Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 37
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    qurka
    czyli z tego co tu piszecie wynika, ze moj kupiony pare dni temu uzywany 17-55 nie da sie skalibrowac...
    Trafia mi pieknie ale tylko na centralnym. Boczne punkty jesli na nie ustawiam maja ff.
    I bede musial z tym zyc ?
    U ciebie aparat do kalibracji a nie obiektyw. Tydzien temu bylem w serwisie z dokladnie ta przypadłości po kupnie 24-70. Okazalo sie ze aparat rozkalibrowany i wyregulowali go na miejscu, zapłacilem 105PLN i teraz wszystko jest jak byc powinno, po za 24-70 który nadal ma FF i czeka na wymiane.

  2. #12

    Domyślnie

    ale co ciekawe inne szkla trafiaja w punkt
    bez wiekszych problemow...
    Moze tak byc ?
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    ale co ciekawe inne szkla trafiaja w punkt
    bez wiekszych problemow...
    Moze tak byc ?
    Ja miałem tez ok z innymi szkłami, po kalibracji okazalo sie ze teraz dopiero jest ok, wtedy bylo zadawalająco co usypiało czujność. Niestety 24-70 jest szklem bardziej wymagającym i wylazlo, choć szkło jest nadal nie teges, ale przed regulacja przestawał całkowicie ostrzyc z korpusem. Teraz jest ostry ale ma FF i jest bardzo ostro, ale nie w punkcie :/ i czeka na wymiane

  4. #14

    Domyślnie

    to z takim szklem jak to twoje nie da sie juz nic zrobic ?
    Czy po prostu korzystasz z mozliwosci wymiany po niedawnym zakupie ?
    Pytam bo moje tez jest b.ostre, ale ma ff niewielki...
    Ostatnio edytowane przez d90 ; 14-02-2011 o 21:00 Powód: edt
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  5. #15

    Domyślnie

    Mozliwość kalibracji obiektywu jest i serwis czekal na moja decyzje czy kalibruje szkło u nich, czy odsyłam na wymiane. Odesłałem dzisiaj na wymiane :/

  6. #16

    Domyślnie

    Odkopię wątek
    Wlaśnie ja bym chciała tak zrobić-przywieźć "torbę" obiektywów i aparat, rzucić im na ladę z hasłem "nie ostrzy" i odebrać zrobione, bez wnikania czy szkło czy aparat.
    To gdzie ja tak mogę teraz zrobić?

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kasandra Zobacz posta
    Odkopię wątek
    Wlaśnie ja bym chciała tak zrobić-przywieźć "torbę" obiektywów i aparat, rzucić im na ladę z hasłem "nie ostrzy" i odebrać zrobione, bez wnikania czy szkło czy aparat.
    To gdzie ja tak mogę teraz zrobić?
    W Studio5s w Warszawie

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    W Studio5s w Warszawie
    Witam, 3 kolejne pytania

    1. czy zna ktoś jakiś dobry serwis w Krakowie, gdzie da się tak zrobić? (zawieźć do nich body, obiektyw i powiedzieć - wydaje mi się że jest front focus, zróbcie tak żeby było dobrze)

    2. czy ktoś wie na czym polega taka kalibracja w serwisie? bo wydaje mi się że ustawianie na body nikona tych wartości z menu - to się chyba mikro kalibracja nazywa - u mnie nie dużo daje, dalej mam front focus - z tego powodu chciałbym raczej uniknąć sytuacji że pójdę do serwisu, gdzie "mądry" pan stwierdzi że jaaaaaaasne oczywiscie wykalibrujemy panu, ustawi wartośc na +20 (czyli maksymalna możliwą , załóżmy) a ja dalej będe miał front focus. Pisałbym się na to jeśli to by się dało usunąć jakoś Hardware'owo i miałbym pewność że będzie dobrze działać (nie za pomocą funkcji , do której ja mam dostęp i uważam że nie daje rady)

    3. aha, jeszcze czy to działa tak że nie zepsuje mi focusa z innymi słoikami? w sensie czy mogę dać im body i np 3 obiektywy i ustawią mi każdy jeden? czy mogę im dać dwa body i 4 obiektywy i powiedzieć ma działać każdy obiektyw z każdym body IDEALNIE - róbcie swoje a ja płacę ile chcecie?

    z góry dziękuję za odpowiedzi

    Sebastian
    Ostatnio edytowane przez krokoo ; 01-10-2017 o 09:52

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krokoo Zobacz posta
    ......

    1. czy zna ktoś jakiś dobry serwis w Krakowie, gdzie da się tak zrobić? (zawieźć do nich body, obiektyw i powiedzieć - wydaje mi się że jest front focus, zróbcie tak żeby było dobrze)

    .....
    Zapolskiej 42, Sienna 10 , ...

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez merkator Zobacz posta
    Zapolskiej 42, Sienna 10 , ...
    Czyli każdy w miarę dobry serwis skalibruje mi body + obiektyw nikkora? (to dobra wiadomość) Bo w ofercie tego nie mają, dodatkowo kiedyś słyszałem że robi to tylko serwis nikona (aczkolwiek tutaj mam wiele sprzecznych informacji)

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •