Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Monitor

  1. #1
    wicher292
    Gość

    Domyślnie Monitor

    Witam wszystkich, jestem na tym forum troszkę czasu, ale raczej podglądam lepszych od siebie niż się udzielam. Teraz chciałbym was prosić o radę: Potrzebuje monitora którego będę używał do obróbki zdjęć, takiego abym coś na nim widział, bo mój antyk odszedł na złom. Mam niestety nie wiele funduszy bo ok 2500 co poradzicie? Oglądałem już parę sztuk, ale wolę opinie ludzi którzy pracują na nich lub coś wiedzą. Dzięki. Jeżeli nie w tym dziale napisałem to przepraszam.

  2. #2

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie

    Tylko ze NEC PA231W, to full hd po co 16:9? Ja nie moglam sie przyzwyczaic na 16:9 i polecam rowniez tego Della, na ips rozdzielczosc 1920 x 1200 warto wziac pod uwage.
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  5. #5

    Domyślnie

    Byc moze sa matryce ips o wiekszej rozdzielczosci w podanym przez budzecie, ale rozwazalbym tylko 16:10, bo kinowa ramka to jednak te pare lini mniej na ktorej przeciez mozna zmiescic jakis toolbar. Pewnie jakbym mial wiekszy budzet to kupilbym della z wieksza jeszcze rodzialka niz ten co obecnie posiadam. Jesli nie orientujesz sie co daje ips to zobacz to http://www.youtube.com/watch?v=DWXcNlh85Ps
    Ostatnio edytowane przez kolarz ; 21-05-2012 o 08:07
    D7000+18-105+sb910+powerlux ve-400x2

  6. #6

    Domyślnie

    Zaletą IPSów jest to, że obraz oglądany na nich pod kątem nie jest przekłamany - tyle tylko, że w przypadku Della z jego nędznawą 6-o bitową matrycą sterowaną 8-o bitową 1DLUT pożytek z tego jest niewielki, bo przekłamuje on pod każdym kątem, do tego dochodzi mruganie FRC oraz migotanie kiepskiej regulacji podświetlenia LED.

    NEC PA231W jest wprawdzie mały, ale wariat. Monitor nafaszerowany jest zaawansowaną elektroniką zapewniającą idealnie wierne odwzorowanie obrazu - matryca sterowana jest chirurgicznie precyzyjną, 14-o bitową 3DLUT o 16-o bitowym przeliczaniu, z elektroniczną kompensacją równomierności podświetlenia. Do tego mamy wygodne oprogramowanie Multiprofiler pozwalające skalibrować monitor sprzętowo bez sensora, a w US dostępne jest oprogramowanie SpectraView II umożliwiające pełną, sprzętową kalibrację z użyciem kolorymetru lub spektrofotometru.

  7. #7

    Domyślnie

    Zauwaz ze skoro kolega pyta jaki monitor to nie jest profesjonalista bo by pewnie w ten sposob nie pytal.

    Budzet tez jest inny za 2 do 2,5 ceny della mozna miec jednego wiekszego innej marki bez problemu i nie musi to byc nec.

    Daj przyklad czegos o parametrach wyzszych w cenie della, zamiast narzekac na ten model tej klasy. Nec to nec lecz cena idzie w parze z parametrami pewnie nieporownywalnie.

    Pozatym wyswietlane zapewne beda zdjecia a nie renderingi animacji. Wiec migotanie wg mnie, nie ma tu znaczenia. Te 14 bit skraca czas zamiany koloru zapewne tylko o polowe a czy to ma sens przy wyswietlaniu obrazu 2D to juz kwestia dyskusyjna.

    Uzywanie zewnetrzych kalibratorow do monitora za 2,5kzl to jak zlota klamka do... lub kwiat do kozucha. Takie urzadzenia sa o wiele drozsze niz ten nec.
    D7000+18-105+sb910+powerlux ve-400x2

  8. #8
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    07 2007
    Miasto
    Czyżowice
    Posty
    126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kolarz Zobacz posta
    Zauwaz ze skoro kolega pyta jaki monitor to nie jest profesjonalista bo by pewnie w ten sposob nie pytal. ....

    Uzywanie zewnetrzych kalibratorow do monitora za 2,5kzl to jak zlota klamka do... lub kwiat do kozucha. Takie urzadzenia sa o wiele drozsze niz ten nec.
    Nie wiem dlaczego ale w temacie monitorów, kolorów bardziej zaufałbym Czornyjowi,

    zauważ że pytanie dotyczy monitora do obróbki zdjęć, więc odwzorowanie kolorów oraz komfort pracy jest istotny (wiem sam, bo dalej męczę się na laptopie 15' - powoli dojrzewam do myśli dodatkowego monitora).
    No i nie trzeba od razu kupować kalibratora do monitora
    X-E2, 18/2 ; benro 550EX-BH-1

  9. #9

    Domyślnie

    tyle tylko, ze w przypadku Della z jego nedznawa 6-o bitowa matryca sterowana 8-o bitowa 1DLUT pozytek z tego jest niewielki, bo przeklamuje on pod kazdym katem, do tego dochodzi mruganie FRC oraz migotanie kiepskiej regulacji podswietlenia LED
    ale czy to mruganie i migotanie ktos w ogole zauwazy?
    Mam ten monitor, mi nic takiego sie nie dzieje, wiec o co chodzi?
    I to znaczy, ze te kolory, ktore widze, nie widze ich rzeczywistych?
    W sumie niewazne, porownujac TN do IPS i tak jest o niebo lepiej.
    Jak ktos szuka dobrego, fajnego monitora za niewielkie pieniadze, to Dell jest jak najbardziej wlasciwym rozwiazaniem.
    A jak mowimy juz o jakosci, to tylko EIZO.
    Znajomy mial jakiegos Neca, to jeszcze w pierwszym dniu zamienil na Eizo i efekt byl bez porownania pozytywny.
    Moja fotografia to moja rzeczywistosc.. powiew powietrza, ktory mnie inspiruje, nakarmia mnie, ekscytuje, uspokaja mnie i dlatego najlepszy dzien, nie jest tym, gdzie wszystko poszlo dobrze, tylko taki, ktory zostawil piekne wspomnienie w twoim zyciu.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mekano Zobacz posta
    ale czy to mruganie i migotanie ktos w ogole zauwazy?
    Mam ten monitor, mi nic takiego sie nie dzieje, wiec o co chodzi?
    I to znaczy, ze te kolory, ktore widze, nie widze ich rzeczywistych?
    W sumie niewazne, porownujac TN do IPS i tak jest o niebo lepiej.
    Jak ktos szuka dobrego, fajnego monitora za niewielkie pieniadze, to Dell jest jak najbardziej wlasciwym rozwiazaniem.
    A jak mowimy juz o jakosci, to tylko EIZO.
    Znajomy mial jakiegos Neca, to jeszcze w pierwszym dniu zamienil na Eizo i efekt byl bez porownania pozytywny.
    Droga Mekano - z monitorami jest trochę tak jak z EVIL-ami W zasadzie każdy jest dobry, ale idealnych jest zaledwie kilka NECzków i EIZO.

    Miałem tą przyjemność i nieszczęście zarazem, że testowałem praktycznie wszystkie profesjonalne monitory do zastosowań o krytycznym znaczeniu barwy produkcji NEC i EIZO, prywatnie od kilku lat używam profesjonalnych NECzków (obecnie 30"), dysponuję imponującą kolekcją kolorymetrów i spektrofotometrów oraz odrobiną fachowej wiedzy jak ich użyć

    W związku z powyższym pozwolę sobie z pryncypialnością profesora przemawiającego ex cathedra eufemistycznie stwierdzić, że Dell U2412W nie należy bynajmniej do szczytowych osiągnięć technologii LCD (co zresztą ma swój wyraz w cenie) i nie poleciłbym go z czystym sumieniem do zastosowań fotograficznych.

    A mruganie, migotanie i pozostałe nieszczęścia zauważyłem w ciągu 5 minut, które poświęciłem na to by rzucić okiem na ten monitor.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •