Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Drukarka

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Lublin/Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie Drukarka

    Witajcie!

    Mam dość użerania się z labami odnośnie wykonywanie odbitek (kiepska powtarzalność niestety) dlatego też postanowiłem kupić drukarkę do zdjęć. Wiem, ze wyjdzie drożej niż w labie, ale dla mnie cenniejszy jest czas i pełna kontrola nad całym procesem. Posiadam skalibrowany monitor EIZO S2243W i nawet przy posiadani profilu maszyny w labie czasem wychodzi nie to po prostu. Czy możecie mi polecić jakąś dobrą drukarkę do okolo 500 zł? Może być lekko powyżej.

    Osobiście zastanawiałem się nad Epsonem P50, widziałem fotki wydrukowane na tym sprzęcie i jest na prawdę ok. Kolejne co do mnie przemawia, to dobre zamienniki tuszy do tego modelu według testów są nie wiele gorsze od fabrycznych, ponoć mają trochę gorszą wydajność, ale różnica jest 235 zł (epson claria) 86 zł (activejet), więc nawet kilka zdjęć różnicy jest małą stratą.

    Proszę też o inne propozycje może są lepsze drukarki do 500 zł, ale skłaniam się do epsona, bo nigdy się nie zawiodłem na tej marce.

    Pozdrawiam!
    Nikon D300 / D90/ D70 | T 12-24 |S 24-70 f/2.8 | N 70-200 VR | 35 f/1.8 | N 50 f/1.8 D| 85 f/1.8 | SB-600 | SB-900 | Lee Filters ND |

  2. #2

    Domyślnie

    Tutaj http://forum.nikoniarze.pl/forumdisplay.php?f=128 zostało już napisane chyba wszystko jeśli idzie o drukarki.

    W skrócie: Epson p50 to dobry wybór dla A4.

    Jest nawet temat: http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=158927, który w tytule ma to samo pytanie co Twoje...
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  3. #3

    Domyślnie

    za mały budżet aby szaleć, ale nie wiem czy te activ jety to dobry wybór - zainteresuj się lysonem

  4. #4

    Domyślnie

    ja jadę na Pixma MP-550, do tego system stałego zasilania w tusze - mieścisz się w 500plnach z pół litrem tuszu na starcie. Drukowałem do tej pory na oryginalnym papierze canona, tylko oryginalnymi tuszami i powiem szczerze, że po przesiadce na zamiennik tuszu i zamiennik papieru różnicy nie widzę...
    D300s | N17-55 | S10-20/4-5,6 | SG3-IR | Marumi CPL Super DHG | Velbon cx-888 | Tamrac Pro 12 | Tamrac System 3

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Lublin/Kraków
    Posty
    184

    Domyślnie

    A czy nie przysycha Ci ten tusz, czy coś? Jak często trzeba drukować, żeby było ok? Bo wiem, że niektóre nieoryginalne tusze, szczególnie te pakowane do kartridży bezpośrednio, jak się nie drukuje, np. 2 tyg. to zasychają. U mnie z drukowaniem różnie w jeden tydzień wydrukuje 30 fotek A4, a w drugi jedno albo wcale.
    Nikon D300 / D90/ D70 | T 12-24 |S 24-70 f/2.8 | N 70-200 VR | 35 f/1.8 | N 50 f/1.8 D| 85 f/1.8 | SB-600 | SB-900 | Lee Filters ND |

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar BUNCOL7
    Dołączył
    12 2009
    Miasto
    Piotrków Tryb.
    Posty
    83

    Domyślnie

    Ja jutro odbieram EPSONA P50. Z tego co wyczytałem w necie jest to dobry wybór. Opinie użytkowników są pozytywne. Całkiem niezła jakość za niewielką cenę pod warunkiem że używamy zamienników, które nie kosztują aż tak drogo.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez forbes Zobacz posta
    A czy nie przysycha Ci ten tusz, czy coś? Jak często trzeba drukować, żeby było ok? Bo wiem, że niektóre nieoryginalne tusze, szczególnie te pakowane do kartridży bezpośrednio, jak się nie drukuje, np. 2 tyg. to zasychają. U mnie z drukowaniem różnie w jeden tydzień wydrukuje 30 fotek A4, a w drugi jedno albo wcale.
    Tyczy się to raczej wszystkich zamienników żeby przynajmniej raz na 2 tygodnie coś przedrukować aby tusze nie zaschły.

    Activ jety całkowicie odradzam. Jak sporo drukujesz to raczej wieczne kartridże albo właśnie Ciss.

    //ja mam cissa akurat i jedynie denerwuje mnie że czasami trzeba czyścić głowicę nawet kilkukrotnie - oczywiście z poziomu komputera - sterownik wszystko załatwia (ale to dzieję się po dłuższym nieużytkownaiu drukarki lub samoistnie po samoresecie poziomu tuszu na max)
    ---------
    Pozdarwiam,
    kolekcjoner słoików

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •