Close

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 59

Wątek: Który?

  1. #1

    Domyślnie Który?

    Nadeszła chwila, kiedy wymiana komputera stała się koniecznością...
    Jesteśmy z mężem w tym temacie ...ignorantami

    Maszyna ma służyć do bezawaryjnej pracy po kilkanaście godzin na dobę, ma być szybka, cicha, nie wieszać się i nie sprawiać innych kłopotów użytkownikom. Przeznaczenie edycja tekstów oraz zdjęć)
    Zakładam, że maszyna jest na dobre kilka lat, ta obecna słuzy nam...od 2004 roku...!

    Zaproponowano nam 3 różne zestawy (w cenach też różnych...), chętnie poznam opinie niezależne o tych propozycjach.

    1.


    2.


    3.



    Pytanie dodatkowe - Windows7 - wersja 64 bit - ma same zalety, czy niekoniecznie? Czy kilkuletnie programy będą działac bez problemu?
    Drukarka - raczej nie uda się zdobyć sterownika pod W7? - jest jakiś sposób, aby jednak drukarkę dotychczasową zachować, czy...trzeba do kosztów doliczyć kilka setek na nową?
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jm Zobacz posta
    ma być szybka, cicha, nie wieszać się i nie sprawiać innych kłopotów użytkownikom.
    Proponuję poczytać: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=170302

    Cytat Zamieszczone przez jm Zobacz posta
    Pytanie dodatkowe - Windows7 - wersja 64 bit - ma same zalety, czy niekoniecznie?
    Kiedy Microsoft poprawi największe dziury systemu, tj zapewne kiedy wyjdzie ServicePack2, system będzie pewnie używalny. Póki co nie polecam. Potrafi się "toto" wywalić jak niesławnej pamięci Windows Millenium.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 06-02-2011 o 14:04
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    ...
    Kiedy Microsoft poprawi największe dziury systemu, tj zapewne kiedy wyjdzie ServicePack2, system będzie pewnie używalny. Póki co nie polecam. Potrafi się "toto" wywalić jak niesławnej pamięci Windows Millenium.
    Jakieś konkrety - bo do czynienia miałem już z kilkunastoma stacjami (zarówno Dell, HP jak i składaki) z W7 x64 i złego słowa nie mogę powiedzić o stabilności (żeby nie było Windowsa Me przeżyłem osobiście więc porównanie mam, i porównywanie W7 x64 do Me zakrawa na żart jakiś)

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Proponuję poczytać: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=170302

    Kiedy Microsoft poprawi największe dziury systemu, tj zapewne kiedy wyjdzie ServicePack2, system będzie pewnie używalny. Póki co nie polecam. Potrafi się "toto" wywalić jak niesławnej pamięci Windows Millenium.

    Wskazany wątek jest o wyższości? Della nad składakiem - kupimy składaka.
    Pytanie - co w proponowanych zestawach (skłaniamy się do i5) można ewentualnie podmienić, żeby było lepiej? W podobnej cenie.

    No i ...z tym W7 64bit - nawet tutaj - dwie wypowiedzi, dwa skrajnie różne zdania...?
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  5. #5

    Domyślnie

    Ja bym wziął ten ostatni zestaw i nie kombinował
    Z W7 64 bit nie miałem problemów odkąd zainstalowałem.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Ja bym wziął ten ostatni zestaw i nie kombinował
    Z W7 64 bit nie miałem problemów odkąd zainstalowałem.
    Ku temu zestawowi się skłaniamy, choć tak trochę w ślepo do tej pory...
    Dzięki za podpowiedź.
    "Nie istnieje takie zdjęcie, którego nie można było zrobić lepiej" - ja
    Mój niekomercyjny link

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jm Zobacz posta
    No i ...z tym W7 64bit - nawet tutaj - dwie wypowiedzi, dwa skrajnie różne zdania...?
    Nie chodzi o Win7 64bit a o Win7 w ogólności. Co w nim jest nie tak? System jest młody, ma masę niedoróbek typowych dla praktycznie wszystkich systemów Microsoftu. Potrafi "zgubić" urządzenie USB, zapomnieć udziału sieciowego lub jego uprawnień, wywalić macierz a nawet nie znaleźć pliku ntldr. Takich i masę innych mniejszych i większych przypadłości potrafi się z zagadkowych przyczyn ujawnić w losowej chwili. Moim zdaniem, w miarę pojawiania się kolejnych poprawek, problemów będzie ubywać. Analogicznie do opluwanej na początku swej kariery Visty. Obecnie po wielu gigabajtach poprawek, nawet wersja serwerowa Visty działa całkiem po ludzku. Jak na Microsoft oczywiście.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 06-02-2011 o 15:44
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Nie chodzi o Win7 64bit a o Win7 w ogólności. Co w nim jest nie tak? System jest młody, ma masę niedoróbek typowych dla praktycznie wszystkich systemów Microsoftu. Potrafi "zgubić" urządzenie USB, zapomnieć udziału sieciowego lub jego uprawnień, wywalić macierz a nawet nie znaleźć pliku ntldr. Takich i masę innych mniejszych i większych przypadłości potrafi się z zagadkowych przyczyn ujawnić w losowej chwili. Moim zdaniem, w miarę pojawiania się kolejnych poprawek, problemów będzie ubywać. Analogicznie do opluwanej na początku swej kariery Visty. Obecnie po wielu gigabajtach poprawek, nawet wersja serwerowa Visty działa całkiem po ludzku. Jak na Microsoft oczywiście.
    Moj W7 64bit nagminnie "gubil" urzadzenia USB, wystarczylo aktualizowac bios. Poza tym zadnych z wymienionych przez Ciebie problemow nie zaobserwowalem i to nie tylko u siebie ale i na wielu komputerach na ktorych postawilem ten system. Co do Visty to zlego slowa nie powiem.

    Co do pytania kolegi jm to wszystkie trzy komputery beda wydajne do pracy z grafika 2D. Jedyne do czego mam zastrzezenia to zasilacz ktory jak wnioskuje jest w komplecie z obudowa i na 99% bedzie to bubel a inwestujac pieniadze w calkiem znosne komponenty nie ryzykowal bym tanim zasilaczem.

    edit: faktycznie, zapomnialem o tym, ze mialem problem z siecia, zgubil sam cala siec ktora mialem postawiona w domu, przestal byc widziany przez inne komputery......problem rozwiazala aktualizacja biosu i sterownikow, oraz sama aktualizacja Windowsa. Jest tak jak mowisz, po wyjsciu SP bedzie naprawde dobrze.
    Ostatnio edytowane przez Greg77 ; 06-02-2011 o 16:07 Powód: zapomnialem

  9. #9

    Domyślnie

    Ja bym zdecydowanie wybrał zestaw ostatni. Kilka rzeczy do przemyślenia:
    - 8 GB RAMu - sam do PCuj wsadziłem 4 z nastawieniem, że jak będzie mało to dołożę. Przez półtora roku nie widziałem jeszcze obciążenia pamięci powyżej 80%, więc dałem sobie z tym siana.
    - mysz na PS2? Przyzwoite szkodniki od dłuższego czasu są na USB, niby są przejściówki, ale przy tej ilości złącz USB jakie oferują współczesne płyty, szkoda zachodu.
    - 9500GT to straszny archaizm - niby zestaw ma nie być do grania, ale różnica w cenie pomiędzy czymś bardziej współczesnym nie będzie duża - np. jakieś Radeony serii 55xx lub 56xx.
    - decydowanie unikać tanich zasilaczy, to bardzo istotny element zestawu i pozorne oszczędności mogą się źle skończyć, tu warto zapłacić więcej i mieć święty spokój na lata. Corsir, Enermax, BeQuiet - to są solidne firmy.
    I'm one of those bad things that happen to good people

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez de Fresz Zobacz posta
    Ja bym zdecydowanie wybrał zestaw ostatni. Kilka rzeczy do przemyślenia:
    - 8 GB RAMu - sam do PCuj wsadziłem 4 z nastawieniem, że jak będzie mało to dołożę. Przez półtora roku nie widziałem jeszcze obciążenia pamięci powyżej 80%, więc dałem sobie z tym siana.
    mam tak samo...

    - decydowanie unikać tanich zasilaczy, to bardzo istotny element zestawu i pozorne oszczędności mogą się źle skończyć, tu warto zapłacić więcej i mieć święty spokój na lata. Corsir, Enermax, BeQuiet - to są solidne firmy.
    uprzedzilem Ciebie

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •