Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23
  1. #1

    Domyślnie Jak zacząć zarabiać na swoich zdjęciach?

    Witam

    Pytanie może brzmi banalnie i wiele osób pewno po samym tytule dałoby bana ale nie o tym mowa. Chodzi mi bardziej o to jak każdy z was zaczynał zarabiać na zdjęciach, jak szukaliście klientów na swoje zdjęcia, na co należy zwrócić uwagę i wreszcie od czego należałoby zacząć?

    Pozdrawiam.
    Moje zdjęcia to tylko mały wycinek tego czym jestem a zarazem jedyna część tego co po mnie pozostanie.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja zaczynałem na stockach.
    Groszowa sprawa, ale jaka satysfakcja, jak sprzedasz pierwsze zdjęcie, a jaki jesteś dumny, jak zarobisz pierwsze 50$.

    Potem proponuje rozruszać pocztę pantoflową wśród znajomych i znajomych znajomych.
    Może trafi się jakiś ślub, na którym zrobisz zdjęcia za free jako drugi fotograf, wyrobisz sobie portfolio i zaczniesz się sam ogłaszać.

    Innym sposobem jest też robienie zdjęć np.: na przyjęciach w przedszkolu.
    Ja mając młodszą siostrę, często chodziłem do niej do przedszkola robić zdjęcia, aż któregoś dnia zaczepiła mnie jedna z mam koleżanki mojej siostry pytając o zdjęcia.
    Pan fotograf brał pioruńskie pieniądze za jedną odbitkę, a ja dawałem im płytę i byli happy, a i mi parę groszy wpadło.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 22-07-2013 o 14:40 Powód: orto. ("sprzedaż")

  3. #3

    Domyślnie

    A jakie photostock'i polecacie jeżeli o nich również mowa (myślę że ten temat przyda się dla początkujących dlatego założyłem go głównie o takich ludziach )
    Moje zdjęcia to tylko mały wycinek tego czym jestem a zarazem jedyna część tego co po mnie pozostanie.

  4. #4

    Domyślnie

    Mi się wydaje, że najprostszy start jest na fotolii.
    Co do tematu, to zaraz cię pewnie ktoś zjedzie, bo wątków o stockach trochę już było.

  5. #5

    Domyślnie

    Stocki owszem, ale to długoterminowa i niepewna inwestycja Jeśli interesują Cię imprezy typu śluby, komunie itd. to warto spróbować. Ja nigdy tego nie lubiłem robić i "dolatuję" sobie do kieszeni sprzedając zdjęcia jako materiały na pocztówki itp., miesięcznie waham się między 200-1000 zł na czysto, czasem więcej - zależy od mojego czasu jak i potrzeb wydawcy. Reszty się domyślisz...
    Przy czym zaznaczę, że fotografia to tylko moje hobby - na co dzień zajmuję czym innym.

  6. #6

    Domyślnie

    Sławomirowski- a sprzedajesz je na stockach czy po prostu masz jakieś dojście?
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

  7. #7

    Domyślnie

    Akurat w moim przypadku to zajmuję się fotografią od ponad 6 lat, wysyłam pracę na konkursy, czasem udaje się coś wygrać (żyję z fotografii ale bardziej ze sprzedaży aparatów bo jestem sprzedawcą jednego z wielu punktów FJ) i tak sobie myślę że pora aby zacząć coś zarabiać na moich zdjęciach no tylko mam problem z tym jak zacząć
    Moje zdjęcia to tylko mały wycinek tego czym jestem a zarazem jedyna część tego co po mnie pozostanie.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz888 Zobacz posta
    Sławomirowski- a sprzedajesz je na stockach czy po prostu masz jakieś dojście?
    A co na tym stocku zarobisz ? Na zapałki po roku publikowania zdjęć i sprzedawania za grosze swoich praw ? Nie wierz w legendy mistrzów stockowych.
    W dobrych latach jak mogłem cały weekend poświęcić na wypady na zdjęcia bywało, że i 450-500 zł za 2 dni wyciągałem, średnia cena za zdjęcie bywała w granicach 49-134/138 zł (brutto) i nigdy poniżej 40 zł na czysto nie zszedłem. Po podatku musiałem mieć minimum 40 zł na sztuce - znaczy -> 48,80 brutto.
    Nie mam żadnych dojść - dokładnie tak jak Ty chciałem zarobić na przysłowiowe "fajki i piwo" i tak się zaczęło.

    Odpowiedź masz w moim poście powyżej.
    Dziękuję, dla mnie po temacie.

  9. #9

    Domyślnie

    stocki to nie tylko microstocki, mozna by sie zainteresowac np takim alamy lub getty

  10. #10

    Domyślnie

    dokładnie tak jak Ty chciałem zarobić na przysłowiowe "fajki i piwo" i tak się zaczęło.
    Nie palę i praktycznie nie piję więc na zarabianiu na tego typu cele mi nie zależy ale pomysł dobry - jedynie trochę nie mam pomysłu gdzie z takimi zdjęciami uderzyć ale będę musiał poszukać czegoś
    Dawniej system N - obecnie L(M) + F

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •