    Czy istnieje możliwość dogadania się co do ceny? Proponowałbym 870zł wraz z wysyłką za pobraniem. Wysyłka do Wrocławia.

    Odpwoeidz 2:

    Witam!
    880zł poza Allegro z przesyłką pobraniową (nie będę wtedy płacił prowizji od sprzedaży, więc na tyle możemy się dogadać).

    Zapewniam, że jestem poważnym człowiekiem i cegieł nie wysyłam

    Pozdrawiam







    ???


    Brać?
    Ostatnio edytowane przez Michaelg ; 21-03-2011 o 20:06
    D750, D700, MB D10, Z 16 2.8, N 35 1.8G, N 50 1.8G, N 85 1.8D, SB-800

  2. #2

    Domyślnie

    sprzedaż poza allegro jest złamaniem regulaminu, misiu pluszowy. skoro i tak już kręcisz to weź na siebie ryzyko i weź przesyłkę zapłaconą z góry, a przelew najlepiej zrób do Nigerii.

  3. #3
    Oszczędny w słowach Awatar daromax
    Dołączył
    09 2010
    Miasto
    Oświęcim/Kraków
    Posty
    167

    Domyślnie

    Bielik, ogarnij się, nikomu nie jest potrzebny Twój bezsensowny post, kolega pyta o radę a nie kretyńską odpowiedź którą prezentujesz własny poziom, nie podoba Ci się coś to nie pisz...to takie proste..a nabijanie sobie postów możesz już chyba powstrzymać..

    Co do problemu kolegi Bielik: sam często kupuję z allegro i jeśli jest to sprzedawca indywidualny a nie jakaś firma to przeważnie kończy się to na załatwieniu sprawy poza allegro, dlaczego? Bo tak jest po prostu lepiej dla wszystkich, ja mam upust z ceny a sprzedawca zarabia tyle samo, traci allegro, i tak ma być, bo ździerają...a komentarze można nabijać sobie na firmach, bo tylko dla nich są ważne.

    Co do samego szkła: To dlaczego nie? Chociaż każdy ma jakieś własne poczucie wartości danych rzeczy, często zależące od zasobności portfela..a raczej przeważnie, więc jeśli dla Ciebie jest to odpowiednia cena to kupuj, najwyżej jak coś będzie nie tak, bf/ff czy mydło to sprzedasz dalej, może nawet z zyskiem, przekonałem się bowiem że obecnie na wszystko znajdzie się kupiec za każdą cenę...uwierzcie..
    Coolpix P300 - mały....ale WARIAT !!!

  4. #4

    Domyślnie

    zawsze możesz wziąść kuriera pocztex, 5 zł kosztuje sprawdzenie zawartości przez odbiorcę...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •