Close

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 73
  1. #11

    Domyślnie

    durom, tak niestety jest, ziutki już ustaliły ceny i nikt Ci nie ma na dzień dobry tyle ile byś chciał, niestety taka prawda a mało kto patrzy że to jest zajefajne a to chłam. Głównie liczy się cena i co w tej cenie oferujesz. Ja tam wolę zarobić 500-1000zł niż siedzieć w domu i nic nie mieć.

  2. #12

    Domyślnie

    niebawem ziutek będzie ziadał ziutka niską ceną aż się pozjadają wzajemnie
    byłem 2 razy i na tym koniec za żadne skarby , co innego indywidualnie u kogoś
    D3S / D700 / 14-24 2,8 / 24-70 2,8 / 70-200 2,8 / 35 1,4 / 85 1,4 / SB-800 / SB-900 / NEC PA 271W / i inne takie....

  3. #13

    Domyślnie

    Nigdy wcześniej nie robiłem komunii. Być może w tym roku coś z tego wyjdzie. Chociaż jak wysondowałem rynek, o czym pisałem wcześniej to też do tego podchodzę dosyć sceptycznie. Robota mało wdzięczna bo dzieciaków ok 50. Weź ich ustaw z rodzicami po mszy, zrób zdjęcia, obrób, zamów jakiś fajny minialbum i miej zysku kilkanaście złotych.

    Wkurzony jestem trochę na konkurencję, bo patrząc na ubiegłe lata, na ceny, wspomniane 25 zł od 3 zdjęć wychodzi zysku od łebka ok 15 zł. Sam tej roboty nie weźmiesz, musi nas być dwóch, więc na 1 osobie zysk robi się 7,50 zł. Masakra.

    Stweirdziłem, że za taką kasę robić nie będę. konkurencja z tego co słyszałem używa: d80 z kitem 18-135 + lampa. Zdjęcie w kościele na AUTO. Nie mam pytań.

  4. #14

    Domyślnie

    raz robiłem komunię sam 40 dzieci , 2 raz było setka na 2 foto ja D700 i kolega 5D II MK , ja mu pomagałem wtedy ale tylko z racji że jest moim przyjacielem i tylko dla tego
    D3S / D700 / 14-24 2,8 / 24-70 2,8 / 70-200 2,8 / 35 1,4 / 85 1,4 / SB-800 / SB-900 / NEC PA 271W / i inne takie....

  5. #15

    Domyślnie

    Przeglądając tego posta zastanawiam się, czy przy takich realizacjach jakieś umowy podpisujecie?
    | ... |

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez artur678 Zobacz posta
    Ok. Trochę mi się rozjaśniło. Dzięki wszystkim. Zrobiłem też małe rozpoznanie na moim podwórku. Wygląda to mniej więcej tak: jamnik z 3 zdjęciami (żadne w kościele z eucharystii) 25 zł. Jeżeli są dodatkowe kopie zdjęc (6 szt.) wyceniana jest usługa na ok 40 - 50 zł.

    Takie są ceny.
    Zakładając, że wszystko odbywa sie legalnie i dzieci jest setka i robimy to naprawdę tanio i szybko
    Czas poświecony na wykonanie zdjęć - ???
    Nie wiem jak pod kościołem szybko obfotografujesz tyle dzieci, rodziców i chrzestnych.
    Jak rozwiążesz to logistycznie.
    W kosciele jako jedyny fotograf masz łatwiej bo przejdziesz od ławki do ławki a potem zrobisz każdemu zdjęcie stojac obok księdza.
    Pod kosciołem dla dużej ilosci dzieci wydaje mi sie to mało możliwe chyba, że pomoże w tym ksiądz.
    Estetyczny jamnik na 3 zdjęcia - 8 zł.
    Wywołanie jako takiej jakości 3 zdjęć 15x21 - 5 zł
    Czas poświęcony obróbce zdjęć, wysłanie do labu, odbiór, wkładanie do jamników- 12 godzin
    Podatek 18% od zlecenia - około 3 zł
    Co łaska od zlecenia - odpada, bo nie robisz zdjeć w kościele ale żeby niekłopotliwie zrobic to nawet pod kościołem 200 zł na tacę bedzie wskazane więc dodajemy 2 zł od dziecka
    Czas na wydanie zdjęć i przyjęcie pieniędzy, logistyka całego przedsięwzięcia - ????

    zostaje 7 zł od dziecka czyli 700 zł zysku jeśli sprzedasz 100 zestawów
    moim zdaniem nawet jak chcesz robić to bardzo tanio powinieneś brać minimum 50 zł



    czy to się opłaca?
    Ostatnio edytowane przez cheyenne ; 22-02-2011 o 23:24

  7. #17

    Domyślnie

    Z tzw. przyczajki czasem tez cos wyjdzie -http://sebastianfrost.com/?page_id=252. Nie wiem jak wycenić komunie ogólnie - jako główny fotograf - prawdopodobnie liczyłbym żeby na czysto wyszło mi jakieś 1000 zł.
    Natomiast zazwyczaj jako fotograf indywidualny - zdjecia po Mszy Sw. z rodziną, ustawiane itd , to wyceniłem na 500 zl. (2 godziny fotografowania)
    Ostatnio edytowane przez Sebastian ; 22-02-2011 o 23:21
    Credo in unum Deum

  8. #18

    Domyślnie

    ja do zestawu podstawowego robiłem dodatkowo kilka fot luzem 2-4 fot dziecka , głównie portreciki podczas trwania uroczystości , nie były to zdjecia które rodzice muszą kupić ale poszły ja ciepłe bułeczki pod warunkiem że sprzedałeś je podczas białego tygodnia " łącznie z jamnikami " jak wszyscy jeszcze tym żyli .
    wiadro kawy i 4 dni i noce nie ma chłopa

    dodam że na tych dodatkowych zdjęciach się najlepiej wychodzi
    D3S / D700 / 14-24 2,8 / 24-70 2,8 / 70-200 2,8 / 35 1,4 / 85 1,4 / SB-800 / SB-900 / NEC PA 271W / i inne takie....

  9. #19

    Domyślnie

    w zeszłym roku dobry znajomy z dzieciństwa, naprawdę bardzo, bardzo przyzwoicie zarabiający spytał ile wezmę za zakres:
    komunia
    przyjęcie
    plener w okolicy restauracji (notabene nad mała rzeczką w całkiem przyjemnych okolicznościach przyrody)
    40-50 wywołanych 15x23 zdjęć
    dojazd w sumie około 200 km w obie strony

    razem z obróbką dałoby to około 12 godzin pracy i 100 zł kosztów dojazdu i 100 zł kosztów wywołania zdjęć (MM)

    powiedziałem, że zrobię to w ramach starej znajomości całkowicie po kosztach i policzyłem sobie 500 zł
    powiedział, że chyba zwariowałem bo u niego na miejscu fotograf weźmie za to 200 zł

    amortyzacja sprzętu zupełnie go nie obchodziła
    miejscowy fotograf za te 200 zł dał mu 100 wywołanych zdjęć 10x15 i wersje cyfrowe ponad 300 na płycie
    zdjęcia w jakości poniżej krytyki
    w exifie fuji s2000
    kolega zadowolony
    ja wyszedłem na zdziercę i już nie mam kolegi
    Ostatnio edytowane przez cheyenne ; 23-02-2011 o 00:00

  10. #20
    Rycerz
    Gość

    Domyślnie

    50 odbitek za 200zł ??? to już szaleństwo jest

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •