Close

Strona 6 z 34 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 335
  1. #51

    Domyślnie

    krzychol tak jak Ty zastanawiałem się nad dłuższą ogniskową 300mm, ale ostatnio coraz poważniej myślę o tym, który polecają Koledzy we wcześniejszych wątkach tj. N35/1,8G jak i nad tym który Ty wspomniałeś Nikkor 55-200.
    Po waszych wypowiedziach jestem przekonany, że kupno obiektywu będzie lepszym rozwiązaniem i prawdopodobnie wybiorę je oba.
    Nie mam dużo pieniędzy na kupno dużo lepszego tele a za te pieniądze mogę mieć obydwa te obiektywy, chyba N55-200 będzie dobry na początek.
    Jak już zdecyduję się na kupno i założę je do swojego aparatu to podzielę się swoimi wrażeniami.
    Dziękuję wszystkim za bardzo pomocne rady.

  2. #52

    Domyślnie

    greggo , ja jeszcze tak to streszcze co Ci tu wszyscy napisali. Porpostu zastanow sie co chcesz fotografowac ... to jest najwazniejsza rzecz na ktora trzeba sobie odpowiedziec... jesli sobie potrafisz na nie odpowiedziec to napewno dobierzesz obiektyw , jesli nie potrafisz jeszcze tego okreslic to faktycznie najlepszym rozwiazaniem bedzie kupic czyms bardziej uniwersalnym typu 18-105 czy 18-200 czy tam 300 bo po jakims czasie posiadaniu takiego obiektywu bedziesz wstanie sie okreslic gdyz nim bedziesz mogl strzelac praktycznie wszystko. A jak juz to zrobisz to bedziesz mogl go sprzedac praktycznie bez straty kasy za ktory go kupiles.

    PS oczywiscie jesli masz wogole chec sie na cos nastawiac bo ja sie tak rozpisalem, ale mozliwe ze chcesz robic zdjecia wszystkiego po trochu no to wtedy nie bierz tego mojego posta pod uwage
    pozdrawiam i zycze powodzenia w poszukiwaniach

  3. #53

    Domyślnie

    Chcę robić zdjęcia macro oraz czasem portretowe. Chciałbym kupić 35 1.8 bo myślę ze się przyda oraz jakiś obiektyw macro do max 1600 z wbudowanym silnikiem. Moze byc używany. Zakup planuję na początek kwietnia. Myślę o Sigmie 105mm 2.8 EX DG. Co sądzicie?

  4. #54

    Domyślnie

    do zdjec portretowych ja bym nie proponowal tego stalo ogniskowego 35 1.8 bedziesz musial blisko podchodzic i wogole nie zabardzo to zdaje egzamin. Do portretowych to 50mm to takie minimum moim zdaniem. najlepiej cos kolo 85 lub jakis zoom. O macro nie mam pojecia wiec sie nie wypowiadam

  5. #55

    Domyślnie

    35 1.8 to wiem ze raczej na okoliczności wykorzystać pomyślnie. Lub portret od pasa w górę jedynie.

  6. #56

    Domyślnie

    Lub też się szarpnąć tylko na sigmę 150 f2.8 zamiast tych dwóch?

  7. #57

    Domyślnie

    Myślę, że szkiełko macro o ogniskowej rzędu 90-100 mm (albo więcej) posłuży Ci też spokojnie do portretu, nie ma sensu tego na dwa obiektywy rozbijać.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  8. #58

    Domyślnie

    a Sigma 150?

  9. #59

    Domyślnie

    Mając w zwyczaju wkładanie palca między drzwi polecam zmienić / dokupić obiektyw NIKKOR AF-S 35mm f/1.8G F1.8 G DX. Nie określiłeś się jeszcze jaka fotografia interesuje Ciebie (preferencje wychodzą z czasem gdy przeglądasz zbiory wykonanych przez siebie zdjęć - widzisz jaka ogniskowa najczęściej jest przez Ciebie wykorzystywana, rzadziej wynika to ze zwyczajnego postanowienia). Dlaczego polecam ww obiektyw ?! Ponieważ jest relatywnie tani w stosunku do swoich możliwości / jego jakości. Nie sądzę abyś "trzaskał" same portrety z definicji obejmujące co najwyżej (w rzeczywistości najniżej) górę klatki piersiowej. Taka 35-tka dla zaawansowanego amatora jest bardziej uniwersalna od 85mm. Nie ma problemu wykadrować zdjęcie na obiektywie 35 mm tak jakby pochodziło z 85mm. Spora część krzywizn ob. 35mm jest do skorygowania w gotowym profilu dla tego obiektywu w Camera Raw Photoshopa (co ciekawe Nikkor 18-105 nie ma swojego profilu w CR). Takim szerokim kątem będziesz mógł więcej zdziałać w plenerze, w domu ... wyłuskiwać z tła całe postacie, a nie tylko głowy z zastosowaniem małej głębi ostrości. Myśle, że następnym krokiem będzie już świadomy wybór jasnego (czyt. drogiego) teleobiektywu

  10. #60

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wielebnyy Zobacz posta
    do zdjec portretowych ja bym nie proponowal tego stalo ogniskowego 35 1.8 bedziesz musial blisko podchodzic i wogole nie zabardzo to zdaje egzamin. Do portretowych to 50mm to takie minimum moim zdaniem. najlepiej cos kolo 85 lub jakis zoom. O macro nie mam pojecia wiec sie nie wypowiadam
    Na DX? Na DX 35mm sprawdza się zupełnie dobrze jako portretówka. Jeśli komuś wadzą przerysowania przy "headshotach", to rzeczywiście 50, albo i nawet 85mm się przyda, dłużej raczej już nie trzeba.
    Ale na pewno 50mm nie jest minimum, nawet 35 to jeszcze nie jest minimum. Ja na FX schodzę nawet do 35 (ok. 24 na DX) przy portrecie, oczywiście nie każdy portret będzie wyglądał dobrze, trzeba ba to i owo uważać, ale da się zrobić dobry portret jeszcze, z paroma zastrzeżeniami.
    Podsumowując: 35mm na DX (i 50mm na FX) to fajne takie "ogólne" portretówki właśnie, ja bym polecał.
    No i 35/1.8 to naprawdę świetne szkło za naprawdę śmieszne pieniądze. Każde inne będzie droższe i mniej uniwersalne.
    Rules are foolish, arbitrary, mindless things that raise you quickly to a level of acceptable mediocrity, then prevent you from progressing further.
    Michał poleca: D750 / Z5 / 24-70

Strona 6 z 34 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •