Close

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 92
  1. #1
    Oszczędny w słowach Awatar Bett
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    131

    Domyślnie Wybór podzespołów komputera

    Moi Drodzy!
    Potrzebuję pomocy w wyborze specyfikacji "bebechów" komputera, który zamierzam nabyć. Monitor mam wybrany, ale na tyle długo nie interesowałam się parametrami technicznymi obecnymi na rynku, że teraz nie wiem jak powinnam skonfigurować "obudowę".
    Na pewno potrzebny jest mi dysk 1TB, ale nie wiem czy nie lepiej mieć dwa niezależne dyski na wypadek awarii?
    Jaki procesor wziąć, ile pamięci, jaką kartę graficzną (czy do obróbki zdjęć jest potrzebna jakaś full wypas?)? Jak w ogóle cenowo przedstawia się ta zabawa? Nie chciałabym kupować sprzętu do grania, ale do obrabiania zdjęć, więc wydaje mi się, że taki super full-wypas nie jest mi potrzebny. Dobrze by było, aby Windows był w zestawie.
    Poradźcie coś proszę.
    Ostatnio edytowane przez prz3mo ; 08-02-2011 o 09:14 Powód: zmiana nazwy tematu
    D700 | 35/1.4 | 50/1.4 | 85/1.8 | SB-700 |

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    Jak rychu najwazniejsza cena, Procek moim skromnym zdaniem tylko i wylacznie INTEL, Ramu ze 4gb co by nie mulilo dyst SAMSUNG F3 1TB lub 2 500(malo oplacalne), na wypadek awarii robi sie kopie zapasowe jezeli nie bedziesz grala to jakas karta z pasywnym chlodzeniem. Dobry markowy zasilacz i przewiewna obudowa, mobo od zapotrzebowania.

  4. #4
    Oszczędny w słowach Awatar Bett
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    131

    Domyślnie

    Realnie mogę wydać 2 tysiące. Da się za to coś sensownego sklecić?
    Kopie zapasowe robię, mam dysk zewnętrzny 500gb, czasem zgrywam wszystko na płyty.
    A procesory są teraz nadal dwurdzeniowe czy się dorobiły większej ilości rdzeni?
    D700 | 35/1.4 | 50/1.4 | 85/1.8 | SB-700 |

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Hmm droga Bett procesory sa juz i 6 rdzeniowe Jak rychu z systemem moze byc ciezko cos zmontowac, szczerze mowiac kwota nie jest powalajaca ale cos na AMD powinno dac sie zmontowac z INTELEM moze byc troche ciezko. Niestety na AMD sie kompletnie nie znam, nie przekonuja mnie ( od zawsze INTEL ) ale jezeli potrzebujesz do Pshopa i np LR to procek nie musi byc mega 2 rdzenie spokojnie powinny styknac tylko 4 gb ramu.

  7. #7
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Droga Bett, jeśli nie zajmujesz się fotografią zawodowo, to proponuję zakup laptopa z jak najlepszym procesorem w założonym przedziale cenowym, koniecznie na procesorze Intela i jakieś 3-4GB ramu, zależnie od systemu, który ma to obsługiwać.

    Przede wszystkim, przy takich założeniach oszczędzisz na bólu głowy z konfiguracją komputera, a i prądu też zaoszczędzisz, bo to przecież teraz pecety potwornie prądożerne potwory.

    Monitor i tak podepniesz zewnętrzny, więc tu problemu nie ma, bacz tylko, by laptop miał stosowne wyjście monitorowe, najlepiej w postaci HDMI.

    edit:
    Zapomniałem o linku w podpisie, ale biorąc pod uwagę taką drobną działalność komercyjną, to laptop też jest jak najbardziej na miejscu.

    A, przepraszam za wchrzanianie się, ale skoro obejrzałem Twoje prace, to pierwsze co rzuciło mi się w oczy, to ... oczy, przeostrzone oczy, które powodują, że nawet dzieciaki wyglądają, jakby sobie golnęły setkę.
    Ostatnio edytowane przez Johanan ; 22-01-2011 o 14:32
    Medice, cura te ipsum.

  8. #8
    Rozmowny Awatar Articool
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki/Radomsko
    Posty
    681

    Domyślnie

    Płyta główna, procesor i RAM są najważniejsze i na to musisz poświęcić około 1500zł [700zł Procesor Intel, 500zł Płyta, 300zł RAM (2x2Gb)]. Uważam, że tutaj nie ma co oszczędzać. Do tego dobry zasilacz, bo to również ważny element komputera (około 300zł), obudowa+DVD+grafika (około 500zł). Czyli na biedę byś się zmieściła w 2300 bez Windowsa niestety. Ceny oczywiście orientacyjne.

    Edit: Zapomniałem o dysku około 200-300zł

    Kol Johanan mądrze prawi. W tych pieniądzach najlepsze rozwiązanie.

  9. #9

    Domyślnie

    Przy nowym systemie i ograniczonej sumie do wydania - lepiej Linuks + Gimp + open office niz win7 + phootoshop + mic. office. Duuuzo taniej, mozna wiecej na podzespoly wydac.
    Dobre sklepy instaluja Ubuntu za friko.

  10. #10
    Rozmowny Awatar Articool
    Dołączył
    10 2008
    Miasto
    Tomaszów Mazowiecki/Radomsko
    Posty
    681

    Domyślnie

    Największy problem z linuksem jest taki, że trzeba mieć dużo samozaparcia, aby się do niego przyzwyczaić i przestawić z "okienek". Ja nie podołałem, ale może będę miał jeszcze jakieś podejście w przyszłości

Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •