Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie Problemy z ustawieniem ostrości

    Mam 3 różne aparaty jak w podpisie. Olympus miał problemy z FF/BB, wysłałem z fotami testowymi do serwisu i problem zniknął. Osobiscie nie mam problemu z żadnymi obiektywami. Nurtuje mnie jednak zasada działania tego mechanizmu i z tym problemy. Nie wiem czy dobrze medytuję, jak źle to może ktoś mnie objaśni. Dla prawidłowej pracy układu moim zdaniem muszą być zsynchronizowane trzy ustawienia.
    1. Ustawienie ostrości w trybie LV niezależnie od tego czy kropka potwierdza czy nie. Ustawiamy ostrość na ekranie w trybie ręcznym i tu nie istnieje pojęcie FF/BF. Pomijam tu naszą percepcję.
    2. Podgląd ostrości w wizjerze w porównaniu z tym co na wyświetlaczu. Tu NIkon daje możliwość korekcji położenia lustra zasadniczego. Jest więc możliwość synchronizacji tych dwu elementów.
    3. Najbardziej trudna do wykonania jest operacja synchronizacji ustawienia lustra pomocniczego kierującego obraz do okładu pomiarowego. Tu też jest możliwość ustawienia lustra pomocniczego.
    Tu zaczynają się moje wątpliwości. Mamy obiektyw z silnikiem lub bez, Mamy zsynchronizowane body jak w punktach 1 do 3. Chcemy wykonać pomiar ostrości. Obraz trafia przez obiektyw i lustro do układu pomiarowego który porusza zespół soczewek do uzyskania ostrego obrazu w układzie pomiarowym. Obiektyw powinien więc wykonywać polecenia otrzymane od body. Trudno mi wyobrazić sobie by oprogramowanie obiektywu miało własne kaprysy. Zakładam że obiektyw niema wad mechanicznych. Może ktoś objaśni mi w zarysie nieposłuszeństwo obiektywu w stosunku do poleceń z korpusu.
    Ostatnio edytowane przez Vifoto ; 22-01-2011 o 20:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •