Close

Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Lightroom, Photoshop, Metadata i kłopoty

    Mam zagadnienie, z którym walczę od jakiegoś czasu i nie wiem co poradzić.

    Scenariusz jest taki:
    W Lightroomie, w katalogu mam folder, gdzie zdjęcia są "oznaczone" różnymi lightroomowymi znacznikami. Kolorami, gwiazdkami itp.
    Powiedzmy, że chcę pracować tylko na zdjęciach z ilością gwiazdek 3 i więcej.

    W LR w Grid View ustawiam odpowiedni filtr, spełniający moje założenie. So far, so good.
    Z konkretnym zdjęciem trafiam do Develop Module. Tam po naniesieniu drobnych korekt - przechodzę do photoshopa - czyli "Edit photo in photoshop (ctrl+e)". Wszystko działa zgodnie z planem.

    W photoshopie nanoszę kolejne kroki edycyjne, zapisuję fotkę (Save (ctrl+s)), wracam do Lightrooma.
    I tu pojawia się problem: To wyedytowane w PS zdjęcie, zestakowane z oryginałem - nie pojawia się w gridzie.
    Czemu? No właśnie. Nie pojawia się, bo PS przy zapisywaniu swojej pracy w .tiff - zgubił gwiazdki. To zjęcie nie ma żadnej gwiazdki, więc nie łapie się w filtr ustawiony w LR.

    I ostatecznie pytanie: Czy jest jakiś sposób, by przy takiej kombinacji PS wszystkie ustawione w LR metadane zapisał i przeniósł na swoją wyedytowaną kopię? A może jest jakiś inny sposób, by poradzić sobie z tym problemem?
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

  2. #2

    Domyślnie

    No i tym razem wujek google pomógł.
    Rozwiązanie tutaj: http://forums.adobe.com/message/3101815

    W skrócie: W wersji 3.0 to był zwyczajny bug, po prostu. Ominięcie problemu - w LR wcisnąć Ctrl+s (czyli zapisać metadane) i dopiero później otworzyć w PS.
    Od wersji 3.2 jest poprawione. Zrobiłem update, rzeczywiście - działa jak należy.

    Hallelujah! Mega męczący problem to był i znikł.
    24355050508080135105200...
    www.jswierad.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •