Close

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 115
  1. #11

    Domyślnie

    Ja swojego FE2 w super stanie jak i FG i pare innych kupilem w sklepie z klamotami, poprostu bez dobrych baterii w rekach laika ten sprzet wydaje sie zepsuty i jest sprzedawany jako zlom za pare dolarow, takie czasy
    D700,D200, F100, F, F2, F3, EL, FE2, Nikkormat FT2, Nicca Tower, Canon A1, F1, FTb, Olympus E1, OM1, OM10, Kodak 35, Pentax SP2, ME, Ricoh KR, 500G, Fuji i ZenitE

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shah Zobacz posta
    Ja chciałem podpiąć się pod wątek z małym pytankiem. Czy układ pomiarowy w FM2 i FE2 jest taki sam? W moim FM2 padł pomiar a mam "zwłoki" FE2. Chciałem zapytać czy możliwy będzie "przeszczep".
    Chyba nie da rady, w FM2 masz prosty pomiar +o-, a w FE2 normalna drabinkę. Poza tym FM2n na pokrętle masz czas tylko do 1 s, następnie jest B, w FE2 jest do 8 sekund. Ciężko będzie to pożenić.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #13

    Domyślnie

    zarowno jeden jak i drugi pomiar swiatla realizuje poprzez fotodiode spd; fe2 jako pierwszy amatorski korpus ma automatyke blysku ttl. Zapytaj kogos kto grzebal w bebechach czy to ten sam element
    Bartek
    FE2; PLC3; D100; D200; D300s;∑10-20; N17-55; N70-300vr; ∑70-300Apo; m42- Flektogon 35, Sonnar 135, Pancolar 50; SB600; SB25; MN055xprob; MN808rc4

  4. #14

    Domyślnie

    wjasniajac roznice pomiedzy jednym a drugim korpusem to pomiar ttl blysku dziala w zakresie 25-400 iso; skala iso ograniczona miedzy 12-4000, fm2 ma do 6400. Migawka taka sama jak w fm2 tytanowa
    Bartek
    FE2; PLC3; D100; D200; D300s;∑10-20; N17-55; N70-300vr; ∑70-300Apo; m42- Flektogon 35, Sonnar 135, Pancolar 50; SB600; SB25; MN055xprob; MN808rc4

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kobarte Zobacz posta
    wjasniajac roznice pomiedzy jednym a drugim korpusem to pomiar ttl blysku dziala w zakresie 25-400 iso; skala iso ograniczona miedzy 12-4000, fm2 ma do 6400. Migawka taka sama jak w fm2 tytanowa
    Większość spotykanych na rynku FM2, to modele FM2n z aluminiową migawką. Poza tym FM2(n) nie wymaga do działania migawki baterii, wszystkie czasy ma mechaniczne. Baterie są tylko do światłomiarki, w FE2 masz dwa czasy mechaniczne 1/250 i B, do reszty musisz mieć zasilanie.
    ISO teoretycznie jest węższa, ale skoro jest korekta ekspozycji +/-2, to w zasadzie można dać szerzej.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Większość spotykanych na rynku FM2, to modele FM2n z aluminiową migawką. Poza tym FM2(n) nie wymaga do działania migawki baterii, wszystkie czasy ma mechaniczne. Baterie są tylko do światłomiarki, w FE2 masz dwa czasy mechaniczne 1/250 i B, do reszty musisz mieć zasilanie.
    ISO teoretycznie jest węższa, ale skoro jest korekta ekspozycji +/-2, to w zasadzie można dać szerzej.
    Ok malo precyzyjnie wyjasnilem te roznice ale wydwawalo mi sie ze to jest wiadome iz fm2 to full manual slr. Tytanowe zaslony w migawce fm2 byly do 1989 roku potem bylo aluminiowo az do 2001 roku. To tyle z historii
    Ostatnio edytowane przez kobarte ; 02-02-2011 o 22:31
    Bartek
    FE2; PLC3; D100; D200; D300s;∑10-20; N17-55; N70-300vr; ∑70-300Apo; m42- Flektogon 35, Sonnar 135, Pancolar 50; SB600; SB25; MN055xprob; MN808rc4

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    ISO teoretycznie jest węższa, ale skoro jest korekta ekspozycji +/-2, to w zasadzie można dać szerzej.
    Nie mam przekonania, że na końcach zakresów korekta działa tak samo, obawiam się że zakres pozostaje w mocy. Ale przysięgać nie mam zamiaru.

    Tak mają aparaty gdzie korekta jest nanoszona mechanicznie na nastawę ISO.

    Ale chciało by się rzeczywiście móc delikatnie poblyskać w TTL na 800, 1600.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

  8. #18

    Domyślnie

    No więc zakupiłem zamiast FE2 nieco starszego FE ale za to z winderem MD12. Zestaw oczywiście w pełni sprawny i w całkiem ładnym stanie. Dałem za to 400 zł jak myślicie dobra cena ?


    Mam jeszcze pytanko czy a jeśli tak to gdzie można dostać matówki do FE2 albo do FM3a ? Ta moja jest już nieco porysowana i przybrudzona a słyszałem, że bez problemu pasują od nowszych modeli no i są jaśniejsze. No i podstawowa sprawa jaki jest koszt samej takiej matówki tak mniej więcej ?
    D610, V1, FM2n

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez catintheflat Zobacz posta
    Mam jeszcze pytanko czy a jeśli tak to gdzie można dostać matówki do FE2 albo do FM3a ? Ta moja jest już nieco porysowana i przybrudzona a słyszałem, że bez problemu pasują od nowszych modeli no i są jaśniejsze. No i podstawowa sprawa jaki jest koszt samej takiej matówki tak mniej więcej ?
    Gratki, cena niezła.

    Nie wiem gdzie dostać, ale jak znajdziesz, to poproszę o namiar, a nawet możemy się złożyć na transport. Szukam gładkiej matówki do FM2n. Pamiętaj tylko, że jak wsadzisz jaśniejsza matówkę, to będziesz musiał albo ISO, albo korektę naświetlania na stałę o tę 1/3 EV przestawić.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Gratki, cena niezła.

    Nie wiem gdzie dostać, ale jak znajdziesz, to poproszę o namiar, a nawet możemy się złożyć na transport. Szukam gładkiej matówki do FM2n. Pamiętaj tylko, że jak wsadzisz jaśniejsza matówkę, to będziesz musiał albo ISO, albo korektę naświetlania na stałę o tę 1/3 EV przestawić.
    Są na ebayu (focusing screen). Z tym że zwykle ceny (nowo czy podobne do nowych - nie wnikam, porównywalne do ceny aparatu jaką dał kolega, 250zł). Czasem na aukcjach można upolować np ok 70zł.
    Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3

Strona 2 z 12 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •