Close

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 115
  1. #1

    Domyślnie Nikon FE2 i FM2 ceny

    Witam. Do tej pory siedziałem Cyfrowo w Nikonie a analogowo w M42 i Minolcie. Doszedłem do wniosku, że posiadanie 3 systemów trochę mija się z celem i wymaga noszenia ze sobą wiadra obiektywów
    Zdecydowałem się na jeden z tych 2 korpusów(zapewne wezmę ten tańszy) czyli FM2 lub FE2.
    Jako, że nigdy specjalnie nie śledziłem jakie Nikona posiadał analogowe korpusy to kompletnie nie orientuję się w ich cenach. Przeszukuję od jakiegoś czasu allegro w poszukiwaniu czegoś ciekawego i tutaj moje pytanie.

    Jaka jest mniej więcej rozsądna(albo prościej górna granica) cena jaką warto dać za te korpusy? Oczywiście wiem, że to wszystko zależy od stanu ale chciałbym mieć pojęcie jaki jest zakres tych cen.

    Z góry dziękuję za odpowiedzi
    D610, V1, FM2n

  2. #2

    Domyślnie

    Za FE2 w ładnym stanie a nie szrot to można dać około 600zł, w trochę gorszym stanie 400zł.
    D700 | F5 | F4 | F3 | F2 | F | FM2n | NIKOMAT FTn | Fuji X100
    AF16/2.8D | AF20-35/2.8D | AF70-180/4.5-5.6D ED Micro | AF80-200/2.8D ED | AF85/1.4D | AF105/2D DC | AF135/2D DC

    MF16/3.5Ai | MF20/4Ai | MF28/2Ai | MF55/1.2Ai | MF105/2.5Ai
    MF 50/1.4S | MF 50/1.4S-C | MF 10.5cm/2.5P | MF 105/2.5P



  3. #3

    Domyślnie

    Ja za swojego FE2 zapłaciłem ponad 500 zł ale wewnątrz miał papierową zaślepkę na migawce

    Za tego FE (stan idealny, deklarowany na koło 20 rolek) zapłaciłem 300 zł.

    Warto dopłacić i mieć sprzęt w dobrym stanie bo nie traci na wartości. Nie chciałem kupować wersji "PRO" (czarnej) bo się wyciera szybko...

  4. #4

    Domyślnie

    Bo prawdziwie PRO jest wtedy, gdy jest wytarta.
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    Bo prawdziwie PRO jest wtedy, gdy jest wytarta.
    Jeżeli ktoś kupuje aparat po to żeby był już powycieramy i zajechany to może i tak...
    Buty też kupujesz poprzecierane?

  6. #6

    Domyślnie

    Generalnie powycieranie mi nie przeszkadza. Unikam obcierania w przypadku samochodu. Buty czasem miewam powycierane, jeansy także. Poza tym nie zawsze doskonały stan wizualny, czyli leżenie w szafie jest oznaką sprawności sprzętu. Jeśli coś jest używane to znaczy, że działa. Czasem, choć nie zawsze, długo leżący sprzęt wymaga serwisu by był sprawny. A poza tym była to moja autorska koncepcja czemu wersja pro jest czarna :--)
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  7. #7

    Domyślnie

    Mi osobiście i tak bardziej podoba się wersja srebrna, jakoś mam słabość do srebrnych aparatów

    FE2 jest piękny

    A jak miewają się średnie ceny FM2 ?
    D610, V1, FM2n

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    [...]A poza tym była to moja autorska koncepcja czemu wersja pro jest czarna :--)
    Tak, wersje PRO były malowane na czarno i zawsze były droższe. Ja kupiłem nie lakierowane bo mi się bardziej podobają - kwestia gustu. Lakier był kiepskiej jakości i bardzo szybko się wycierał - szczególnie na rogach.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez catintheflat Zobacz posta
    A jak miewają się średnie ceny FM2 ?
    Tak samo jak ceny FE2, te puszki kosztują podobne pieniądze.

    Cytat Zamieszczone przez slawczyk Zobacz posta
    Tak, wersje PRO były malowane na czarno i zawsze były droższe. Ja kupiłem nie lakierowane bo mi się bardziej podobają - kwestia gustu. Lakier był kiepskiej jakości i bardzo szybko się wycierał - szczególnie na rogach.
    Kupiłem FM2n na naszej giełdzie za 600 PLNów w wersji mint, jakby to na ebayu napisali, w komplecie był motor MD-12, takoż wersja mint oraz pokrowiec CF-27, tez bez śladów używania. Wszytko we wersji pro, na początku tez mnie było szkoda, że się pościera, ale jak się pościera, to oprócz pro będzie także kultowy.
    Jako, że motoru i tak nie używam, to wsadziłem go w dolną część pokrowca i jak na razie przez rok się nic nie powycierało, a rzadko noszę go w torbie foto, z reguły wala się po zwykłej, naramiennej torbie miejskiej.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Ja chciałem podpiąć się pod wątek z małym pytankiem. Czy układ pomiarowy w FM2 i FE2 jest taki sam? W moim FM2 padł pomiar a mam "zwłoki" FE2. Chciałem zapytać czy możliwy będzie "przeszczep".
    D200, F4e, N24/2.8Ais, 35/2Ais, N50/1.2 Ais, N105/2.5 AI, N85/1.8, T17-50/2.8
    Olympus Xa, Yashica Mat 124G
    Ernemann 13x18 (1905-1912?)

Strona 1 z 12 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •