Close

Strona 7 z 34 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 335
  1. #61

    Domyślnie

    Odebrałem kilka dni temu NIKKOR 55-200 VR muszę teraz trochę go przetestować. Jak pisałem potrzebowałem dłuższej ogniskowej i myślę, że na początek 200mm zaspokoi moje oczekiwania, a następnym moim obiektywem będzie niewątpliwie NIKKOR AF-S 35mm f/1.8G F1.8 G DX.
    Dziękuję wszystkim za rady.

  2. #62

    Domyślnie

    witam
    prześledziłem ten cały temat i ja np dalej nic nie wiem i nic nie wywnioskowałem czy jest ktoś kto może powiedzieć ze ok kup taki i taki obiektyw czy raczej mam kupować sobie te obiektywy jak zapałki w kiosku i wybrać najlepszy dla mnie?

    posiadam d5000 z kitowym obiektywem już ponad 1.5 roku i jestem w sumie zadowolony ale szukam coś jaśniejszego, coś co pozwoli mi robić lepsze zdjęcia w nocy.
    co lubię :
    samochody
    krajobraz
    budynki i zdjęcia we wnętrzach
    i przede wszystkim HDR
    tu mała galeria od pierwszego zrobionego zdjęcia może na tej podstawie ktoś będzie mógł mi doradzić co i jak?
    https://picasaweb.google.com/wojko80...n0jd25ia7I9gE#
    bardzo rzadko mi się zdarzy zrobić komuś zdjęcie, więc obiektyw typu portret nie wchodzi w grę.

    z góry dziękuję za każda opinię i podpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez swider ; 10-04-2011 o 12:42 Powód: ort. "przedewszytskim", "zdiecia"

  3. #63

    Domyślnie

    Nie idź tą drogą! Te koszmary z galerii udają tylko HDRy -- okropieństwo, brrr…

    Co do obiektywu. Nie podałeś ani jakimi funduszami dysponujesz, ani jaką ogniskową preferujesz. Wiemy tylko, że chcesz coś jaśniejszego, mamy z fusów wróżyć czy jak? Ja od siebie polecę N 24/1.4 -- bardzo jasno, w miarę szeroko.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  4. #64

    Domyślnie

    może i nie przypominają bo to są pseudo HDR ale jakoś mi się to bardzo podoba i nic na to nie poradzę ale dzięki za twoja opinie kolego
    choć czasem uda mi się zrobić naprawdę ładne zdjęcie wtedy go nie tykam
    ale ok nie ma co dyskutować na temat gustu bo nie wolno tego robić
    fundusze hmmm powiem tak średnia polka mnie interesuje co do ogniskowej to nie do końca wiem nie miałem okazji zobaczyć jakie zdjęcia się robi innymi obiektywami wiec nie mam punktu odniesienia, dlatego tez dołączyłem się do tego tematu może ktoś mnie nakieruje na coś co mi się spodoba
    ps. kolego jak możesz wróżyć z fusów to ja poproszę

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojko80 Zobacz posta
    co do ogniskowej to nie do końca wiem nie miałem okazji zobaczyć jakie zdjęcia się robi innymi obiektywami wiec nie mam punktu odniesienia, dlatego tez dołączyłem się do tego tematu może ktoś mnie nakieruje na coś co mi się spodoba
    Skoro jeszcze nie wiesz czego potrzebujesz to nie czas na zmiany. Weź popstrykaj tym co masz, nabierzesz wprawy, zaczniesz dostrzegać jakiej ogniskowej Ci brakuje. W tym momencie kupno nowego obiektywu to strata pieniędzy. Odłóż pieniążki i zdobywaj doświadczenie.

    PS.
    Taka prośba. Zacznij stosować znaki przestankowe bo strasznie źle się czyta taki płat tekstu.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  6. #66

    Domyślnie

    i to się nazywają konkretne wypowiedzi, ok dziękuje i zastosuje się do Twoich obu rad, ja wiem ze to długa i kręta droga ale pouczę się jeszcze troszkę,
    co do tej ogniskowej to ja raczej bym chciał obiektywy o zmiennej ogniskowej bo jednak czasem się zoom przydaje, ja raczej codziennie mam aparat przy sobie a obiektywy już nie, wiec dlatego tez poprosiłem o rade czy jest coś lepszego od tego co mam teraz czyli 18-55,
    brakuje mi troszkę jaśniejszego szkiełka jak i szerszy kat robinia zdjęcia a obiło mi się coś o uszy ze obiektyw typu 36 - 250 mm, traci na jakości ostrość (wyrazistość) zdjęć a tez mi na tym zależy bo jak wspomniałem lobie robić zdjęcia nocne gdzie to chyba ma jakieś znaczenie czy znów jestem w błędzie??
    pozdrawiam i dziękuje
    Ostatnio edytowane przez wojko80 ; 11-04-2011 o 10:08 Powód: napisalem bzdure przepraszam

  7. #67

    Domyślnie

    jesli robisz foty nocne, a piszesz ze tak,
    to chyba wiesz jak bardzo przyda sie jasne szkielko....
    .....wcale sie nie przyda....
    .....za to stawyw jak najbardziej...
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  8. #68

    Domyślnie

    Ja mam d3000 i mialem ten sam problem z doborem obiektywu kupiłem nikkora 35 i od tego czasu go nie zdejmowałem
    a w planach mam jeszcze sigme 10-20 szeroki kąt
    i simge 50-150 2,8 mały zumik mi się przyda a i portret wyjdzie tym obiektywem
    no i na koniec lampa

    puszka mnie troche irytuje ale pod względem doboru obiektywu a nie robienia zdjęć zmienię ja gdy zacznie mnie ograniczać w kwestii robienia zdjęć na ta chwile to jeszcze nie potrafie z niej wszystkiego wykrzesać więc po co pchać się w nowy.

    Podobno dobra fota to 80% fotograf 15% szkło i 5% puszka

  9. #69

    Domyślnie

    Myślę, że tak, krajobrazy mogą być. Co do poprzedniego pytania, raczej kupiłbym obiektyw.

  10. #70
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2012
    Miasto
    St Austell, United Kingdom
    Posty
    5

    Domyślnie

    inwestycji w 18-105VR szczerze nie polecam. optycznie jest zauwazalnie gorszy od kitowego 18-55. (ilosc detali, dystorsja)
    moja sugestia na pierwszy budzetowy obiektyw to 50mm f/1.8 - cena mozna by powiedziec smieszna, mozliwosci ogromne. plus - zmusza do "zoomowania" za pomoca nog, czasem karkolomnych pozycji, aby ujecie bylo ciekawe - bezcenne (szczerze bezcenne, wraz z tym przychodzi zupelnie inne spojrzenie na fotografowany obiekt)

    co jeszcze moze niewielkim kosztem dodac wiele do zdjec - zewnetrzna lampa blyskowa. to niemalze "okno na (nowy) swiat".

    a co do body - upgrade z D3000 nawet do D3100 ma sens. D3000 to do bolu okrojony sprzet, raczej "nieporozumienie" niz wspolczesny digital. Szczesliwie nikon poszedl po rozum do glowy, i D3100 juz bardziej przystaje do dzisiejszych standardow (gdyby nie brak srubokreta, wyladowalby w mojej torbie jako rezerwa).

    mimo wszystko zdecydowanie polecam schowac sobie te pieniadze do skarbonki, dozbierac (przy okazji przeczekac niezbyt ciekawy okres po powodziach w tajlandii - to strasznie wywindowalo ceny*), i kupic body wyzszej klasy.
    cos, co poza zdecydowanie wiekszymi mozliwosciami i wygoda obslugi, posiada tez "srubokret" i pozwoli (kosztem halasu) oszczedzic sporo na obiektywach bez napedu. (D300s, D7000 etc)

    * - osobiscie ponad roczne D3000 z dosc duzym przebiegiem przywiezione z polski calkiem niedawno sprzedalem w UK z zyskiem. Na dzien dzisiejszy D7000 body kosztuje wiecej, niz pol roku temu kit (o ile w ogole gdzies maja na stanie).

Strona 7 z 34 PierwszyPierwszy ... 5678917 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •