Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 37
  1. #21

    Domyślnie

    Ja nie wiem czy każdy, bo z żadnym innym nie miałem styczności. W Studio5s kalibrowałem już pięć aparatów i trzy obiektywy AF-S i efekty mnie zadowalają w każdym względzie. Nie jest to regulacja w menu aparatu, ale jak to jest robione... Nie wiem. Sądzę, że nikt Ci takiej informacji nie poda Ja niestety (albo stety) kalibruję wszystko. Aparaty i szkła Nikkora AF-S do wzorca, obiektywy Sigmy w Gdyni lub USB Dockiem, szkła na śrubokręt regulacją w aparacie. Nie mam dzięki temu nietrafionych zdjęć

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krokoo Zobacz posta
    Czyli każdy w miarę dobry serwis skalibruje mi body + obiektyw nikkora? (to dobra wiadomość) Bo w ofercie tego nie mają, dodatkowo kiedyś słyszałem że robi to tylko serwis nikona (aczkolwiek tutaj mam wiele sprzecznych informacji)
    Czy to zrobią, nie wiem ? Raczej, korzystając z opinii znajomych, mogę wskazać te serwisy jako wyróżniające się pozytywnie. Musisz sam udać się ze sprzętem i zapytać na ile są w stanie spełnić twe oczekiwania.

  3. #23
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ja bym w serwisie jeszcze zasugerował co chcę uzyskać, czyli nr1 to skalibrowane do wzorca body, a potem do tego body obiektywy, to pozwoli używać obiektywy z innymi puchami jeśli są ok.

  4. #24

    Domyślnie

    Niech ktoś mnie oświeci w jaki sposób puszka może się rozkalibrować? Bo jak rozumiem z fabryki wychodzą skalibrowane do wzorca?
    Z6II | N 14-30 | N 24-70 | S 8 + FTZ + Nodal Ninja R10

  5. #25
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    studio5s pewnie lepiej wie dlaczego tyle body kalibrują, nie przypuszczam że to ściema, a może od wstrząsu, upadku, a może od jakiś dziwnych sposobów czyszczenia np sprężonym powietrzem, nie mam pojęcia.

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ja nie wiem czy każdy, bo z żadnym innym nie miałem styczności. W Studio5s kalibrowałem już pięć aparatów i trzy obiektywy AF-S i efekty mnie zadowalają w każdym względzie. Nie jest to regulacja w menu aparatu, ale jak to jest robione... Nie wiem. Sądzę, że nikt Ci takiej informacji nie poda Ja niestety (albo stety) kalibruję wszystko. Aparaty i szkła Nikkora AF-S do wzorca, obiektywy Sigmy w Gdyni lub USB Dockiem, szkła na śrubokręt regulacją w aparacie. Nie mam dzięki temu nietrafionych zdjęć
    dzięki wszystkim za odpowiedzi, udam się najpierw do serwisów w krk , może dadzą radę, jak nie, udam się do wawy

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    (...)Bo jak rozumiem z fabryki wychodzą skalibrowane do wzorca?
    Dobrze by było. Chociaż może tak jest ale robią to albo ze sporą tolerancją, albo z czasem wzorzec ulega zmianie.

  8. #28
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2011
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    24

    Domyślnie

    Witam,
    podepnę się do wątku z pytaniem: jak się ma kalibracja body/obiektywów w niezależnym serwisie do gwarancji producenta? Można kalibrować bez obawy utraty?

    Dzięki za odpowiedź

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez black70 Zobacz posta
    Niech ktoś mnie oświeci w jaki sposób puszka może się rozkalibrować? Bo jak rozumiem z fabryki wychodzą skalibrowane do wzorca?
    Układ regulacji AF to czysta mechanika - śruby i krzywki. W D750 (i nie tylko) krzywki są plastikowe. Kilka współpracujących elementów stale współpracujących. Przeciążenia, zużycie...
    @MarekD - co ma kalibracja do gwarancji? To nie jest modyfikacja, wymiana części itp. Jest to użycie pewnej funkcji korpusu, prawidłowo wykonane nie pozostawia śladów działania.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  10. #30

    Domyślnie

    Panowie - nawiązując do mojego wcześniejszego pytania o kalibrację obiektywu, dzwoniłem do serwisu w Krakowie (tego najlepszego) i powiedzieli mi że skalibrują mi tylko i wyłącznie obiektyw z body ale tym menu ustawialnym w body(to jest akurat D750 i nikon 85 1.4g) a jeśli wyjdzie poza skale, w sensie nie będzie się dało, to oni tego nie robią i że trzeba do nikona odesłać sprzęt. A ktoś mi tu wcześniej pisał że właśnie Nikon w ogóle tego nie robi. To jak to jest? Jak mając obiektyw -już bez gwarancji - (choć jestem jego pierwszym właścicielem - po prostu mam nowe body i wydaje mi się że z tym obiektywem mam front focus) jak mieć pewność że będę mieć dobrze skalibrowany z puszką -oczywiście najpierw pójdę serwisu w krakowie - może się im uda - może to ja jestem ślepy, ale zakładając że mikro-regulacja w menu aparatu nic nie da to co wtedy?

    czy ktoś ma jakieś konstruktywne propozycje z własnego doświadczenia? (poza stwierdzeniem że się nie da)

    pozdrawiam Sebastian

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •