Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16
  1. #1

    Domyślnie Nikon Capture 4 a D90

    Witam

    Szukałem ale nic nie znalazłem zatem pytam...

    Od kilku dni mam D90 i problemik..

    Chcę obrabiać NEF-y w Nikon Capture 4, przyzwyczaiłem się do niego prosty, łatwy i nie chcę go zmieniać

    Jednak nie chce otwierać NEF-ów z D90, komunikat mówi o aktualizacji wersji, robiłem to i dalej nic..z D50 zrzucał wszystko bez problemu

    Może ktoś pomoże, wskaże co zainstalować..sam NC4 szuka nowych upgrade_ów ale te co instaluje nic nie dają

  2. #2
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Wyżej ... nie podskoczysz.

    https://nikoneurope-pl.custhelp.com/...QvMzVQcXVBbms=

    ps.
    Trza było kupić D200, zdezynfekować i używać w zestawie z NC4 na zdrowie, a tak masz NC NX2 do kupienia.
    Nie wiem czy to się opłaciło.
    Ostatnio edytowane przez Johanan ; 26-02-2011 o 13:19
    Medice, cura te ipsum.

  3. #3

    Unhappy

    Dzięki za info..

    NX2 mi nie leży...próbowałem ale obsługa już nie tak przyjazna jak w "4"..trudno trzeba się będzie przyzwyczaić..

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sikor Zobacz posta
    Dzięki za info..

    NX2 mi nie leży...próbowałem ale obsługa już nie tak przyjazna jak w "4"..trudno trzeba się będzie przyzwyczaić..
    Myślę, że pod tym stwierdzeniem wielu by się podpisało

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sikor Zobacz posta
    Dzięki za info..

    NX2 mi nie leży...próbowałem ale obsługa już nie tak przyjazna jak w "4"..trudno trzeba się będzie przyzwyczaić..
    Nie bój się NX2. Ja jak zobaczyłem możliwości NX2 w stosunku do NC4 to zapragnąłem NX2.

    I spokojnie można się szybciutko przyzwyczaić

  6. #6

    Domyślnie

    A ja dodam, że obsługa NX2 jest prostsza niż chociażby LR3 gdzie za Chiny nie mogę się połapać oco tam chodzi bez czytania instrukcji. Jak nie jesteś mistrzem obróbki to nie znam lepszego programu dla Ciebie. Jest tak prosty ,że nie ma nawet wiele tutków do niego. Ten program można albo uwielbiać albo nienawidzić. dla mnie jest nr 1.

  7. #7

    Domyślnie

    Zainstalowałem NX2 - na razie triala 60 dniowego i dłubię trochę..jest w miarę ok, kwestia wprawy, najważniejsze że nie "zamula" sprzętu..jak się podszkole to kupię pewnie.
    Miałem również LR3 przez chwilę...kompletnie pokręcony jak dla mnie..nie jestem fachowcem od obróbki i wiem że pewnie wielu z Was go ma w "paluszku" ale dla mnie nie do połknięcia

    pozdrawiam

  8. #8
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    sikor, gdybyś wybrał D200 zamiast D90, miałbyś, śmiem twierdzić, lepszą puszkę i co najmniej 1200 złotych w kieszeni (licząc koszt NX2), a tak ... poszłooo.

    No i jeszcze pozostaje kwestia nauki bardziej wymagającego oprogramowania, ale to akurat, pominąwszy sprzętowe rozterki (które będziesz zmuszony przeżywać), może być raczej z korzyścią dla Ciebie.
    Medice, cura te ipsum.

  9. #9

    Domyślnie

    Przechodziłem przez to samo, tzn. dopóki miałem D70 i D200, wystarczał NC4 (który zresztą do dziś stoi sobie na półce). Z chwilą zakupu D90 musiałem również nabyć NX2. Początkowo nie mogłem się przekonać do jego interfejsu, ale dość szybko się przyzwyczaiłem i już zdążyłem zapomnieć, jak to w NC4 wyglądało
    W każdym razie jest to do szybkiego ogarnięcia i da się pracować w miarę sprawnie.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sikor Zobacz posta
    Zainstalowałem NX2 - na razie triala 60 dniowego i dłubię trochę..jest w miarę ok, kwestia wprawy, najważniejsze że nie "zamula" sprzętu..jak się podszkole to kupię pewnie.
    Miałem również LR3 przez chwilę...kompletnie pokręcony jak dla mnie..nie jestem fachowcem od obróbki i wiem że pewnie wielu z Was go ma w "paluszku" ale dla mnie nie do połknięcia

    pozdrawiam
    Spróbuj z tym: CNX2_manual_PL
    Zawsze to po naszemu...
    pozdrawiam, Wojtek

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •