Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37
  1. #31
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ale po co ma ci serwisant wchodzić do menu i ustawiać, nie możesz tego sam zrobić ?
    Jeśli +/-20 w regulacji nie wystarczy to musisz wysłać do serwisu i już, tymi genialnymi krakowskimi nie zawracaj sobie głowy, szkoda rozpisywać się o nich.

  2. #32

    Domyślnie

    Ja w tym roku kupowałem aparat D3s i ostrzył strasznie przed obiekt, dużo poza skala korekcji. Do tego nie mogłem określić czy to wina obiektywu czy aparatu. Zawiozłem do serwisu Nikona do Warszawy i kalibrowali mi tam zarówno body jak i obiektyw. Ale po tej operacji w body musiałem jednak ustawić korekcję na +7 żeby było w punkt. Nie mniej jednak działa teraz to jak należy. Kupiłem teraz drugi obiektyw i 70-200 f/2.8 IF i też dla niego korekcję mam założoną na +7 , czyli tak mi wykalibrowali body, na +7 Tak czy siak wszystko działa poprawnie i ostrzy w punk na tych dwóch obiektywach Podsumowując trzeba zawieźć cały zestaw do Nikona i tam zrobią ze wszystkim porządek, nie idealnie może, ale człowiek ma przynajmniej raz na zawsze problem z głowy.
    Pozdrawiam

  3. #33

    Domyślnie

    Dzwoniłem dziś do studio5s i za kalibrację D5200 ze stałką Nikkora 50mm 1.8G zaśpiewali 350zł. Nie znacie w Wawie jakiegoś tańszego punktu?

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wavehunter Zobacz posta
    Dzwoniłem dziś do studio5s i za kalibrację D5200 ze stałką Nikkora 50mm 1.8G zaśpiewali 350zł. Nie znacie w Wawie jakiegoś tańszego punktu?
    Kalibracja aparatu i szkła za 350 zł to drogo? Hehe... Sigma za samo szkło kasuje prawie 300 zł, a Nikon za aparat jakieś 250 chyba... Także..

  5. #35

    Domyślnie

    350zł to sporo forsy, ale to uczciwa cena za porządną usługę. I warto te pieniądze wydać
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #36
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    350zł przy w/w sprzęcie to bardzo dużo ale trudno żeby dla tańszego sprzętu robić inny cennik
    Co innego jak ktoś zanosi D850 + Nikkory 2.8 to te 350zł może wydawać się mało znaczące.

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wavehunter Zobacz posta
    Dzwoniłem dziś do studio5s i za kalibrację D5200 ze stałką Nikkora 50mm 1.8G zaśpiewali 350zł. Nie znacie w Wawie jakiegoś tańszego punktu?
    Kalibracja aparatu wynosi 196,80zł a kalibracja obiektywu wynosi 147,60zł. Trudno na odległość ocenić, który produkt jest do kalibracji, najczęściej regulacji wymaga puszka a w bardzo niewielu przypadkach do regulacji są oba produkty. Jesteśmy w stanie na miejscu sprawdzić i powiedzieć co należy kalibrować.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •