Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21
  1. #1

    Domyślnie Strobing dla początkującego

    Hejka -)
    Od zawsze pensjonowałam się fotografią. Jestem teraz zafascynowanym fashion i beauty... Jest to dość komercyjny kierunek ale trzeba przyznać, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Piękna modelka, fajna fryzura, stylizacja i dobre światło.
    Przymierzam się do kupna 1(jak na razie) lampy błyskowej... Zastanawiałem się nad studyjną, ale nie mam wystarczająco dużo miejsca aby pozwolić sobie na duże lampy( mam dość duże białe tło foto)... Z drugiej strony zawsze można wynająć studio. Lampa będzie pracować na zewnątrz jak i wewnątrz więc uniwersalne zastosowanie.
    Zainteresowała mnie yongnuo yn-460 II(+ wyzwalacz), która jest dość często polecana.
    Chciałem się dowiedzieć czy jedną lampą można uzyskać fashionowe zdjęcia? Zdecydowana większość fotografów wykonuje zdjęcia w studio gdzie mają mocne lampy...
    Jestem początkującym i chciałem mieć parę dobrych zdjęć w tym kierunku.
    Mam do was jeszcze jedno pytanie czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć jaka jest różnica między: softboxem, białą parasolką, snootem i snootem z plastrem miodu. I jak te modyfikatory rozróżniać na zdjęciach...
    Aha czy ktoś może mi odpowiedzieć na pytanie dlaczego niektórzy nie nakładają na lampę (zew.) żadnych modyfikatorów? Przecież jak taka lampa trzaśnie komuś po twarzy no to osoba wygląda nie korzystnie...

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    tylko ze strobist to sie specjalizuje w reporterskich portretach, o fashion i glamour tam za duzo nie ma ale oczywiscie warto poczytac, kopalnia wiedzy

    nawiasem mowiac ma byc dostepny niedlugo "lighting in layers", ciekawe czy da sie kupic w europie czy trzeba sciagac z usa

  4. #4

    Domyślnie

    W tym wypadku to trzeba zacząć od przyswojenia podstaw myślę ... niezależnie od tego czy przed obiektywem mamy modelkę czy strażaka - softboks od snoota różni się dokładnie tym samym

  5. #5

    Domyślnie

    Właśnie nie ma nigdzie dobrej książki o oświetleniu w studiu ...
    Tzn softbox od snoota to wiem czym się różni(maiłem napisać co innego... zapomniałem wy edytować)
    Snoot daje bardzo skupione światło które tworzy koło a na zewnątrz jego jest ciemniej, a softbox daje równomierne światło zależnie od wielkości.
    Szkoda, że stobineg jest do reporterskich portretów... mnie reporterka nie pociąga...
    Ale wracając jaka jest różnica między softboksem prostopadłościanem a 6/8scianem a i parasolką i innymi modyfikatorami...

  6. #6

    Domyślnie

    Tak się składa że jest kilka bardzo dobrych pozycji na temat technik oświetlenia studyjnego. Sam posiadam chyba z 5 książek.

    Jeżeli chcesz więcej szczegółów napisz na priv.
    D300+MB-D10| N18-55 | 35/1.8 | 50/1.8 | SY85/1.4 | SB-900 | Flipside 400 | MF 055XPROB | 2x YN 560 | RF-602 | F&V |

  7. #7

    Domyślnie

    Chyba już w którymś z wątków był link do tej strony
    http://www.bron.ch/visatec/tutorials/light-comparison/
    możesz porównać sobie różnicę w sposobie oświetlenia w zależności od różnych modyfikatorów
    FX+DX S10-20mm4-5.6 + N24-70mm2.8D + N50,85mm 1.8D + N80-200mm2.8D + SB900

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez conry Zobacz posta
    Właśnie nie ma nigdzie dobrej książki o oświetleniu w studiu ...
    Bujdy panie gadasz, totalne bujdy...

    Na pierwszy rzut polecam "Światło w fotografii: Magia i Nauka", jak zrozumiesz to co jest w tej książce to już jesteś dwa poziomy wyżej...

  9. #9

    Domyślnie

    Dokladnie. Ksiazek jest duzo. Duzo jest tez materialow Video. Poogladaj sobie co z lampkami robi Joe McNally na przyklad. Portret, fashion, sport... on wykorzysta lampe blyskowa do wszystkiego.
    D800, Tamron 28-75,N17-35 f/2.8, N35 f/2, N50 f1.8G, N85 f/1.8, N80-200 f/2.8, i kilka lampek
    w drugim systemie 600D + kit i przejsciowka Nikon - EOS, Samyang 8mm

  10. #10

    Domyślnie

    Witam. Myślę o kupieniu jakiejś lampy aby móc używać ją na co dzień, ale również żeby pobawić się ze strobingiem. Mam nikona d40 i chciałabym żebyście doradzili jaką lampę kupić żeby działała w manualu również i co jeszcze do tego by się przydało aby móc ją wyzwalać gdy stoi na statywie. Czytałam różne wątki na temat wyposażenia itp, ale nie wiem jak to wszystko działa z d40. Myślę narazie o czymś tanim do nauki i żeby w ogóle zobaczyć jak to wszystko działa no i pobawić się troszkę więc proszę o doradzenie czegoś taniego.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •